Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porada w kwestii likwidacji szkody...

mkpl 19 Cze 2015 00:25 618 4
  • #1 19 Cze 2015 00:25
    mkpl
    Poziom 37  

Witam

Miałem dziś nieprzyjemność w postaci wjazdu w tył mojego auta...
    Generalnie podpisany protokół powypadkowy uszkodzenia to zderzak i tylna klapa.

Skłaniam się ku naprawie bezgotówkowej. Nie chcę zarabiać na ubezpieczeniu a tylko mieć dobrze zrobione auto.

Czytałem po forach, że jest możliwość oddania auta do ASO i naprawy bezgotówkowej.

Jakby to wyglądało w przypadku mojego auta?
    Astra G 2001r

0 4
  • #2 19 Cze 2015 08:26
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i po prostu spytaj.

0
  • #3 19 Cze 2015 08:39
    zibq
    Poziom 27  

Zapytaj ludzi z okolicy o jakość tego ASO, ewentualnie do którego ASO się udać.
    W moim przypadku (Renault Laguna) wyglądało to tak, że likwidator podczas wizyty pytał jak chcę likwidować szkodę - powiedziałem bezgotówkowo w serwisie producenta (zasięgnąłem wcześniej języka i miałem dobry namiar).
    Zadzwoniłem tam, umówiłem się na konkretny dzień, poprosiłem o auto zastępcze z polisy OC sprawcy. W umówiony dzień pojechałem autem, podpisałem mnóstwo kwitków (żona jako współwłaściciel auta też musiała), odebrałem auto zastępcze.
    Po naprawie dostałem telefon, zastępcze zwróciłem dostałem swoje - wszystko co miało być wymienione zostało wymienione, polakierowane nie do odróżnienia od reszty.
    Z całości załatwienia sprawy byłem bardzo zadowolony, faktury nawet nie widziałem, serwis sam się dogadywał z ubezpieczycielem sprawcy, nie miałem nawet żadnego telefonu w tej sprawie.
    Pytałem wcześniej kilku blacharzy o koszt i zakres prac, to może by zostało paręset złotych, ale nie liczę ile czasu bym na to stracił, ile naużerał się z ubezpieczycielem itp.
    Nie widzę lepszego rozwiązania niż rozliczenie bezgotówkowe, chyba że ktoś lubi kombinować żeby zaoszczędzić.

0
  • #4 08 Wrz 2015 22:00
    adam1990szn
    Poziom 6  

W dodatku może się okazać że wcale nie zaoszczędzisz bo firmy nieźle kombinują przy wypłacaniu szkód w gotówce a jeżeli oddasz do warsztatu który ma doświadczenie z ubezpieczalniami to oni już sobie poradzą z firmą ubezpieczeniową a ciebie nic nie będzie interesowało. Pilnuj tylko aby naprawili ci auto na oryginalnych częściach.

0
  • #5 08 Wrz 2015 22:41
    mkpl
    Poziom 37  

Auto sam naprawiłem na oryginalnych częściach a mój ubezpieczyciel wypłacił mi uczciwe 1.6kzł wiec jestem zadowolony ;)

0