Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1

17 Cze 2015 21:14 6237 5
  • Poziom 22  
    Witam...

Kupiłem od kolegi za przysłowiowe piwo kosiarkę elektryczną, z rozwalonym przełącznikiem, właściwie to w ogóle go nie ma, kolega mówił że się rozpadł i go nie znalazł, jest tylko ucięty kabel.
    Nie wiem czy kosiarka działa (ponoć ma działać).

Proszę kogoś o pomoc w podłączeniu tego do przełącznika 4 pinowego (0/1) standardowo był tam przełącznik kołyskowy 6-cio pinowy.

Załączam zdjęcia silnika i opis pinów, próbuje właśnie coś kombinować ale z taka kosiarką jeszcze nie miałem do czynienia. (Jestem bardziej elektronikiem niż elektrykiem).

Opis kabli:
    niebieski idzie do jednej szczotki i do uzwojenia wchodzi w dół silnika jest połączony z czarnym na końcu kabla przed przełącznikiem (ponoć tak było) który idzie do drugiej szczotki silnika.

czerwony idzie do kondensatora i do uzwojenia (zmienia się w biały przed silnikiem)
    brazowy idzie na drugi pin kondensatora i do uzwojenia (czerowny kawałek przy silniku) z przodu
    szary idzie do uzwojenia i wchodzi w dół silnika.

Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1 Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1 Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1 Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1 Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1

Bardzo proszę o pomoc, jak dojdę do jakiś wniosków to napiszę.

Proszę o jakieś rady.
  • Poziom 22  
    Jest ktoś w stanie w jakiś sposób mi pomóc?

Przemyślałem to jeszcze raz.
    FAZA (jeden styk przełącznika 0/1 NIEBIESKI SZARY BRĄZOWY.
    ZERO: CZARNY, CZERWONY.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam - zasilanie powinno być tam gdzie jest podpięty kondensator ,
    czyli czerwony oraz brązowy .
    Natomiast popielaty powinien być zmostkowany z czarnym .
    Niebieski zostawiamy wolny.
    Oczywiście jest to połączenie pod przełącznik 0/1.
  • Poziom 22  
    Dziękuję. Spróbuję tak.
    Dlaczego niebieski wolny, jeśli to jest zasilanie drugiej szczotki?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tak jak kolega wcześniej napisał niebieski wolny na szczotki idzie zasilanie z końca cewek na stojanie .W oryginale był natychmiastowy stop silnika po puszczeniu przełącznika ze względów bezpieczeństwa a na zwykłym przełączniku będzie się kręcił aż sam stanie.Na rysunku jest ustawienie przełącznika w pozycji stop.

Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 0/1
  • Poziom 22  
    Dzięki wielkie, podłączyłem i kosiarka działa, zakupiłem również przełącznik chwilowy tak żeby to ładnie zmontować.
    Pozdrawiam.