Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TomTom ONE - Gubi sygnał GPS, zawiesza się

BURMAR 18 Cze 2015 22:44 1764 7
  • #1 18 Cze 2015 22:44
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    mam taką nawigację od kilku lat. Długo jej nie używałem. Dziś po roku musiałem z niej skorzystać i pojawiły się kłopoty. Nawigację nałądowałem "do pełna". Podczas wpisywania celu trasy nie było problemu ale podczas jazdy często gubiła sygnał (komunikat: oczekiwanie na sygnał GPS). Często też zawieszałą się na kilkadziesiąt sekund a nawet kilka minut. Podczas powrotu do domu nie złąpała już sygnału GPS. Przywróciłem ustawienia fabryczne, zaktualizowałem oprogramowanie i nadal nic. Nie posiadam anteny zewnętrznej. Czy zastosowanie jej pomoże ? Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania się tej nawigacji ?

0 7
  • Pomocny post
    #2 19 Cze 2015 01:01
    picia22
    Poziom 27  

Pomaga skasowanie systemu i wgranie od nowa oraz aktualizacja przez tomtom home która aktualizuje GPS

1
  • Pomocny post
    #3 22 Cze 2015 09:18
    AARoch
    Poziom 12  

Polecam wgranie najnowszego "Navcore". Jak to zrobić, możesz znaleźć wiele filmików na youtube.

2
  • #4 22 Cze 2015 18:25
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam ponownie,
    zaktualizowałem system przez TomTom Home i jest dużo lepiej. Zastanawiam się nadal nad zakupem anteny zewnętrznej ale jest znowu problem. Te wszystkie anteny, które znalazłem (aktywne) są zasilane napięciem od 3 do 5 Volt. Sprawdziłem gniazdo anteny zewnętrznej w mojej nawigacji i mam tylko 2,74 V (nawet po podłączeniu do zasilania z zapalniczki).
    Mam pytanie, czy ma więc sens zakup takiej anteny.
    Proszę o jakieś informacje.
    Pozdrawiam

0
  • #5 22 Cze 2015 20:36
    AARoch
    Poziom 12  

Napisz konkretnie jaką masz nawigację. Model znajdziesz na dole urządzenia.

0
  • #6 22 Cze 2015 20:47
    BURMAR
    Poziom 23  

Konkretnie to jest Tomtom ONE (4N00.012). Mapa Polski i Europy środkowej aktualizowana rok temu. Nawigacja używana niezbyt często, nie spadła, nie była uderzana.

0
  • #7 24 Cze 2015 17:06
    Freddy
    Poziom 43  

BURMAR napisał:
    Sprawdziłem gniazdo anteny zewnętrznej w mojej nawigacji i mam tylko 2,74 V

Takie napięcie dają Tomtomy na gniazdo. Anteny z zasilaniem 3V będą działać bez problemu. Jest taka na Allegro za 19,99 :).

0
  • #8 15 Sty 2017 20:14
    BURMAR
    Poziom 23  

Sprzedałem tego GPSa. Ale nie z uwagi na tą usterkę. Uaktualnianie stało się zbyt drogie.
    Pozdrawiam

0