Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Estradówki Craaft-Tonsil

toadi 28 Maj 2005 17:10 21184 83
  • Witam

oto moje kolejne paczuszki w ukladzie 2x15"+HF

Wysokotonowa sekcja troszke nieszczesliwa ale kasy nie bylo na cos lepszego ale sprawdza sie niezle.

Wiec tak obudowa wykonana standardowo z wiorówki 18mm plus wewnetrzne wzmocnienia.
    Calosc oklejona popielatym dywanikiem z nomi.

Glosniki jakie siedza to TC15-200 SOLTON_CRAAFT i wysokotonowy GDWT12-19/100 tonsila.
    Obudowa ma jakies 180L i strojona jest w okolicy 45Hz za pomoca dwoch otworów o sr ok 95mm kazdy i glebokosci rownej grubosci plyty.
    Wymiary wysokosc 106cm szer 45cm gł jakies 46cm obudowa lekko scieta do tylu (tylnia scianka jest o 5 cm wezsza od przedniej)

Zwrotnica standardowo 2,2 mikro 0,4mH i zarowka basowe pelnym pasmem.

Koszta
    craaft 4x180 - 720
    tonsile 150 zł
    obudowa 90zł
    okleina klej wkrety itp 60
    razem jakies 1100zł/2 sztuki

Jak gra no gra calkiem niezle nie zchodza paczki za nisko ale realnie od 45Hz przy -6dB zagra przy tym na muzyce rockowej dosc przyjemnie kopie stopa naglosnilem do tej pory nimi jeden maly koncercik plenerowy i bardzo fajnie sie spisaly nawet fajnie co mnie zaskoczylo nie brakowolo mocy glosnikowi wysokotonowemu zakres sredni dobry czytelny nawet nie bardzo kierunkowy .

Do napedu urzywalem handboxa 602 (2x300W/4om) ale ten power mikser jest wg mnie za slaby kolumny dopiero w okolicy pelnej mocy wzmaka pozazuja co potrafia wydaje mi sie ze nie bedzie przesada napedzenie koncowka 2x500W przy rozasnym urzytkowaniu :D.

Na przyszlosc planuje wymiane tego wysokonowego najprawdopodobniej na nowy driver eminence ASD1001.

Obecnie nie ma jeszcze zalorzonych krat i raczek ani narozników ale juz ida poczta :D

Fajne!
  • #2 28 Maj 2005 17:53
    168931
    Usunięty  
  • #3 28 Maj 2005 18:17
    Kwaczor

Spec od akustyki

Są 10" soltony.

Wykończenie malinka, wygląd ogólnie OK. Ale ja się doczepie do tych tonsili. Zresztą już gadaliśmy na ich temat. :)

• #4 28 Maj 2005 18:25
    toadi
    Spec od akustyki

na tylniej sciance jest warstwa gabki takiej o grubosci ok 5cm sa craafty 10" ale bardziej cenowo podchodza 12" ok 165zł/szt no i oczywiscie te 15"

• #5 28 Maj 2005 23:27
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Gratulacje Toadi pięknie to zrobiłeś szkoda że nie ma jeszcze kraty na całym przodzie było by miodzio. Toadi Wymiata !!! Według mnie spec od Estrady :) Pochwale się że przerabiam stare kolumny eltrona na twój wzór i jedną kolumne już mam o o niebo lepiej gra w obudowie trapezowej :) Pozdrawiam tak trzymaj.

• #6 29 Maj 2005 10:21
    ata.music
    Poziom 12  

hej. fantastyczny produkt. gratulacje wielkie !!! mam pytanie. gdzie zakupiłeś ten kocyk za ile i w jaka szerokość wałka. pytam się bo w różnych miejscach są różne koce ale w tandetnym gatunku a ten widać na zdjęciach jest niczego sobie. pozdrawiam

• #7 29 Maj 2005 14:44
    kiepol
    Poziom 16  

Hmmm.... a myślalem, że będę oryginalny :D Mam w planach zbudowanie cos właśnie mniej więcej takiego, tylko o połowę mniejsze :P (nie stac mnie na więcej niesety :P) Planowo zakładałem wykorzystać te same przetworniki dokładnie ! :P Zostałem niestety uprzedzony... ;( Napisz prosze jak to gra ;D

• #8 29 Maj 2005 15:58
    50146
    Usunięty  
  • #9 29 Maj 2005 22:17
    50146
    Usunięty  
  • #10 30 Maj 2005 15:55
    toadi
    Spec od akustyki

no normlanie nawet sztuka ponad 400 kosztuje co prawda brzmienie nie jest idealne ale kopa maja niesamowitego w niedziele naglasnialem impreze w Legu Tarnowskim (moze ktos był) mialem do dyspozycji te kolumny podlaczone pod powetmikser LDMa PSMC16/2 (2x160W tylko! ) + na gammach z koncowki elmuza i do 20 m od sceny bylo bardzo glosno i basu nawet było szkoda ze w sobote sie z nimi rozstaje bo mam juz kupca na nie (chyba za ta kase zrobie kolejna pare moze starczy na jakies lepsze wysokotonowki) ale jak pisalem pojedynczy gwizdek daje rade pewno ze nie da sie tyle wykrecic zeby drapalo po uszach ale przy wzmakach rzedu 2x200W mozna smialo smigac.

Co do okleiny to kupilem w sklepie nomi najtansza wykladzine dywanowa taka bez gabki pod spodem kosztuje 6zł/m2 bela ma szerokosc 4m na dwie kolumny wystarczylo 1,8mb tj jakies 7m2 iostalo dosc duzo odpadków (duzy worek na smieci) .

W sumie zaklepalem juz sobie kolejne 4 craafty u goscia ...... a co do kasy te glosniki kupilem ponad pol roku temu i lezylay w pudelkach bo nie bylo za co zrobic obudów i kupic wysokotonowych kase na zrobienie dostalem z domu kultury (ty se zrob to nam porzyczysz) ale teraz troszke sie poprawila sytuacja bo pracuje :D.

Docelowo chcialbym zbudowac po 3 kolumny na strone takie z jakims driverem albo chociarz SMC8060 lub SMC 1030 i jakies suby w ukladzie 2x15" zeby zajac sie naglosnieniem malych okolicznych imprez typu dorzynki festyny i cos kasy z tego uciagnac na dalsze rowijanie .

Na stronie www.ckzabno.prv.pl w dziale fotogalerie powinny byc juz zdjecia z dwóch ostatnich imprez festyn Jana wneka 2005 i gminny dzien dziecka 2005

• #11 30 Maj 2005 19:32
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Powiem jedno: zarąbiste te kolumny, marzenie :)
    Też chce takie... :D
    3 takie na strone to już super, ale subbas 2*15 to do jednej sztuki, czyli tez 3 na str??

• #12 30 Maj 2005 20:22
    filip.s
    Poziom 23  

Witam!
    Toadi zaje... ci wyszły te kolumny :P jeszcze dac po subie 600W i by było git :P

Pozdrawiam!
    dj_stopa(malpa)poczta.fm

• #13 30 Maj 2005 23:14
    Stefan99
    Poziom 15  

mam zamiar zrobic sobie estradowki z jednym craftem na bude. Ile litrów i jaki BR proponujecie ?

• #14 31 Maj 2005 01:38
    filip.s
    Poziom 23  

Witam!
    daj obudowe 90 litrów i strój ją na 40-45hz :P

Pzdrawiam!

• #15 31 Maj 2005 16:51
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

No ja właśnie kończe na jednym TC15-200 + gdwt 150W :D
    dalem bude 140litrow ale komora dla basowca okolo 100l.
    2xbr fi10cm i dł. 12, ale nie wiem czy nie trzeba lekko bedzie skrocic, podobno wtedy bedzie weicej basu ale ni takkii niski wiec jak nie maz subbasow (tak jak ja :( ) to chyba lepeij dac te dl 12cm
    Pozdro!

• #16 31 Maj 2005 19:09
    Jogesh
    Poziom 28  

Czy przyklejasz wykładzinę? Jakim klejem?

• #17 31 Maj 2005 20:33
    Stefan99
    Poziom 15  

dzieki DJ_Czyżyk za info. Ja też nie mam subbasów więc dam te 12cm. Teraz tylko zbierać kaske na głośniczki i do roboty :]

• #18 02 Cze 2005 16:51
    toadi
    Spec od akustyki

Wykladzien kleje standardowo w moim wykonaniu za pomoca butaprenu kupuje w puszkach 0,8L po ok 9zł /puszka samruje cala powierzchnie

• #19 04 Cze 2005 01:03
    bocian90
    Poziom 27  

Witam!Gratuluje dobrej roboty.Mam małe pytanie,wiem że robisz dużo kolumn,można wiedzieć gdzie i za ile zamawiasz akcesoria np. narożniki,rączki,maskownice itp.Bo u mnie w mieście jest sklep muzyczny i kupiłem dziś narożniki po 2zł sztuka czy to dobra cena ? Pozdrawiam!

• #20 04 Cze 2005 01:38
    greg00
    Poziom 12  

hm... wyglada fajnie i poteznie :). napisz mi jesli mozesz co lepiej gra? twoje wczesniejsze Gamma15"+APT150? czy to cos? :)

• #21 04 Cze 2005 14:26
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

nie weim ale ja uwazam ze "to cos" gra o wiele lepiej :D ale poczekaj na odp od twórcy :)
    Pozdro!!!

• #22 04 Cze 2005 19:41
    toadi
    Spec od akustyki

zalezy pod jakim katem oceniac gammy graja sporo ciszej na tej samej mocy co te craafty tu nie ma porownania ale dzwiek jest jednak milszy z gammy chodz nie jest to jakas roznica powalajaca.

Co do roznych akcesoriów typu raczki itp kupuje po cenach jak wszyscy w dexonie (chodz ostatnio dali wysylke na swoj koszt ) w sklepach ceny jak wszedzie :( tylko prawie zawsze udaje mi sie cos utargowac na glosnikach kupuje zwykle u tych samych ludzi

• #23 11 Cze 2005 18:22
    el_Siwma
    Poziom 13  

Świetny sprzęt, właśnie cosik takiego mi trzeba. Chciałbym wykonac coś podobnego ale nie mam na tyle wiedzy by samemu coś wymyślic. Gdzie można kupic te TC15-200 SOLTON_CRAAFT oraz driver eminence ASD1001? Możesz wrzucic fotki od środka (chodzi mi głównie o te wzmocnienia). Jaka dokładnie jest żarówka na zwrotnicy? A co gdyby dac grubszą płytę wiórową, czy to zbędny wydatek? Chciałbym wykorzystac Twój projekt, chyba nie masz nic przeciwko.

• #24 11 Cze 2005 18:43
    168931
    Usunięty  
  • #25 12 Cze 2005 13:40
    toadi
    Spec od akustyki

18mm jest wystarczajaca jak wkleisz kilka wzmocnien ktore polacza przceciwlegle scianki (przod-tyl lewa-prawa powiedzmy co 40cm pasek z plyty o szer 5-10cm zostaje zawsze mi odrzynków i do tego je wykorzystuje).

Obecnie ciezko bedzie mi jakiej zdjecia dorzucic bo maja nowego wlasciciela a ja za to konsolke :D

• #26 12 Cze 2005 17:34
    el_Siwma
    Poziom 13  

Rozumiem, ale czy wzmocnienia mają iśc prostopadle czy równolegle do scian które mają połączyc? Chodzi mi o to czy jeśli połącze listwą przód i tył to listwa ta ma stykac się szerszą płaszczyzną - z boczną scianką - (no zależy co mi tam zostanie te 5-10cm) czy też tylko tymi 18 mm?(czyli "na sztorc") Czy wogóle nie stykac sie z niczym?
    Heh troche to nie po polsku napisane, ale nie wiem jak to wytłumaczyc. Dlatego prosiłem o zdjęcie:].

• #27 14 Cze 2005 00:52
    Łukasz1988
    Poziom 10  

Witam mam Wielką prośbe
    JEstem początkujący
    Chciałbym zrobic takei kolumny tylko ze najednym głosniu a nie na dwuch mam wielkąprosbe o pomoc w obliczeniach i o podopowiedz jak wykonac obudowa traa[pezową pozdrawiam dowidzenia

• #28 14 Cze 2005 01:18
    spearow
    Poziom 11  

Przedewszystkim chcialem pogratulowac wspanialej estradowki:)
    Mam pytanie chcialbym zrobic estradowke z jednym glosnikiem 30cm
    + br ......... i ile musial bym miec litrow w obudowie .posiadam juz plyty MDF I WSZYSTKO DO ZROBIENIA pozdrawiam

• #29 15 Cze 2005 19:56
    Łukasz1988
    Poziom 10  

Witam Ponownie te kolumny bardzo mi sie spodobały jestem początkującym urzytkownikiem...mam wielką prośbe chciałby zrobić tazakie kolumny ale na jednym takim głośniku 38 cm prosiłbym bardoz o pomoc tzn o wymiary kolumny i o br jakie długie jakij wielkosci i jakeigo typu tutaj zasotsowac prosze o pomoc i prosiłbym o projekt bez obudowy ttrapezowej gdyż niebede umiał wykonac trapezowej..pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc dowidzenia

W tym dziale nie zwracamy się o pomoc.
    ankuch.

• #30 15 Cze 2005 22:00
    toadi
    Spec od akustyki

Odnosnie pytan do budowy kolumny na jednym takim glosnku odsylam do dzialu akustyka tam bylo to kilka rzy omawiane przy kilku roznych projekach ogolnym wnioskiem jest obudowa ma miec 70-100L (optymalnie po srodku) strojona 2 rurami br 10cm o dl 12cm dla skrzyni 90L.

30cm glosnik zalezy jaki jak by to byl z tej serii soltona tc 12-200 to on dobrze sie spisze w 50-60L + 1 br 10cm dlugi na 10cm

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME