Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plextor - Dysk M.2 SSD - nie można sformatować.

17 Cze 2015 21:33 1218 3
  • Poziom 5  
    Witam,
    Dysk to Plextor PX - G128M6E SSD pod m.2 128GB. Jak w temacie nie mogę go sformatować, zainicjować, utworzyć partycji. Próbowałem poprzez Ultimate boot CD, pod Win i z bootowalnego pendrive. Poprzez narzędzie wbudowane w system jak również przy instalacji systemu. Byłem wstanie sprawdzić jego szybkość oraz S.M.A.R.T.. Jest zapisany samymi 4'kami. Próbowałem go wyzerować, niestety bez skutecznie. Jest możliwość że robiłem to niewłaściwie.

Dysk wybierałem sugerując pdf od asus'a.
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2011/X...port.pdf?_ga=1.43226405.1839349509.1434440413

Generalnie z tą specyfikacją miałem już problemy o których piszę tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3044882&highlight=
    Ale wydaje mi się że nie mają związku z poprzednim problemem więc zakładam nowy temat. Proszę o pomoc w ew. ponownej diagnozie i o doradzenie sposobu na zainicjowanie/sformatowanie dysku.

Płyta: ASUS x99a (aktualny bios)
    Procesor: Intel Core i7-5820K LGA2011 64bit 3.3GHz
    Ram: Crucial DDR4 8GB 2400MHz CL16
    Karta: Nvidia geforce GTX 660
    Zasilacz: BE QUIET PURE POWER L8 630W 80+
    Temperatura: płyta gł. 31'C/CPU: 35'C/HDD: 31'C/GPU: 34'C
    System: Win 8.1 64bit
    HDD: Plextor PX - G128M6E

• Pomocny post
    Poziom 12  
    To typowy bļąd w mikrokodzie kontrolera. Miałem podobnie. Mimo że dysk był po gwarancji to opisałem całą sytuację producentowi od a do b. Kazali mi przysłać dysk (na swoj koszt) ale po 18 dniach otrzymałem nowy :)

Trzeba tylko pisac poprawną angielską pisownią i krok po kroku
  • Poziom 5  
    Dysk zakupiony był w x-kom więc podejrzewam że nie będzie problemu z gwarancją. Zrzuty podrzucę ok godziny 20.