Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 1.8 16V, 1996 r. - Elektryczna regulacja świateł

crush1989 18 Jun 2015 21:38 1785 2
    crush1989
    Level 10  
    Witam wszystkich!
    Mam problem z regulacją wysokości świateł. Szukałem w internecie podobnych problemów jednak nie odnalazłem nic co by mi pomogło. Mianowicie mam problem z wysokością świateł w mojej Vectrze. Ogólnie regulacja działa bo słychać silniczki i widać jak podnosi się kąt padania i opuszcza, jednak nawet na maksymalnym położeniu regulatora światła świecą jakieś 5 metrów przed maskę. Wymieniłem lampy wraz z silniczkami ponieważ stare były już dobite. Problem występował na starych lampach jak i występuje na nowych. Wcześniej miałem lampy ze znakiem GM a teraz założyłem Valeo. Są dwie śruby do regulacji i tu moje pytanie: czy można nimi regulować pion czy tylko poziom? Ludzie różnie piszą. Próbowałem kręcić jedną i drugą. Nie zauważyłem zmiany w pionie. Nie dość tego wymieniłem również cały włącznik świateł na drugi z innej Vectry i nic. Dalej to samo. Dodam również, że np. mam ustawioną na regulatorze pozycję 1 i nic nie zmieniam, a silniczki zmieniają pozycję same, raz w górę raz w dół (sprawdzone na dwóch różnych regulatorach i lampach). Jest coś jeszcze w tym układzie? Jakiś rezystor czy coś?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Gunslinger
    Level 30  
    Stacja diagnostyczna, 5min, i ok. 25zł. Nie ma co kombinować. Światła to podstawa.
    crush1989
    Level 10  
    Poprzednik miał rację. Ustawienie w stacji kontroli kosztowało 15zł. Dla zainteresowanych wysokość i kierunek świecenia ustawia się dwiema śrubami w każdej z lamp. Dało się ustawić tylko trzeba było trochę pokręcić.