Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ORNO VP-716 brak komunikacji głosowej

qwertypoiu 17 Jun 2015 23:27 3042 4
    qwertypoiu
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem z wideodomofonem Orno VP-716, komunikacja głosowa działa tylko od panelu zewnętrznego do panelu w domu w drugą stronę nie działa. Mikrofon w panelu domowym podmieniony na nowy, głośnik w panelu zewnętrznym sprawny. Nie wiem gdzie szukać przyczyny usterki, w bramofonie jest układ MC34118 oraz układ tda7052a pracujący jako wzmacniacz obciążony głośnikiem.
    W panelu wewnętrznym natomiast pracuje CMS16P54 oraz LM386 jako wzmacniacz i TR6210a jako melodyjka. Ma ktoś może schemat toru audio tego domofonu, ewentualnie jak te układy powiązane są ze sobą?
    Spotkał się ktoś z taką usterką?
    miazgatychy
    Level 2  
    czy udalo sie rozwizac temat ? mam ten sam problem juz drugi raz. poprzednio wymienilem mikrofon oraz glosnik, ale minelo moze rok i znowu. glosnik sprawny mikrofon na wszelki wypadek wymienie, ale cos mi sie wydaje ze problem jest gdzie indziej, nie mam zadnych schematow ani danych nawet jakiego rodzaju jest to mikrofon ostatnio kupilem "jakis" ktory spasowal, ale moze jakies parametry ktos posiada ? serwis nie chce sie podzielic wiedza oczywiscie :-) chcialbym rowniez zastapic ten mikrofon, ktory jest za cichy jakims mocniejszym lub zewnetrzym, ale tez nie wiem jakiego rodzaju musialby to byc.
    z gory dziekuje za info.
    qwertypoiu
    Level 10  
    Niestety problem występuje dalej.Też podmieniałem mikrofon w panelu w domu, pomogło na tydzień,teraz znów to samo czyli nie słychać na dworzu. Problem jest napewno w panelu w domu.Narazie nie mam czasu żeby coś w tym temacie podłubać. Też kontaktowałem się z serwisem czy nie mozna u nich kupić samej płytki, ale nie ma takiej mozliwosci,tylko całe zestawy.
    piotrek_falownik
    Level 16  
    Dlatego unikam tego producenta, części zamienne to podstawa, po co płacić za obudowę jak jest cała! w domofonach często robaczki zatykają i "zjadają" mikrofon, ale tu jest dziwne że po wymianie działa tylko chwile, może jakiś układ wzmacniający padł lub źle dobrany mikrofon który się sypie.
    KOWALSKI66
    Level 10  
    Witam powodem tej usterki jest uszkodzony CMS16P54.