Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LOGITECH X-530 - Budowa własnego wzmacniacza .

17 Jun 2015 16:00 1128 1
  • Level 1  
    Witam !
    Wczoraj po południu moja mamuśka pokazała mi pudło, i zapytała czy ma to wywalić czy może zostawić.Z ciekawością zajrzałem tam i mile zaskoczyło mnie wnętrze, zobaczyłem tam stare głośniki mojego brata, które zostały przez niego rozkęcone, ponieważ kiedyś spadł mu jeden głośnik ten z potencjometrem ii coś się rozwaliło miałem wtedy pewnie z 13 lat ii nie miałem pojęcia o tym czym jest prąd i jak to naprawić :P Teraz moja wiedza jest troszkę większa ii mam zamiar je naprawić :D Mój brat po nie udolnej próbie "naprawienia" nawet ich porządnie nie skręcił brakuje w nich całego panelu , w którym znajdował się również wzmacniacz.

Mój zestaw wygląda tak :

LOGITECH X-530 - Budowa własnego wzmacniacza . LOGITECH X-530 - Budowa własnego wzmacniacza . LOGITECH X-530 - Budowa własnego wzmacniacza . LOGITECH X-530 - Budowa własnego wzmacniacza .

Panel tylny powinien wyglądać tak :

LOGITECH X-530 - Budowa własnego wzmacniacza .

LOGITECH X-530 :
    -Moc wszystkich głośników to 70W
    -Moc Subwoofer to 25-27 W
    -W całym zestawie jest 10 głośników (po 2 na każdy plastik) więc są one 5 x 9W

ZZ tego co wiem wzmacniacze działają w oparciu o tranzystory lecz nie wiem jakich dokładnie użyć (nie wiem rówież gdzie położyć jakieś inne elementy elektroniczne ) . W domu posiadam w miarę dobry sprzęt do lutowania różne rodzaje cążek i multimetr . Oczywiście chciałbym aby sprzęt ten był zasilany z gniazdka . Z mojej wiedzy wynika rówież że potrzebuje tak naprawdę 6 wzmacniaczy jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Moje pytanie tutaj się pojawia.

Czy jest możliwość zrobienia tego jeśli tak czy ktoś mógłby pomóc z doborem wszystkich potrzebnych elementów ?

ps. Na allegro jest wzmacnaicz z tego samego modelu lecz chcę się czegoś nauczyćii wolałbym to zrobić sam :P .

Pozdrawiam Klisiu117
  • Level 43  
    klisiu117 wrote:
    Na allegro jest wzmacnaicz z tego samego modelu lecz chcę się czegoś nauczyćii wolałbym to zrobić sam
    klisiu117 wrote:
    Teraz moja wiedza jest troszkę większa ii mam zamiar je naprawić
    Czy na tyle, by zbudować taki wzmacniacz (a raczej kilka wzmacniaczy)?
    klisiu117 wrote:
    Czy jest możliwość zrobienia tego
    Zrobić się da wszystko, ale czy jest to warte zachodu i kosztów z tym związanych?
    Osobiście wątpię.
    klisiu117 wrote:
    czy ktoś mógłby pomóc z doborem wszystkich potrzebnych elementów ?
    Oczekujesz więc, aby ktoś za ciebie poszukał aplikacji, stworzył kompletny schemat i na dodatek utworzył part-listę?
    :spoko: :lol: :not: :sm31:
    Reasumując - ponieważ zadałeś powyższe pytanie mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością stwierdzić, że nawet gdybyś znalazł kogoś takiego, to samo złożenie i uruchomienie takiego wzmacniacza mogło by znacznie przekroczyć Twoje umiejętności (aktualne).
    Jak masz ochotę coś zrobić samemu - zacznij od prostszych wyzwań.