Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Flor-s. Programowanie pilotów

niceflors 17 Cze 2015 22:24 2487 4
 • #1 17 Cze 2015 22:24
  niceflors
  Poziom 2  

  Mam problem i proszę o pomoc. Musiałem wykasować zaprogramowane piloty nice flore-s. W przypadku bramy wjazdowej (odbiornik opisany jako A60/A) wykasowałem i wczytałem na nowo.
  Nie wiem jak wykonać taką samą czynność w przypadku bramy garażowej (opisana jako SNA1).

  Piloty miałem zaprogramowane tak, że prawy przycisk otwierał bramę wjazdową a lewy garaż. Jak przywrócić taką funkcjonalność w przypadku bramy wjazdowej? Po wczytaniu na nowo w odbiorniku bramy wjazdowej lewy otwiera obie bramy równocześnie a prawy tylko jedno skrzydło bramy wjazdowej.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  0 4
 • Pomocny post
  #2 18 Cze 2015 21:09
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Weź i poczytaj instrukcję odbiornika w obu napędach - skoro lewy guzik pilota otwiera oba napędy więc musiałeś go dopisać do OBU napędów.
  Skasuj pamięci radia w obu napędach i po kolei - najpierw dopisz lewy guzik pilota do odbiornika garażu a potem prawy do odbiornika bramy - WSZYSTKO jest w instrukcji a poza tym popatrz co do czego dopisujesz...

  1
 • #3 18 Cze 2015 21:16
  niceflors
  Poziom 2  

  W przypadku bramy wjazdowej wykasowałem bez problemu. Mam problem z garażem, opis w instrukcji nie pasuje do mojego urządzenia. Zakładając, że w końcu to zrobię to czy programując np. garaż muszę wyłączyć zasilanie bramy wjazdowej i odwrotnie? Dopisując pilota do bramy wjazdowej odniosłem wrażenie, że dopisał się kod standardowy czyli prawy klawisz funkcja uliczka a lewy otwarcie bramy. Czy podczas programowania decyduje jaki klawisz naciskam czy standardowo wczytywany jest domyślny kod sterujący?

  0
 • Pomocny post
  #4 19 Cze 2015 06:55
  208885
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 19 Cze 2015 14:29
  niceflors
  Poziom 2  

  Rozgryzłem.
  Pomógł link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2121931.html oraz wpisy wyżej + chyba intuicja oraz metoda prób i błędów.
  1. Zerujemy pamięć odbiorników:
  Brama wjazdowa: wciskamy przycisk na odbiorniku, zapala się dioda, następnie trzy razy błyśnie i w trakcie 3 puszczamy przycisk, dioda kilka razy zabłyśnie szybko i na koniec jako potwierdzenie mrugnie 5 razy - czyli tak jak w instrukcji.
  Brama garażowa: Istotna informacja za mało zaakcentowana w instrukcji to fakt, że przycisk radio reaguje tak jak w opisie kasowania tylko kilkanaście sekund po włączeniu zasilania – dalej postępujemy tak jak w instrukcji - patrz wyżej.
  2. Programowanie:
  Brama wjazdowa: wciskamy przycisk na odbiorniku, jak dioda zacznie świecić światłem ciągłym to puszczamy przycisk i wciskamy klawisz pilota, który chcemy zaprogramować, tak długo jak świeci się dioda odbiornika. Gdy dioda zgaśnie puszczamy klawisz pilota i po sekundzie, dwóch naciskamy raz jako potwierdzenie. W moim przypadku pilot był zaprogramowany tak, że prawy klawisz aktywował funkcję uliczki a lewy otwierał.
  Jeżeli jednak chcemy prawym otwierać a lewy mieć do obsługi bramy garażowej to postępujemy inaczej. Wciskamy przycisk na odbiorniku i jak dioda miga naciskamy na kilka sekund klawisz pilota, którym chcemy bramę otwierać, puszczamy i po sekundzie ponownie naciskamy. Po takiej sekwencji mój pilot otwierał bramę jednym klawisze a drugi był nieaktywny.

  W przypadku bramy garażowej postępujemy podobnie z jedną różnicą. Nie ma przycisku odbiornika tylko przycisk opisany jak RADIO, działający w trybie programowania tylko kilkanaście sekund po włączeniu zasilania.

  0