Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF 3 - Samochód nie odpala.

17 Cze 2015 17:58 1824 9
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie.
    Posiadam VW Golfa 1.9 TDI 110 KM, z 1994 roku.
    Otóż mam taki problem, na początku miałem tak, że samochód czasami gasł mi podczas jazdy ( zdarzyło sie to z 4 razy) i przez kilka minut nie dało się go odpalić, kręcił normalnie ale nie odpalał. Później zostawiłem samochód pod blokiem, na następny dzień próbuje odpalić, a on nic, kręci kręci i tak do rozładowania akumulatora, kolega podjechał swoim autem i odpalił z kabli i o dziwo odpalił od strzała, myślałem że to wina akumulatora, więc wrzuciłem drugi, nowy akumulator i pojechałem do mechanika, ten powiedział mi że to przekaźnik o numerze 109 jest przyczyną i żebym zaopatrzył się na szrocie w taki i wymienił go. pojechałem do domu dziś rano wsiadam próbuje odpalić i nie da rady, kupiłem przekaźnik 109 (czytałem również o tym w internecie, pisali że wymiana powinna pomóc) wymieniłem go lecz samochód nadal nie chce odpalić. Słyszałem coś też o jakiś stykach za włącznikiem od świateł lecz nie wiem dokładnie co i jak robić. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić, czekam na pomoc!
  • Poziom 43  
    Nowy czy ze szrotu?
  • Poziom 6  
    ze szrotu , nowego podobno nie idzie dostać.
  • Poziom 42  
    marcinhozdw napisał:
    nowego podobno nie idzie dostać

Nie rób śmiechu....idzie, idzie ale czy pomoże to inna sprawa..jak nie umiesz tego sprawdzić to oddaj do naprawy
  • Poziom 6  
    tak, to powiedz gdzie i za ile ;)
    @ udało mi się go odpalić, dziwne, pochodził chwilkę, zgasiłem go chciałem spróbować ponownie i nie odpala....
  • Admin grupy Samochody
    Kontrolka świec zapala się na sekundę po włączeniu zapłonu?
  • Poziom 6  
    właśnie jest normalnie, pali się i potem znika .
  • Poziom 43  
    Problem więc może tkwić w smoku w zbiorniku/filtrze lub układ dostaje gdzieś powietrze.
  • Poziom 6  
    coś dokładniej, może ktoś miał ten problem i go rozwiązał ? Ten samochód odpala jak mu pasuje raz tak raz nie , loteria....
  • Admin grupy Samochody
    Kostkę stacyjki sprawdź czy na czarnym kablu nie znika +12 jak przekręcisz kluczyk na rozruch.