Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2 - Jakie żarówki h1?

emswisnia 19 Cze 2015 01:30 1251 5
  • #1 19 Cze 2015 01:30
    emswisnia
    Poziom 15  

Witam,
    Chciałbym się dowiedzieć jakie żarówki polecacie do fiat Punto 2 w wersji przed liftingiem (małe klosze). Chciałbym uuzyskać jasne światło ze względu na to ze klosze mają wadę i zbiegiem czasu pokrywają się jakby białym nalotem.
    Zastanawiałem się nad żarówkami o barwie 4200k oraz 4000k ale nie wiem jaka jest między nimi różnica.

0 5
  • #2 19 Cze 2015 07:23
    krisxxl
    Poziom 27  

Witam

Jeśli klosze zmatowiały czy pokryły się mlecznym nalotem to są do wymiany, bo zastosowanie nawet najlepszych żarówek nic Ci nie da. W mojej opinii najpierw wymiana albo całych reflektorów albo odbłyśników z kloszami, wyczyszczenie kostek przyłączeniowych, kontaktu z masą i instalacja markowych, homologowanych żarówek.

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #3 19 Cze 2015 08:32
    andrzej20001
    Poziom 43  

Tungsram Megalight +90% wsadź, ale klosze masz i tak do polerki ,odbłyśniki możliwe że też już matowe.

0
  • #4 19 Cze 2015 10:11
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Jak klosze zmatowiały, to oślepiasz. Jak dasz mocniejsze żarówki bez wymiany kloszy to będziesz mocniej oślepiał.

0
  • #5 19 Cze 2015 15:19
    emswisnia
    Poziom 15  

Klosze zaszły białym nalotem od strony zewnętrznej. Wewnątrz jest wszystko ok.
    Dzisiaj na spokojnie wziąłem i potraktowałem je najtańsza pastą polerska tempo i jest duża różnica.

Zastanawiam się nad tym które żarówki będa dawać bielszą barwę czy 4000K czy 4200K bo w drugim aucie Ibize mam również H1.

0
  • #6 19 Cze 2015 15:31
    tzok
    Moderator Samochody

Są specjalnie środki do renowacji kloszy z poliwęglanu. Samo polerowanie to tylko połowa regeneracji, potem trzeba klosze zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosferycznych, głównie promieniowania UV. Bez tego znów się utlenią po kilku tygodniach. Najgorsze dla tych kloszy jest mycie na myjniach bezdotykowych, w żadnym razie nie wolno kierować strumienia myjki podczas mycia zasadniczego (gorąca woda + proszek ścierny) wprost na klosz!

0