Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja kolumn głośnikowych Tonsil ZG(?)

hafexo 18 Cze 2015 23:52 690 19
  • #1 18 Cze 2015 23:52
    hafexo
    Poziom 12  

Witam

Potrzebuję żeby ktoś mi zidentyfikował te oto kolumny.

Nie pytajcie o niskotonowy bo to jakaś totalna porażka - ale dostałem je za grosze.

Jedyne co o nich wiem to że model zaczyna się na ZG.

Pozdrawiam

• #2 19 Cze 2015 05:16
    flubber.trip
    Poziom 27  

To są ZgP 25-8-585. Oryginalnie tam siedziały jak pamiętam GD20/20.

• #3 19 Cze 2015 06:05
    hafexo
    Poziom 12  

a tam jest wersja 8 czy 15 ohmów?

Bo GD 20/20 z tego co widze jest własnie w tych wersjach i nie wiem którą ewentulanie kupić

• #4 19 Cze 2015 06:14
    flubber.trip
    Poziom 27  

8ohm. W tej klasie kolumn możesz spokojnie wsadzić też coś innego, np. GDN20/40, zagra troche lepszym basem, kosztem lekkiego cofniecia średnich tonów. Z GD20/20 basu nie ma prawie wogule.

• #5 19 Cze 2015 15:53
    hafexo
    Poziom 12  

a zwrotnica utrzyma 40 watowe basowe?

Nie znam się zbytnio na tym, jakie jeszcze inne basowe moge tam wsadzić?

Czy jakieś STX'y by się tam nadawały? Nie zależy mi specjalnie na super brzmieniu bo te kolumny będą stały w sypialni i sobie coś tam brzęczyły muzyczką

Na upartego mógłbym zostawić to co tam jest ale wygląda to conajmniej tragicznie :D

• #6 23 Cze 2015 15:10
    Kubatronik
    Poziom 18  

Tylko nie wstawiaj tam STX, bo to już będzie totalna porażka.

Nie wiem jak głośno będziesz słuchał tej muzyki, więc określ się mniej więcej, choć kol.
    flubber.trip ma rację z tymi GDN20/40, zagrają trochę lepiej basem, a co do ucięcia tych średnich tonów to nie powiedziałbym, bo głośnik średniotonowy jest wbudowany, to jest kolumna 3-drożna.

Więc jest to bez znaczenia, zwrotnica wytrzyma, jest do 50W

• #7 23 Cze 2015 17:00
    hafexo
    Poziom 12  

Nie ja będę używał tych kolumienek, tylko mój ojciec.
    Chciał sobie postawić w sypialni żeby czasem mu coś tam cicho grało ;)

• #9 23 Cze 2015 17:25
    ToJestNick
    Poziom 29  

Po co mu jeden głośnik? Jak już to trzeba kupić dwie sztuki...

• #11 23 Cze 2015 17:43
    ToJestNick
    Poziom 29  

Droższy biznes, bo i membrany do wymiany... A zamienników nie polecam! :)

• #13 23 Cze 2015 17:54
    ToJestNick
    Poziom 29  

Strasznie drogo cenisz za oryginały przy cenie kompletnej membrany z zawieszeniem z tonsila (nie więcej jak 30zł).
    Zamienniki diametralnie zmieniają brzmienie głośników, i przez pasjonatów uważane jest za profanację, również przeze mnie :)

Mam Space'86 na zamiennikach, i na oryginałach, różnica między nimi jest diametralna, trzeba mieć kamienne ucho aby tego nie usłyszeć.
    Chińskie membrany są cięższe, więc mają olbrzymi wpływ na działanie głośnika.

Zresztą na allegro obecnie są głośniki GDN 20/40 po regeneracji na oryginałach w cenie 46zł/szt :)

@Up.

Sprawdziłem!
    Oryginalna membrana prosto od skleptonsil do GDN 20/40 kosztuje 20zł, 2szt=40zł, doliczmy 20zł wysyłkę wychodzi= 60zł... Ponad 60zł za samą robociznę... Dosyć drogo sobie cenisz :)
    Przy cenie 114zł za regenerację dwóch GDN 20/40 regeneracja ta traci sens, bo po dopłaceniu 30zł mamy zupełnie nowe GDNy 20/40 prosto od producenta z gwarancją :)

Ale skończmy OffTop bo ostrzeżenia się w końcu posypią a po co nam to potrzebne? Chcesz pogadać chodź na PW.

• #14 23 Cze 2015 18:20
    Kubatronik
    Poziom 18  

Dobra, zaraz przejdę na PW, tylko wyjaśnię błąd i mój i Twój

Źle zerknąłem, na oryginanych wychodzi 100zł za dwa

Oryginalna membrana prosto od producenta kosztuje 26zł Identyfikacja kolumn głośnikowych Tonsil ZG(?)

Czyli 2x26zł = 52zł

Oryginalna kopułka od producenta kosztuje 3,40zł
    Identyfikacja kolumn głośnikowych Tonsil ZG(?)

+wysyłka 12zł

Czyli 2x3,40zł = 7zł

Kleje 10zł i 20zł robocizna ;)

• #15 23 Cze 2015 18:22
    ToJestNick
    Poziom 29  

10zł za kilka mililitrów butaprenu? I tak drogo się cenisz. I tak bardziej się opłaca kupić nowe głośniki niż wybulić 100 zł na regenerację :) Na allegro oryginalne membrany z Tonsila są po 17złotych :)

Dobra, na zakończenie powiem tyle.
    Regeneracja głośników Tonsila to profanacja i niszczenie oryginalności sprzętu z duszą... Potem się tworzą opinie, że tonsil robił złe kolumny które źle grają... A grają źle- bo zregenerowane na zamiennikach.
    Poza tym gdy masz GDN'y ze sparciałym zawieszeniem, ale dobrą membraną- to jaki widzisz sens w wymianie membrany i kopułki? Samo zawieszenie się wymienia :)

STX też wcale nie jest taki zły jak piszesz, spotkałem się z kilkoma naprawdę dobrymi produktami tej firmy :)

• #16 23 Cze 2015 18:31
    Kubatronik
    Poziom 18  

Ok, zgodzę się i nie, można powiedzieć, że są fani Tonsila i "fani" STXa... Może po prostu wg mnie STX gra gorzej, bo jestem fanem Tonsila i w życiu nie pozwolę sobie wcisnąć tego ;) A ci, którzy jeszcze są za STX to po prostu trzymają na swoim i i tak spór między nami nigdy się nie rozstrzygnie, dopuki, dopóty któraś z firm się nie rozsypie.

A po co wymieniać membrany ? Odpowiem, zdażają się przypadki, że membrany są już wyblakłe, straciły swój "zielonoszary blask" XD Dlatego właśnie się wymienia, w niektórych przypadkach membrany z kopułkami.

A co do tego ogłoszenia na allegro, to nie widziałem tego ;) A co mi to da, jak i tak muszę zamówić kopułki z innego miejsca, bo oni nie maja w ofercie.

Jeśli liczyć z ceną z allegro (bez kopułek, bo ich nie posiadają to wyjdzie 77zł)

A co do "sporego cenienia się" to odpowiem tak: proszę podeślij link kogoś kto robi to taniej ;)

Nie kleję membran butaprenem !

• #17 23 Cze 2015 18:36
    ToJestNick
    Poziom 29  

Oświeć mnie więc czym kleisz membrany :)

• #19 23 Cze 2015 18:42
    ToJestNick
    Poziom 29  

Czyli coś podobnego do Wikol'u bądź Magik'a :) Też tego używam... A tak wgl wiesz, że zeszliśmy bardzo ale to bardzo na Off Topic? Na prawdę przerzućmy się na PW...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME