Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP270E5E - ACPI BIOS Error podczas startu, nie działa F2

bpm 18 Cze 2015 21:05 6582 5
 • #1 18 Cze 2015 21:05
  bpm
  Poziom 13  

  Witam serdecznie,

  podczas uruchamiania pojawia się błąd ACPI BIOS Error, laptop restartuje w kółko. Poczytałem sporo na ten temat, to bardzo często spotykany błąd BIOSu w tym modelu SAMSUNG NP270E5E.

  Wiem jaka jest procedura, wiem jak to naprawić, ale z tym jet kłopot, wejść do BIOSu się nie da przez F2, trzeba wykonać poniższe kroki aby to przywrócić i naprawić, opiszę procedurę naprawy w skrócie:
  - wyjąć dysk, włożyć płytę z Windows 8 do napędu;
  - jak się odpali z płyty wybrać naprawę, zaawansowane i ustawienia UEFI;
  - potem wyłączyć secure boot i fast bios mode;
  - podmienić dysk na inny z Win 8 albo zainstalować system, zrobić SW Update Samsunga, włożyć oryginalny dysk i powinno być ok

  Wszystko pięknie tylko, że nic nie mogę zrobić, bo po wyjęciu dysku nie odpala z płyty. Jest info:

  All boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop interation.

  Dodam od razu, dla informacji, że żaden klawisz nie działa od F2 do F12 oraz że napędy podmieniałem 3.

  Mówiąc krótko, problem polega na tym jak wystartować z płyty, jeżeli do BIOSu wejść się nie da, aby to zmienić. Może rozebrać laptopa wyjąć baterię, a opcja startu z płyty powróci, bo nie wiem czy ktoś grzebał już w BIOSie i to pozmieniał.

  Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Proszę o sugestie.

  0 5
 • #2 18 Cze 2015 21:28
  lukasis6
  Poziom 10  

  Spróbuj kombinację klawisza F2 z klawiszem funkcyjnym FN ( najpierw Fn, zaraz za nim f2)

  2
 • #3 18 Cze 2015 21:37
  bpm
  Poziom 13  

  Nie dodałem, różne kombinacje robiłem, powtarzam F2-F12 nieaktywne, ESC nieaktywne, DEL nieaktywne, nic nie jest aktywne.

  0
 • #4 31 Lip 2015 22:12
  Dydelmax
  Poziom 34  

  Witam.
  Minął ponad miesiąc od ostatniego posta, jednak zdecydowałem się na odpowiedź, ponieważ dostałem dzisiaj identyczny przypadek do naprawy. Klientce nie zależało na danych, więc miałem ułatwione zadanie. Poniżej lista wykonanych przeze mnie czynności:
  - wyjęcie dysku systemowego,
  - uruchomienie laptopa,
  - komunikat "All boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop iteration.",
  - podłączenie dysku systemowego BEZ WYŁĄCZANIA LAPTOPA,
  - wciśnięcie F4, pełne recovery,
  - konfiguracja ustawień początkowych, ponowne uruchomienie,
  - gdy tylko pojawiło się logo SAMSUNG, odciąłem zasilanie aby zapobiec bootloop'owi,
  - wyjęcie z laptopa baterii, dysku oraz CR2032, profilaktyczne przytrzymanie Power przez minutę i zwarcie styków reset w okolicy pamięci RAM,
  - włożenie CR2032, dysku oraz baterii do laptopa,

  - podłączenie laptopa do zasilania,
  - uruchomienie laptopa,
  - konfiguracja systemu,
  - aktualizacja oprogramowania i przede wszystkim BIOS-u laptopa (aby aktualizacja BIOS-u z użyciem narzędzia Samsunga się powiodła, laptop musi być podłączony do prądu, a bateria musi mieć przynajmniej 30% pojemności pozostałej do rozładowania),
  - restart laptopa,
  - konfiguracja BIOS-u laptopa, zapisanie ustawień.
  Próba przywracania recovery bez wykonywania czynności opisanych kursywą powodowała powrót do punktu wyjścia tj. bootloop. Do naprawy laptopa nie użyłem żadnej płyty, pamięci flash, przejściówki czy jakichkolwiek innych narzędzi - wystarczyły dwa wkrętaki i kawałek sztywnego plastiku.
  Pozdrawiam

  PS. Tutaj AG-IT napisał, że w celu zapobieżenia bootloop'owi należy podczas konfiguracji ustawień początkowych zalogować się na konto online Microsoftu. W moim przypadku nie było to potrzebne - Internet przydał się tylko do pobierania aktualizacji i podstawowego oprogramowania.

  1
 • #5 12 Lis 2016 21:27
  bobruk.pl
  Poziom 11  

  Miałem dziś podobny przypadek, ale z uwagi, że miałem tylko kilka minut na załatwienie sprawy poszedłem na skróty. Po wyciągnięciu dysku twardego wprowadziłem w BIOSie dwie zmiany: w zakładce ADVENCED wyłączyłem AHCI, a w zakładce BOOT zmieniłem jedną opcję na CSM OS. Po włożeniu dysku komputer uruchamia się prawidłowo.

  Samsung NP270E5E - ACPI BIOS Error podczas startu, nie działa F2 Samsung NP270E5E - ACPI BIOS Error podczas startu, nie działa F2

  9
 • #6 13 Kwi 2017 17:59
  markoo28
  Poziom 10  

  Dzieki wielkie kolego wyżej ;) męczyłem sie kika godzin z tym komputerem..

  0