Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC530 - bluescreen przy teście CINEBENCH

19 Cze 2015 11:49 513 5
  • Poziom 9  
    witam, może ktoś pomoże rozwiązać mój problem...

przeinstalowałem system Windows 7 64bit wszystkie sterownik chipset itp w odpowiedniej kolejności, menadżer widzi obie karty graficzne i wszystko jest ok.

lecz przy włączeniu testu w cinebench wywala po chwili bluescreen z takim komunikatem:

Samsung RC530 - bluescreen przy teście CINEBENCH

ktoś ma pomysł co go boli??
  • Moderator - Komputery Serwis
    BSOD informuje o problemach z kartą graficzną.
    Spróbuj na innych sterownikach.
  • Poziom 20  
    Wejdź w tryb awaryjny i odinstaluj sterowniki od karty graficznej. Użyj programu ddu uninstaller aby usunąć pozostałe resztki po sterownikach. Następnie zresetuj komputer i zainstaluj najnowsze sterowniki.
  • Poziom 9  
    Sterowniki usunięte, dokładnie wyczyszczony po pozostałościach a sytuacja dalej taka sama.

Zastanawiam się czy to może być wina tego że wczoraj go czyściłem i zmieniłem pasty na GPU i CPU? Tylko że pasta mi się skończyła to niewiele jej nałożyłem i dopiero czekam na nową. Zbyt mała ilość pasty może być powodem?

Kolejnym dziwnym objawem jest to że na cały czas podłączonej ładowarce laptop miga, tzn. ściemnia ekran. Zostaje niby odłączony od ładowarki i za chwile znowu ładuje. Sprawdzałem na innej ładowarce i objaw ten sam.
  • Poziom 9  
    powodem BS była zbyt mała ilość pasty i przegrzewał się... lecz mam jeszcze inne pytanie... na grach lapek mimo wszystko dosyć mocno się grzeje a wentylator nie chodzi jakoś mega szybko... jest jakaś możliwość podwyższenia obrotów mu? nie koniecznie przy danej temp może być na stałe... ? bios nie ma ustawień jego niestety:(