Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw polo IV '05 1.4 101KM - czy warto inwestowac w lpg

magdamagdalena91 18 Cze 2015 19:25 3108 37
  • #1 18 Cze 2015 19:25
    magdamagdalena91
    Poziom 6  

Witam,
    Posiadam Polówkę (2005r, 101KM, 1.4 w benzynie, wersja hatchback), która za bak nie wylewa (najczęściej wychodzi 7.7l/100km przy cyklu mieszanym).
    Zastanawiam się nad instalacją gazową, ponieważ dużo jeżdżę, a cena benzyny jest, jaka jest :)
    Głowię się głównie nad tym, czy starczy mi miejsca na zbiornik?
    Drugim problemem jest fakt, że miałam remont silnika po wypadajacym zaplonie (szlifowanie glowicy, niedomykajacy zawor/cylinder). Czy opłaca się, do samochodu po tego typu przejsciach, montowac instalacje?
    Prosze o porade, z gory dziekuje :)

0 29
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 18 Cze 2015 20:46
    kwok
    Poziom 39  

Jeśli nie zamierzasz go za rok sprzedać to zostaje przekalkulować, należy pamiętać że gaz może kosztować 3zł. Ile to jest "dużo jeżdżę"? Silnik został naprawiony więc nie ma nic na przeszkodzie żeby dać mu lpg, a ogólnie to fajnie jest jak za 25l gazu płacisz 55zł i robisz na tym 250-300km hehehe.

3
  • #3 18 Cze 2015 22:33
    magdamagdalena91
    Poziom 6  

dużo- znaczy, że 100km dziennie. przekalkulowałam sobie, że szybko mi się zwróci. o ile oczywiście nie będzie pożerał więcej niż 10l.
    jednak ja nie o kosztach, chciałam raczej z technicznej strony porady. rzadko widuję wieśwageny z instalacją, zastanawia mnie, czym jest to spowodowane. czy awaryjnością czy nie wiem czym jeszcze.

z tym remontem, chodziło mi o to, że słyszałam gdzieś, iż samochody po remoncie silnika nie są już pierwszej świeżości i jest większe prawdopodobieństwo kolejnego remontu. nie chciałabym, jak już zainwestuje w lpg, żeby mi się nie rozkraczył :)
    pytam, bo nie wiem, czy to jest faktycznie takim duzym problemem, czy po prostu taki mit?

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #4 18 Cze 2015 23:04
    kwok
    Poziom 39  

magdamagdalena91 napisał:
    z tym remontem, chodziło mi o to, że słyszałam gdzieś, iż samochody po remoncie silnika nie są już pierwszej świeżości i jest większe prawdopodobieństwo kolejnego remontu. nie chciałabym, jak j

To mitologia. Niestety, jeśli się nie mylę, silnik w twoim aucie do udanych nie należy więc i tak można się spodziewać poważnych awarii ale nie sądzę żeby LPG jakoś mocno się miał do nich przyczynić.
    Pozdrawiam

3
  • #5 19 Cze 2015 00:05
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Montuj tylko nie Valteki + Alaska i szukaj dobrego speca co potrafi wyregulować instalację a nie tylko zamontować i zostawić z nią klienta.
    Porządne wtryskiwacze + reduktor + dobry majster i będziesz zadowolona.
    Nie słuchaj pierdół ze na LPG będą błędy w ECU bo jak tak mówią tzn że trzeba szukać kogoś innego.

3
  • #6 19 Cze 2015 20:48
    bakubaku69
    Poziom 17  

Alaska tam wchodzi elegancko przy kielichu więc ryzyko jest duże :D Napisz z jakiego regionu jesteś to kogoś polecimy.

1
  • #8 20 Cze 2015 21:18
    zed71
    Poziom 22  

lepiej zainstaluj brc- to kompletna instalka (parownik, wtryski itp) droga ale warto. sam mam brc i mimo nalatanych 150kkm sprawuje się dobrze. grunt to jednak regularne serwisowanie- wymiana filtrów i ustawień co 15kkm

1
  • #9 21 Cze 2015 13:36
    magdamagdalena91
    Poziom 6  

dzięki za odpowiedzi, sa one dla mnie bardzo pomocne :) mieszkam w okolicach Sulechowa (lubuskie). Zastanawialam sie nad Panem z Kalska, (montuje BRC i STAG), kojarzy ktos Pana Krzysztofa?

0
  • #11 21 Cze 2015 15:33
    bakubaku69
    Poziom 17  

Dokładnie. Stag zajmuje w polsce pewnie z 50% rynku instalacji LPG. BRC ma drogi serwis a po gwarancji to już ceny z kosmosu. Zwykle niechlujnie wrzucają wszystko i nie mają pojedynczych wtryskiwaczy co skutkuje długimi wężykami przeważnie różnej długości.

1
  • #12 21 Cze 2015 15:49
    zed71
    Poziom 22  

akurat serwisowanie jest tanie- koszt "dużego" przeglądu (2 filtry) wynosi ok 80zł zaś małego- 50zł. wtryski są drogie (ok 200zł/szt) ale długo wytrzymują (min 100 kkm) a wiec chyba warto. wtryski keihin też są drogie. butla jest produkcji najczęsciej stako )a wiec taka sama jak w innych instalkach. cała roznica pomiędzy stagiem, landi renzo brc i podobnymi instalacjami polega własnie na wtryskiwaczach, centralce i parowniku. i o tym doborze tkwi problem- jak go dobierze i zamontuje instalator.
    zresztą serwisowanie wszystkich instalacji jest na podobnym poziomie- koszt wszystkiego to 2 filtry + ustawienie. i tu jest problem bo brc nie udostępnia swojego oprogramowania.
    zresztą- gazownicy mają takie zdanie: chcesz mieć możliwość dłubania w instalacji- wkładaj staga, chcesz mieć spokój- bierz brc. coś chyba w tym jest.

1
  • #13 21 Cze 2015 16:04
    bakubaku69
    Poziom 17  

To jakieś niezłe promocje tam masz bo w większości punktów BRC za wymianę plus niby regulację biorą co najmniej 150 zł. Najlepsze wtryskiwacze w Stagu nie kosztują więcej niż 75 zł za sztuke a ACW01 4 szt w szynie ze 150 zł. Zresztą powinieneś wspierać swój lokalny produkt. Każda instalacja jest dobra jest zamontuje ją ktoś kompetentny i znający się na regulacji. Nie wiem czemu twierdzisz że tylko BRC gwarantuje spokój. Chyba otarłeś się o jakichś druciarzy.

1
  • #14 21 Cze 2015 17:22
    zed71
    Poziom 22  

nie twierdze że tylko brc daje spokój. zgadzam się z twierdzeniem że kazda instalacja wymaga dobrego montażu i serwisowania. nawet najlepsza instalka którą założył "gaziasz- partacz" może być problematyczna.
    akurat z brc nie mam z nią żadnego problemu a z innymi (tartarini i landi renzo miałem) wiec mogę powiedzieć że jest dobra.
    najważniejsze jest jednak znależienie dobrego warsztatu - musi być sprawdzony.
    a promocje- zawsze tak płaciłem wiec nie wiem jakie promocje. warsztat jest na liście brc ale montuje też inne instalacje. zawsze też ma pełno ludzi i trzeba się umawiać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. jak widać- zarabiają obrotami a nie cenami ;)

1
  • #16 22 Cze 2015 18:19
    bakubaku69
    Poziom 17  

Przemek25l dobrze gada. Ewentualnie jak chcesz parę złotych więcej zainwestować to zamiast AC W-01 można wrzucić barracudy. Nawet z tymi AC to już i tak będzie bardzo dobra instalka.

1
  • #17 24 Cze 2015 19:08
    magdamagdalena91
    Poziom 6  

przemek25l napisał:
    Mam dokładnie ten sam silnik u siebie w samochodzie. Na instalacji mam juz przejechanie 55tys km i żadnego problemu. Tak jak pisał kolega wyzej nie montować reduktora Alaska i listwy Valtek.

Mógłby Pan powiedzieć ile pali na gazie Pański samochód?

0
  • #18 24 Cze 2015 20:11
    kwok
    Poziom 39  

Przemkowi pewnie więcej albo mniej niż będzie palił tobie - zależy od wielu czynników, generalnie silnik spala około 25% gazu więcej niż benzyny liczone oczywiście w litrach, czyli do twoich 7,7l musisz doliczyć 25%=spalanie gazu. Oczywiście to przybliżona wartość i należy ją traktować jako orientacyjną, podobnie jak cena gazu - od 2zł do 3zł.

1
  • #19 24 Cze 2015 21:29
    andrzej20001
    Poziom 42  

Gaz jest po 1,70 przynajmniej u mnie. 8 l za 15 zl. Mozna latac.

1
  • #20 24 Cze 2015 21:35
    kwok
    Poziom 39  

Za którym rogiem mieszkasz że tak tanio? U mnie najtaniej był po 1,97 po Putinowskiej aferze a teraz po 2,08.

1
  • #21 24 Cze 2015 21:42
    bakubaku69
    Poziom 17  

Ogólnie jest przyjęte że powinno palić maksymalnie do 20% więcej LPG niż Pb. Nie Musi to być od razu aż 25 %. Zależy jak instalacja i czy ktoś ją w ogóle wyreguluje nie tylko na postoju.

Dodano po 1 [minuty]:

U nas 1.83 zł na orlenie dzisiaj a na marketowych stacjach to na pewno 1.70 tylko strach tam tankować.

0
  • #23 25 Cze 2015 10:09
    noel200
    Poziom 23  

Gazu średnio pali 10% więcej. 20% to górna granica.
    QBox, ACR02 i ACW01 i 50kkm się robi bez podnoszenia maski. Tylko przeglądy.
    Oczywiście znający się na rzeczy musi zakładać, a nie jakiś druciarz.

1
  • #24 26 Cze 2015 20:40
    bronzik
    Poziom 11  

Jeśli chodzi o spalanie to u mnie sytuacja jest 1:1 a mam instalację gazową BRC i mam wrażenie jakby autko lepiej pracowało na LPG :) .

2
  • #25 26 Cze 2015 23:41
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

bronzik napisał:
    Jeśli chodzi o spalanie to u mnie sytuacja jest 1:1 .

Myślisz że to zasługa instalacji BRC?
    Ja myślę że to wina ustawionej uboższej mieszanki, właściciel auta cieszy się do czasu.

0
  • #26 27 Cze 2015 00:01
    344979
    Użytkownik usunął konto  
  • #27 27 Cze 2015 00:39
    nioop

Specjalista AGD

Jeżeli pokonuje się dużo kilometrów, LPG się opłaca..
    Odczuwa się to bardzo na stacjach..
    Według mnie największym problemem jest znalezienie serwisu, który umie zainstalować LPG.
    Wiem, że nawet w stolicy jest wiele serwisów, które instalują jeszcze mieszalnikowe instalacje, podłączają parownik dwu metrowymi przewodami czy potrafią tak rozmontować instalację chłodzenia, że potem auto nie osiąga nawet 60 stopni w korkach :)

Dlatego, w powyższym przypadku - LPG jak najbardziej tak, tylko znaleść osobę, która to umie zrobić..

Duży plus, że silnik jest po remoncie.. Bo zakładanie LPG do zajeżdzonych jednostek, często z głowicą wymagającą remontu 100tys km temu, zdecydowanie mija się z celem..

Edit, troche się rozpędziłem, bo akurat nie bardzo się orientuje w VW a oni lubią sobie wprowadzać różne utrudnienia.. I czy przypadkiem nie jest to FSI, wtrysk bezposredni itp itd.. bo może się okazać, że montaż LPG będzie niemożliwy lub nieopłacalny..

0
  • #29 27 Cze 2015 17:43
    bronzik
    Poziom 11  

grala1 napisał:
    bronzik napisał:
    Jeśli chodzi o spalanie to u mnie sytuacja jest 1:1 .

Myślisz że to zasługa instalacji BRC?
    Ja myślę że to wina ustawionej uboższej mieszanki, właściciel auta cieszy się do czasu.

Po części tak ale profesjonalny montaż to podstawa do prawidłowego funkcjonowania instalacji gazowej :) . Auto jest mocniejsze i silniejsze :) .

2
  • #30 27 Cze 2015 21:36
    trans-serwis
    Poziom 39  

bronzik napisał:
    Po części tak ale profesjonalny montaż to podstawa do prawidłowego funkcjonowania instalacji gazowej :) . Auto jest mocniejsze i silniejsze :) .
    Mocniejsze i silniejsze, ciekawe co jeszcze

0