Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Black&Decker GK85 - demontaż łożysk w szlifierce kątowej

19 Cze 2015 17:10 5145 10
  • Poziom 12  
    Witam, chciałem zregenerować szlifierkę kątową poprzez wymianę łożysk, mosiężnych tulejek oraz wymianę szczotek. Mam problem z demontażem dwóch łożysk jedno znajduje się na wirniku zaraz przy przekładni ślimakowej drugie łożysko jest umiejscowione na końcu wirnika od strony szczotek w plastikowej obudowie, wygląda jakby było klejone w plastiku. Ktoś ma pomysł jak ściągnąć łożysko przy ślimaku ? Próbowałem użyć ściągacza ale ta blacha co jest za łożyskiem się poddaje, dalej znajduje się plastikowy wentylator. Nie mam pojęcia jak wydłubać drugie łożysko z obudowy.

W załącznikach zdjęcia łożyska przy przekładni.
  • Poziom 23  
    Ja wyciągam dwoma płaskimi śrubokrętami. Reszta zazwyczaj nie opada niżej bo nie każę tobie kupować lub dorabiać ściągacza:)
  • Poziom 12  
    Wiem co masz na myśli z dwoma płaskimi śrubokrętami. Obawiam się, że taka operacja może zakończyć się uszkodzeniem tego plastikowego wentylatora który jest zaraz za tą blachą. Szkoda by było uszkodzić wirnik bo wtedy już bardziej opłaca się zakupić nową szlifierkę.
  • Moderator Elektrotechnika
    Delikatnie szlifować (nacięcie ) jeden pierścień i drugi .Każdy z nich delikatnym uderzeniem rozbić używając do tego okularów ochronnych na oczy.
  • Poziom 12  
    Wydaje mi się, że bez ściągacza się nie obejdzie. Mój ściągacz ma za grube zęby i nie podejdzie pod łożysko, a najtańszy ściągacz który by sobie z tym poradził kosztuje 30 zł. Poproszę Pana z serwisu, gdzie zamawiałem części zamienne żeby mi ściągnął łożysko bo inaczej szkoda mi ryzykować uszkodzenie wirnika.
  • Poziom 23  
    Bardzo wiele wirników mi się przez ręce przewija dokładnie tego typu i tylko w nielicznych przypadkach zdarza mi się że wentylator zacznie opadać w dół ale to nie tragedia gdyż idzie go na nowo podkleić o połamani nie ma mowy przecież naciskasz na metalową flanszę.
  • Poziom 12  
    Próbowałem ściągać łożysko za pomocą dwóch płaskich śrubokrętów, niestety łożysko siedzi ciasno na wałku i wentylator się cofa. Dodam, że rozbierałem już dużo rozruszników i alternatorów ale tutaj jest na prawdę potrzebny ściągacz do małych łożysk gdzie jest bardzo ciasny dostęp.
  • Poziom 23  
    Ściągaczem-odklejaczem z linku nie wyciągnie się omawianego w tym poście łożyska.
  • Poziom 10  
    podkłada się tuleję pod flanszę metalową (średnica taka aby nie dotykała wentylatora) stawiasz na prasie i wyciskasz przez oś wirnika
  • Poziom 12  
    Łożysko zostało ściągnięte w serwisie. Szlifierka już od dłuższego czasu śmiga.