Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6720s - Jaki dysk do laptopa

mblazkie 18 Cze 2015 21:31 798 10
  • #1 18 Cze 2015 21:31
    mblazkie
    Poziom 10  

Witam
    Planuję wymianę dysku na większy w związku z tym proszę o pomoc w wyborze. Nadmienię, że zależy mi na dużej pojemności (ok. 1TB) gdyż mam zamiar przechowywać na nim głównie zdjęcia i filmy. Nie zależy mi na dysku SSD gdyż jeśli chodzi o pojemność to wyjdzie dosyć drogo. Reasumując potrzebuję coś pojemnego w rozsądnej cenie co nie padnie po kilku miesiącach. Mój typ to WD BLUE WD10JPVX ale jestem otwarty na inne propozycje. Z góry dziękuję za pomoc.

0 10
  • #2 18 Cze 2015 21:59
    piotr.solek
    Poziom 20  

No, dobry model choć ja np wybrałem hitachi. Nie ma chyba aż tak dużych różnic w cenie by się nad tym doktoryzować. Trwałość wychodzi zawsze w praniu (wybraki zawsze mogą się trafić).

0
  • #3 19 Cze 2015 09:04
    mblazkie
    Poziom 10  

A co do prędkości obrotowej to brać tradycyjnie 5400 czy może raczej 7200?

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze dwa modele, nad którymi się zastanawiam
    Travelstar 7K1000 i Travelstar 5K1000.

0
  • #4 19 Cze 2015 09:57
    piotr.solek
    Poziom 20  

Ponoć 5400 są całkiem niezłe. Ja tylko takie mam. Fani wydajności (cyferek) polecą na pewno szybsze ale idąc tym tropem można kupić ssd.

-1
  • #5 19 Cze 2015 10:02
    mblazkie
    Poziom 10  

Właśnie obstawiałem 5400 i widzę że przy tym zostanę. Tak poza tym w starszym laptopie znacznej wydajności nie odczuję wstawiając dysk o prędkości 7200, więc poco przepłacać. W takim wypadku pozostają mi dwa modele (WD BLUE WD10JPVX i Travelstar 5K100) gdzie w obecnej chwili skłaniam się bardziej do Hitachi.

0
  • #6 19 Cze 2015 12:01
    piotr.solek
    Poziom 20  

mblazkie napisał:
    Tak poza tym w starszym laptopie znacznej wydajności nie odczuję wstawiając dysk o prędkości 7200, więc poco przepłacać.

Jeśli to ssd to warto. Nawet te z pierwszych serii. Różnica jest kolosalna. Bez 'tweak' ów ' wszystko działa sprawiej.

0
  • #7 19 Cze 2015 12:12
    mblazkie
    Poziom 10  

SSD odpada z racji ceny.

0
  • #8 19 Cze 2015 13:04
    piotr.solek
    Poziom 20  

Nowy 1 TB może i tak ale używany na sata nie jest jakimś "kosmicznym" wydatkiem. Osobiście wolę do laptopa 60GB ssd i zewnętrzny, pojemny dysk twardy.

Nawet w dzisiejszych czasach system jak i dyski padają.. I kwestia sprawnego przywracania dostępu do danych jest kluczowa. Jest tu kilka postów "zrozpaczonych" bo im dysk z systemem i danymi siadł. Cóż "głupi uczą się na swoich błędach, mądry na cudzych".

0
  • #9 19 Cze 2015 13:15
    mblazkie
    Poziom 10  

Nigdy nie masz pewności, że dysk nie odmówi posłuszeństwa nawet SSD. Poza tym jak pisałem potrzebuję pojemnego dysku na dane. Używki też odpadają bo trafić coś dobrego to loteria. Nie zbaczajmy jednak z tematu bo nie o tym jest temat.

0
  • #10 19 Cze 2015 13:42
    krakarak
    Poziom 39  

mblazkie napisał:
    ... Nie zbaczajmy jednak z tematu bo nie o tym jest temat.

Temat jest o niczym - każdy aktualnie dostępny nowy dysk jest tak samo zawodny i niezawodny. Jakikolwiek nie kupisz, jego czas życia będzie zależał w ogromnej mierze od twego postępowania z nim a nie technologii wykonania. Zdecydowana większość użytkowników laptopów nie zdaje sobie sprawy jak wrażliwym na wstrząsy w czasie pracy jest mechaniczny dysk twardy. I telepie laptopem bez ustanku co powoduje uszkodzenia powierzchni talerzy oraz głowic.
    Kup nowy dysk jaki będzie pod ręką z maksymalną gwarancją.

0
  • #11 22 Cze 2015 08:08
    mblazkie
    Poziom 10  

Temat do zamknięcia, wybór padł na Travelstar 5K1000.

0