Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens sn65e008eu - Zmywarka "pika" po uruchomieniu

Ardżej 18 Cze 2015 19:54 1521 12
  • #1 18 Cze 2015 19:54
    Ardżej
    Poziom 5  

Witam wszystkich,
    Jak wielu częstko korzystałem z porad udzielanych na forum elektroda.pl. Tym razem niestety nie znalazłem odpowiedzi na problem, który od pewnego czasu trapi naszą zmywarkę.
    Zmywarkę zakupiliśmy jakiś czas temu, natomiast na montaż musiała czekać do przeprowadzki do nowego mieszkania - ponad 2 lata. Oczywiście w międzyczasie skończyła się gwarancja. Po zamontowaniu działała bez problemu przez jakieś 2 - 3 miesiące. Po tym czasie pojawił się problem polegający na tym, że kilka minut po uruchomieniu (program domyślny - eko), zmywarka zaczyna sygnalizować błąd - pika kilkanaście razy w krótkich odstępach czasu. Potem słychać, że zmywanie dalej idzie, po czym znów pika. Tym razem odstępy są dłuższe, pika 5 razy. Świeci się również dioda z kranikiem. Po kilku minutach pikanie powraca.
    Sprawdziłem węże - nie są pozaginane. Filtr przy zaworze wody jest czysty.
    Jest to nasza pierwsza zmywarka. Wydaje mi się (a przynajmniej mam taką nadzieję), że problem ten wynika bardziej z naszego braku umiejętności obsługi zmywarki, niż z jej uszkodzenia. Niestety w instrukcji nie znalazłem odpowiedzi.
    Mam prośbę o pomoc w ponownym uruchomieniu zmywarki. Żona straszy, że do czasu, jak zmywarka nie zacznie znowu działać, palcem nie tknie naczyń. W Was, drodzy forumowicze, cała moja nadzieja :)

Pozdrawiam,
    Rafał

0 12
  • #2 18 Cze 2015 19:56
    BILGO
    Poziom 38  

Ardżej napisał:
    Niestety w instrukcji nie znalazłem odpowiedzi.

A czytałeś coś na temat soli do wody ? Może jest za twarda woda ?
    Wewnątrz zmywarki powinien być zakręcany pojemnik do którego trzeba wsypać sól do zmywarek.

0
  • #3 18 Cze 2015 20:22
    Ardżej
    Poziom 5  

BILGO napisał:
    Ardżej napisał:
    Niestety w instrukcji nie znalazłem odpowiedzi.

A czytałeś coś na temat soli do wody ? Może jest za twarda woda ?
    Wewnątrz zmywarki powinien być zakręcany pojemnik do którego trzeba wsypać sól do zmywarek.

Cześć,
    Dzięki za zainteresowanie i błyskawiczną odpowiedź.
    Tak, czytałem o twardości wody. Ustawiłem zgodnie z informacją ze ZWiK dla mojego miasta. Sól nasypana. Chyba to jednak nie to.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Cze 2015 20:30
    BILGO
    Poziom 38  

Ardżej napisał:
    Świeci się również dioda z kranikiem

A sprawdziłeś filtr na wężu przy zmywarce (często producenci montują na złączu uszczelkę z filtrem siatkowym) :)

1
  • #5 18 Cze 2015 20:43
    Ardżej
    Poziom 5  

Spróbowałem jeszcze raz, zmieniając ustawienie twardości wody na o jeden stopień twardszą od informacji ZWiK. Zmywanie trwało jakby dłużej, ale znów po ok. 10 minutach rozległo się 5 sygnałów. Po alarmie zmywanie dalej nie idzie.

Jakieś inne sugestie?

Dodano po 6 [minuty]:

BILGO napisał:
    Ardżej napisał:
    Świeci się również dioda z kranikiem

A sprawdziłeś filtr na wężu przy zmywarce (często producenci montują na złączu uszczelkę z filtrem siatkowym) :)

Tak, filterek sprawdzony. Nic to nie zmieniło.

0
  • #6 18 Cze 2015 20:48
    BILGO
    Poziom 38  

Ardżej napisał:
    Tak, filterek sprawdzony. Nic to nie zmieniło.

A z dwóch stron węża sprawdziłeś filtr ? Tak samo trzeba sprawdzić filtr w kranie ;)
    Ogólnie powinny być 3 filtry na dopływie wody które należy sprawdzić.
    Tak samo czy gdzieś nie jest załamany wąż :)

1
  • #7 18 Cze 2015 21:02
    Ardżej
    Poziom 5  

Sprawdziłem filtr na zaworze i na wężu przy zaworze. Sprawdziłem węże - nie są załamane. Teraz, po kolejnym zatrzymaniu cyklu, świecą się wszystkie 3 wskaźniki: braku płynu nabłyszczającego, napełnienia solą i skontrolowania dopływu wody.

0
  • #8 18 Cze 2015 21:05
    BILGO
    Poziom 38  

Ardżej napisał:
    Sprawdziłem filtr na zaworze i na wężu przy zaworze. Sprawdziłem węże - nie są załamane. Teraz, po kolejnym zatrzymaniu cyklu, świecą się wszystkie 3 wskaźniki: braku płynu nabłyszczającego, napełnienia solą i skontrolowania dopływu wody.

Chyba się nie obejdzie bez serwisu.
    Raz się spotkałem z przypadkiem że taka praca zmywarki była spowodowana przedwczesnym zatrzymaniem programu... co skutkowało podobnymi anomaliami.
    Ardżej napisał:
    i na wężu przy zaworze

a przy zmywarce wyczyściłeś sitko ?

0
  • #9 18 Cze 2015 21:29
    Ardżej
    Poziom 5  

BILGO napisał:
    Ardżej napisał:

Chyba się nie obejdzie bez serwisu.
    Raz się spotkałem z przypadkiem że taka praca zmywarki była spowodowana przedwczesnym zatrzymaniem programu... co skutkowało podobnymi anomaliami.
    Ardżej napisał:
    i na wężu przy zaworze

a przy zmywarce wyczyściłeś sitko ?

Jeśli się nie mylę, w tej zmywarce nie ma zaworu na połączeniu wąż - zmywarka.
    Coraz bardziej oswajam się z myślą, że bez serwisu się nie obędzie... Chociaż nadal mam nadzieję, że ktoś na forum będzie w stanie mi pomóc, i uchroni mnie przed wizją ręcznego szorowania zawartości zmywarki... ;)

0
  • #10 18 Cze 2015 21:31
    BILGO
    Poziom 38  

Ardżej napisał:

Zaworu nie ma :D Ale sitko na DWÓCH końcach węża zapewne jest ;)
    Sitko także powinno być w zaworze na ścianie.

0
  • #11 18 Cze 2015 21:56
    Ardżej
    Poziom 5  

BILGO napisał:
    Ardżej napisał:

Zaworu nie ma :D Ale sitko na DWÓCH końcach węża zapewne jest ;)
    Sitko także powinno być w zaworze na ścianie.

Sorry, źle się wyraziłem - oczywiście chodziło mi o sitka... :) Wąż wchodzi do zmywarki bezpośrednio.
    Zastanawia mnie jeszcze coś innego - za każdym razem, kiedy włączam zmywanie, świeci się albo wskaźnik braku płynu nabłyszczającego, albo wskaźnik napełnienia solą. Najczęściej i jedno i drugie... Czy tak powinno być? Dodam, że sól specjalna jest nasypana. Płynu nabłyszczającego wcześniej nie używaliśmy (stosowaliśmy tabletek 3 w 1). Po zasygnalizowaniu błędu, zapala się dodatkowo wskaźnik skontrolowania dopływu wody. Wg mnie dopływ wody jest OK.

Dodano po 10 [minuty]:

Po zatrzymaniu cyklu na dnie stoi woda.

0
  • #12 18 Cze 2015 22:16
    BILGO
    Poziom 38  

Chyba jednak musi pojawić się serwis.
    Wygląda na to że programator "głupieje"

0
  • #13 19 Cze 2015 06:46
    Ardżej
    Poziom 5  

Cześć,
    Naczytałem się o podobnych przypadkach, gdzie problemem był odpływ wody, wynikające głównie z zatkania rur resztkami jedzenia. Spróbowałem więc swoich sił z ich sprawdzeniem. Po kilku (chyba 3) bezowocnych próbach z kolejnymi rurkami, pojawił się nowy problem. Po włączeniu wtyczki do gniazdka zmywarka sama się włącza, tzn kręci się pompa - nic więcej. Mryga również wskaźnik doprowadzenia wody. Zmywarka nie reaguje na próby jej wyłączenia, czy na otwieranie drzwi. Dodam, że przy wypinaniu rurek rozlało mi się trochę wody na plastikową podłogę zmywarki. Najdokładniej jak umiałem wytarłem wodę, ale objaw nie ustąpił.

Tak więc jak to często bywa, miało być lepiej - wyszło jak zwykle... :(

Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

0