Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica APE 1000S - błąd E01

widmo82 18 Jun 2015 14:01 2214 2
    widmo82
    Level 12  
    Witam. Przeczytałem chyba wszystkie tematy z tym błędem w pralkach Amica, ale nadal mam problem.
    Ustawiam program (wszystko wyswietla sie jakby było OK), pobiera wodę, pokazuje czas itp. Wyswietlacz dziala poprawnie. Przerywa pobieranie wody... przekręca pralką pare razy i pobiera ponownie wodę. Kiedy wydawałoby się, ze już ma zacząć prać (drzwiczki zablokowane). Wyswietla komunikat E01 (otwarte drzwi). Wciskam na kilka sekund start (resetuje komunikat). Czekam jeszcze ok 2-3min i próbuje ustawić kolejny raz pranie => bład powraca. Tak bawię się kilka razy, czasem odpinam zasilanie z gniazda, otwieram i zamykam pralkę i nagle zaczyna prać. Jakies czary ;/

Znalazłem poradę, zeby wymienić blokadę drzwi, ale wydaje mi sie, że gdyby była uszkodzona to nie powinna blokować a ona blokuje. Czasem udaje się pralkę poprostu ustawić program i pierze, ale w zdecydowanej przewadze wyswietla E01.

Podzwoniłem po serwisach i zdecydowana większość mechaników chce wymieniać sterownik a kilku dorzuca jeszcze blokadę do kompletu. Obawiam się, że to sami cwaniacy, którzy chcą wymienić pół pralki, zabierając dobre części ;/
    - Czy pozostaje mi: płacić i płakać?

Pralka była użytkowana przez jakiegoś niechluja/najemcę. Zwrócono ją bardzo brudną z obciągniętymi drzwiami (poluzowane mocowanie - dokręciłem sruby) i bardzo brudną komorą na proszek - podobno mogło to spowodować przelanie wody i stąd problemy.
    TABSIOR
    Level 24  
    Środek do czyszczenia styków bardzo się przyda - skoro pralka była niechlujnie użytkowana, woda z detergentami mogła spowodować korozję styków przy blokadzie albo module, choć te są po przeciwnej stronie. Warto to sprawdzić przed wymianą części.
    PS. Rozumiem, że chodzi o model APE 1000S?