Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF II- awaria wentylatora

28 Maj 2005 15:35 2643 12
  • Poziom 12  
    Golf z 1985 roku poj 1.8 chociaz to chyba znaczenia nie ma.
    Teraz w te goretsze dni zaczyna mi silnik lapac wyzsze temperatury,szczegolnie w miescie przy mniejszych predkosciach czy korkach.
    No i niestety temperatura czasme dochodzi prawie do 100 C a wentylator sie nie wlacza.
    Jak go zepne na krotko, znaczy wyjme wtyczke z chlodnicy i polacze styki to chodzi.
    Czy to awaria tego czujnika w chlodnicy?? czy moga byc jeszcze jakies inne przyczyny??
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 30  
    Jezeli chodzi po zalaczeniu go na krotko to chyba bedzie czujnik lub nie wiem jak jest u ciebie ale spotalem sie z zepsutym przekaznikiem ktory zalaczal wentylator.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Wloz czujnik do wody i ja zagotuj. Jesli poda napiecie na wentylator a ten sie nie zalaczy to znaczy, ze przekaznik, a jesli nie poda napiecia to czujnik.
  • Poziom 15  
    Najszybciej chyba będzie zmostkować styki we wtyczce od felernego czujnika (jak działa to czujnik/ jak nie działa to przekażnik albo kabeli lub inne styki)
  • Poziom 25  
    No tak. Na poczatek taki test moze byc. Ale kolega napisal, ze temp czasami dochodzi do 100 stopni. A jak to nie jest prawie 100 stopni tylko 90? Z woda jest troche wiecej zabawy, ale pozwala to wyeliminowac wszystkie watpliwosci.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jaran 82 napisał
    Jak go zepne na krotko, znaczy wyjme wtyczke z chlodnicy i polacze styki to chodzi.
    Tzn. że to czujnik, nie przekażnik.
  • Poziom 26  
    Sprawdź napięcia. Moze brakuje Ci plusa na którymś z kabli. Przyjrzyj sie konsoli z bezpiecznikami od tyłu, tam gdzie wchodzi kabel od wiatraka, czasami (a w szczególności) w starszych autach są one zaśniedziałe.

Możesz tez sprawdzić przez bezposrednie podłączenie z ominięciem czujnika chłodnicy. Jesli nie zaskoczy, to szukaj jak wyzej (kable, bezpieczniki).
  • Poziom 20  
    Jeszcze raz

Jaran 82 napisał

To chyba cos mówi.
  • Poziom 11  
    No siema tez mi sie nie właczał w golfie mylałem ze to czujnik albo termostat , wymieniłem wszystko i nadal nie chodził ... co sie okazało ? ze chłodnica do połowy gorąca reszta zimna zatkał sie przewód czego konsekfencją było ze czujnik był zimny bo jest na dole chłodnicy a u góry sie gotowała ;) odetkałem wszsytko i chodzi jak nalezy pzdr
  • Poziom 26  
    prezes5000 napisał:
    Jeszcze raz

Jaran 82 napisał

To chyba cos mówi.

Tak, to mówi, że jak zepnie na krótko, znaczy wyjmie wtyczkę z chłodnicy i połączy styki to chodzi.

Nie napisał tylko, które styki łączy, te na chłodnicy czy te na wtyczce. I nie krzycz tak, nie jestem głuchy.
  • Poziom 20  
    Nie krzycze tylko zwracam uwage na to co napiał Jaran82.A co połączył to chyba wiadomo-pomyśl.
  • Poziom 25  
    Heh. O co tyle krzyku? Glowa mnie rozbolala. prezes5000 kazdy zauwazyl twoja sugestie. To jest forum dyskusyjne a nie klutnia w barze. jaran82 odezwij sie, powiedz co zrobiles i gdzie i bedzie wszystko jasne.
  • Poziom 12  
    Witam
    to byl czujnik w wentylatorze.Dodam ze dosc droga to czesc okolo 50 zl. Dzieki za podpowiedzi