Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta 7222 - sterownik windows 7 64 bit

markb2 19 Jun 2015 13:25 4026 7
    markb2
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z kserokopiarką Konica Minolta 7222. Problem jest w uruchomieniu drukowania po sieci. Poprzednio uruchamiałem to ksero pod windows-em XP 32 bit i ksero działało (drukowało po sieci oraz skanowało). Przyszedł czas na upgrade komputerów oraz systemu. Ksero zostało i trzeba je teraz uruchomić. Udało mi się znaleźć sterowniki pod windows 7 64 bit ale po sieci te sterowniki nie chcą działać. Komputery łączą się po WiFi. Podłączyłem ksero po LPT i tu pojawiło się światełko w tunelu bo ksero zaczęło działać (testowałem tylko drukowanie). Dodam jeszcze, że sterownik instaluje się i nie wywala żadnych błędów. Błąd pojawia się jak wysyłam coś do drukowania. Plik długo czeka w buforze a następnie wywala błąd i nie drukuje.

Jak uruchomić drukowanie a w późniejszym etapie skanowanie po sieci? Czy miał ktoś podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.
    serwek
    Level 25  
    markb2 wrote:
    Witam
    Mam problem z kserokopiarką Konica Minolta 7222. Problem jest w uruchomieniu drukowania po sieci. Poprzednio uruchamiałem to ksero pod windows-em XP 32 bit i ksero działało (drukowało po sieci oraz skanowało). Przyszedł czas na upgrade komputerów oraz systemu. Ksero zostało i trzeba je teraz uruchomić. Udało mi się znaleźć sterowniki pod windows 7 64 bit ale po sieci te sterowniki nie chcą działać. Komputery łączą się po WiFi. Podłączyłem ksero po LPT i tu pojawiło się światełko w tunelu bo ksero zaczęło działać (testowałem tylko drukowanie). Dodam jeszcze, że sterownik instaluje się i nie wywala żadnych błędów. Błąd pojawia się jak wysyłam coś do drukowania. Plik długo czeka w buforze a następnie wywala błąd i nie drukuje.

Jak uruchomić drukowanie a w późniejszym etapie skanowanie po sieci? Czy miał ktoś podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.

Witam

Po pierwsze mam wątpliwości czy kontroler Twojej kopiarki jest przystosowany do pracy w środowisku 64 bit-owym. Jaki jest kontroler/ model w Twojej kopiarce, tego nie napisałeś...?

Musisz mieć z kopiarką prawidłowe połączenie sieciowe Sprawdź to otwierając przeglądarkę. Wpisz w pasku adresu www nr IP koparki, i naciśnij enter
    Jak się nie zgłosi:
    Sprawdź czy kabel sieciowy jest prawidłowy (tj.kabel 1:1/ rozgałęziacz->kopiarka, kabel skrosowany/ komputer->kopiarka) , także czy nie jest uszkodzony,
    Postaw sieć na sztywnych IP (statycznie), pamiętaj żeby urządzenia w sieci miały nr IP (adresy IP) z tej samej rodziny, nie kolidowały (nie były zdublowane)!
    Sprawdź na jakim nr portu (np.9100, 9101, 9102, 1001...) pracowała (zainstalowana była) w XP, wpiz ten sam w ustawieniach portu sterownika
    Ustaw drukarkę (właściwości...) na On-line

Pozdrawiam
    "serwek";)

P.S.
    Z braku czasu/ w ostateczności możesz posłużyć się starym komputerem z Windows XP 32 bit-owym jako zwykły print-serwer. Połącz w sieci, udostępnij kopiarkę - drukarkę w sieci i sprawa załatwiona.
    Komputer z XP może dodatkowo tworzyć barierę ochronną przed niepożądanymi śmieciami pochodzącymi z sieci ;)
    markb2
    Level 10  
    Dzięki za szczegółową odpowiedz. Po weekendzie wszystko posprawdzam i wrócę z odpowiedziami. Jeśli chodzi o podłączenie drukarki w sieć to od razu mogę powiedzieć, że ze sprzętem jest wszystko ok. Wiozłem laptopa i na min zainstalowałem tą drukarkę. Laptop był podłączony bezprzewodowo do tej samej sieci co tamte komputery. Ksero bez problemu działało. Obecnie na szybko podłączyłem ją po LPT do jednego kompa (win 7 64 bit) i on udostępnia ją w sieć, ale tak jak pisałem chciał bym aby działała niezależnie;)
    markb2
    Level 10  
    Quote:
    Po pierwsze mam wątpliwości czy kontroler Twojej kopiarki jest przystosowany do pracy w środowisku 64 bit-owym. Jaki jest kontroler/ model w Twojej kopiarce, tego nie napisałeś...?

Przepraszam za opóźnienie ale nie mogłem wcześniej podskoczyć do biura. Sytuacja wygląda następująco:
    Jak sprawdzić jaki to kontroler? Szukałem w ustawieniach ale nigdzie tego nie znalazłem. Mam spisany model kopiarki Konica 7222 i mogę podać też numer serwisowy jak będzie potrzebny.

Quote:
    Musisz mieć z kopiarką prawidłowe połączenie sieciowe Sprawdź to otwierając przeglądarkę. Wpisz w pasku adresu www nr IP koparki, i naciśnij enter
    Jak się nie zgłosi:

Zgłasza się okienko które wymaga jakiegoś specyficznego dodatku do Java. Automatycznie jak doinstalowałem oprogramowanie Java, dalej nie chciało się uruchomić. Załączam screena:

Quote:
    Sprawdź czy kabel sieciowy jest prawidłowy (tj.kabel 1:1/ rozgałęziacz->kopiarka, kabel skrosowany/ komputer->kopiarka) , także czy nie jest uszkodzony,

Kabel na pewno jest dobry ponieważ na tym przewodzie działa ta kopiarka. Testowane na systemie z Windows XP. Testowane było w następujący sposób: Laptop->WiFi->Router->Kopiarka (LAN)

Quote:
    Postaw sieć na sztywnych IP (statycznie), pamiętaj żeby urządzenia w sieci miały nr IP (adresy IP) z tej samej rodziny, nie kolidowały (nie były zdublowane)!

Na jednym kompie ustawiłem sztywne IP (na tym co jest zainstalowana kopiarka po lanie) ale nic to nie dało. Ciągle problem z wydrukiem.

Quote:
    Sprawdź na jakim nr portu (np.9100, 9101, 9102, 1001...) pracowała (zainstalowana była) w XP, wpiz ten sam w ustawieniach portu sterownika

Kopiarka pracowała na porcie 9100 i taki też jest ustawiony w Win 7 64 Bit:

Quote:
    Ustaw drukarkę (właściwości...) na On-line

Nie znalazłem nigdzie tej opcji.

Mam jeszcze pytanie co do sterowników. Ponieważ wcześniej kopiarka miała opcję zszywania papieru. Teraz nie mogę tego zlokalizować. Oprogramowanie które się instaluje jest po niemiecku. Która wersja będzie anglojęzyczna?
    piwos
    Level 24  
    typ kontrolera jest na samym kontrolerze! Musisz wyłączyć maszynę włącznikiem głównym (z tyłu). Tam jest też puszeczka z blokadą (wkrętem) Po wykręceniu wysuwa się puszka na szynie. Na puszce są oznaczenia, będziesz mógł sprawdzić jaki akurat teraz masz w maszynie kontroler.
    Quote:

Zgłasza się okienko które wymaga jakiegoś specyficznego dodatku do Java. Automatycznie jak doinstalowałem oprogramowanie Java, dalej nie chciało się uruchomić. Załączam screena:

Otwórz w innej przeglądarce (np.Fire-fox lub starszy IE)

Quote:
    Na jednym kompie ustawiłem sztywne IP (na tym co jest zainstalowana kopiarka po lanie) ale nic to nie dało. Ciągle problem z wydrukiem.

I tego właśnie kompa połącz bezpośrednio kablem skrosowanym do kontrolera kopiarki. Bez żadnych ruterów po drodze! Wyłącz chwilowo inne sieci (np wifi)!!!!!!!!! Tak jak kolega wspomniał pamiętaj żeby nr ip był w tej samą sumę kontrolną (cyt: ta sama rodzina) Aktualny nr portu pojawi ci się w menu sieci, po zalogowaniu przez www po ip. Mógł się po prostu zmienić tak jak zmienić się mógł nr sieciowy kontrolera tcp-ip.
    cześć :)
    markb2
    Level 10  
    Ok zdobyłem informację na temat typu kontrolera. Załączam zdjęcia. Proszę o informację czy ten model współpracuje z systemem 64-bit.
    Konica Minolta 7222 - sterownik windows 7 64 bit Konica Minolta 7222 - sterownik windows 7 64 bit
    markb2
    Level 10  
    MINOLTA wrote:
    Są sterowniki 64 bit PCL6 pod Vistę i PS pod Win XP
    Możesz spróbować. Instalujesz przez dodaj drukarkę.
    Pozdrawiam

Troszkę z opóźnieniem ale w końcu się udało. Pomogły sterowniki od kolegi MINOLTA. Po zainstalowaniu nowych sterów reszta już ruszyła.