Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-AK40 Nie pamięta Ustawień i zapisanych stacji

skoman123 18 Jun 2015 15:13 1212 3
    skoman123
    Level 10  
    Witam,
    po pozkręceniu tej wieży potrzebowałem sie dostać do magnetofonu w celu wymiany pasków napędowych ponieważ sie wyłączał w nim magnetofon po 3 sekundach po czym wciągał tasme na obu kieszeniach. pózniej kiedy ją złożyłem, podłączyłem wszystkie taśmy to po uruchomieniu są mankamenty z pamięcią stacji radiowych oraz ustawień dzwięku kiedy odlacze go całkowicie od zasilania i poczekam z 20sek resetuje sie do ustawień fabrycznych. dla pewnosci odkurzyłem go odkurzaczem również nic nie pomogło. czytałem iż wieże tego typu na procesorach posiadają kondensator podtrzymujący całkowitą pamięć systemu pod wyświetlaczem obok regulacji głośności i przycisków ale nie wiem czy jest to w tym modelu. nie znalazłem żadnego tematu na forum dotyczącego tego modelu z tym problemem.

Pozdrawiam!
    krakarak
    Level 41  
    Więc poczytaj w serwisówce jak jest to rozwiązane w tym modelu: Link, poczekaj na załadowanie linku i kliknij w "GET Manual" lub tu: Link, kliknij w schemat.
    skoman123
    Level 10  
    wszystko jest po angielsku ale sie przyda serwisówka, natomiast interesuje mnie co za kondensator, jaki jest odpowiedzialny za podtrzymywanie ustawień w tym modelu, wczesniej byłem w posiadaniu amplitunerka eltry ats 360 który posiadał wlutowaną w panelu obok wyświetlacza bateryjke CR 2032 którą możemy spotkać w każdej plycie głównej komputera, lecz niestety ta wieża takiej owej bateryjki nie posiada:( ale jestem pewny, że któryś kondensator jest odpowiedzialny za zapis ustawień, postaram sie go zlokalizować.
    skoman123
    Level 10  
    Usterka znaleziona. Uwalony EEPROM !

Temat Do zamknięcia
    Problem uważam za rozwiązany ;)