Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42ln570s - Jak podłączyć wyjście audio analogowe

JasomiT 19 Cze 2015 00:20 615 3
  • #1 19 Cze 2015 00:20
    JasomiT
    Poziom 15  

Witam, jak tak czytam forum to widzę ze sporo osób boryka sie z tym problemem co ja. Nie wiedzieć czemu producenci montują w tv wejścia audio (jakby do czegoś były potrzebne) ale wyjść coraz częściej brak. Dysponując wzmacniaćzem i głośnikami, skazany jestem na tandetny dźwięk z wbudowanych głośników w tv.
    Moje pytanie o dokładnie ten model odbiornika. Może ktoś dysponuje schematem i powie mi gdzie by sie dało wpiąć w przedwzmacniac, bezpośrednio w płytę główną odbiornika, tak aby mieć sygnał mimo wyłączenia głośników. Jest to w ogóle możliwe?

0 3
  • #2 19 Cze 2015 00:29
    niewolno2
    Poziom 39  

Wystarczy sprawdzić czy w gnieździe Euro sygnał Audio się pojawia ponieważ różnie to bywa z telewizorami. Jest jeszcze gniazdo wyjściowe słuchawkowe i optyczne ale będziesz musiał zastosować odpowiedni konwerter.

1
  • #3 19 Cze 2015 01:17
    JasomiT
    Poziom 15  

Gniazda słuchawkowego nie ma, w euro sprawdzę, ale wątpię, bo jak oglądam z dekodera to sygnał podaje przez hdmi, przez co euro jest nie aktywne, a gdy oglądam film z pamięci usb to w ogóle wychodzi sygnał? Tak na logikę to nie bo po co, ale sprawdzę. Chyba najprościej było by zastosować konwerter ale widzę ze trochę on kosztuje. Uprzedzam pytanie, czemu nie podłączę kina pod dekoder, bo na tv jest spore opóźnienie, gdy podłączę dźwięk prosto z dekodera to najpierw słyszę a obraz dogania go po półtorej sekundzie, co odbiera przyjemność z oglądania filmu.

0