Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola CM140 + Radiss - Radiss Terminal - przedłużenie przewodu - schemat

19 Cze 2015 18:44 1302 5
  • Poziom 9  
    Witam. Na wstępie powiem że przeszukałem internet + elektrodę, ale nigdzie nie ma wzmianki nt. mojego problemu, zresztą jak i o samym terminalu jest bardzo mało informacji. Mianowicie terminal Radiss Motorola CM140 + Radiss - Radiss Terminal - przedłużenie przewodu - schemat Gniazdo 15pin - VGA. Z motoroli wychodzi 15 pin VGA z tym że przylutowane bezpośrednio do płytki. Chciałbym przedłużyć przewód, więc zakupiłem zwykły przedłużacz VGA, ale tak jak się domyślałem nie jest odpowiedni - tzn. z radia wychodzi 8 przewodów, także z 15 pinów 7 jest pustych. Z cudem graniczy znalezienie schematu radyjka albo chociaż terminala który pin za co jest odpowiedzialny, ze schematem bez problemu polutował bym sobie odpowiedni przewód. Ale szukanie po omacku przy 15 pinach, możliwości połączenia są tysiące. Terminal działa, wszystko na przedłużaczu chodzi, ale gdy zgłaszam się do bazy, baza mnie nie widzi - jestem jako nieznany numer. Także podejrzewam że jeden lub dwa przewody sygnałowe są skrosowane w przewodzie z radia, a w standardowym przedłużaczu VGA nie. Wylutował bym z płytki Motoroli przewód i wlutował nowy, ale nie mam pojęcia który pin za co jest odpowiedzialny. I tu tkwi problem. Moje pytanie jest takie. Czy ktoś z was miał już taki problem? A może posiadacie schemat płytki co by było idealnym rozwiązaniem. Chyba że jest możliwość zakupu gotowego przewodu? Jeszcze raz podkreślę złącza są 15pinowe VGA, a wykorzystanych pinów jest 8.
  • Poziom 39  
    Kolego szczerze to czytałem dwa razy i nie rozumie z czym masz problem. Przedłużaczem nazywa się przewód który jest tzn przewodem prostym bez żadnych zmian w pinach. Skoro potrzebujesz tylko przedłużyć to możesz samemu bez problemu sobie taki przewodzik zrobić, co do przedłużacz VGA możliwe że nie ma wszystkich 15 pinów i akurat tych które ty potrzebujesz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    spinacz napisał:
    Kolego szczerze to czytałem dwa razy i nie rozumie z czym masz problem. Przedłużaczem nazywa się przewód który jest tzn przewodem prostym bez żadnych zmian w pinach. Skoro potrzebujesz tylko przedłużyć to możesz samemu bez problemu sobie taki przewodzik zrobić, co do przedłużacz VGA możliwe że nie ma wszystkich 15 pinów i akurat tych które ty potrzebujesz.

Chyba dwukrotne czytanie nic Ci nie dało. Ja widzę dwie wtyczki RS232 i VGA. Rozumiem że VGA wchodzi do terminalu. Nie kombinuj z wtyczką VGA, a jedynie kup kabel 1 do 1 RS232. Nie tzw. nullmodem z przeplotem. Ma być jeden do jeden. Wtyczki jakie są Ci potrzebne to żeńska która wejdzie do tego RS232 z fotki, a męska będzie zakończeniem przedłużacza i będzie tak jak teraz masz tylko że kabel będzie dłuższy. O to chodzi?
  • Poziom 39  
    Kolego a co to za różnica czy przedłuży VGA czy RS ? Przedłużacz to przedłużacz obojętne czy RS czy VGA ważne by były pełne jeśli chce kupić gotowy a jak zrobić samemu to nie widzę żadnego problemu.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    spinacz napisał:
    Kolego a co to za różnica czy przedłuży VGA czy RS ?

W VGA jest więcej pinów jeśli chce lutować, a w RS232 mniej i łatwiej polutować. Druga sprawa to VGA dobrej jakości jest grubszy, a RS232 cieńszy i lepszy do zabudowy. Zapewne też i tańszy. Gdyby dla autora było by to wszystko takie oczywiste to by tematu nie zakładał. Ja napisałem jak u mnie by to wyglądało zwłaszcza że kabli RS232 mam pod dostatkiem. Generalnie propozycje już ma co może zrobić by było ok.
  • Poziom 9  
    Panowie już rozwiązałem ten problem, zrobiłem przewód po swojemu na wtykach do lutowania 15pin VGA, przewód UTP skrętka :). Problem polegał na tym że z radia wychodził VGA ale przewód polutowany był przez kogoś bezpośrednio do płytki Motoroli, wykorzystane 7 pinów z 15tu. Także obleciałem omomierzem który pin jest kolejno podlutowany pod radio i, na tej zasadzie zrobiłem sobie schemacik pinów i zarobiłem sobie przedłużacz na wtykach VGA i przewodzie UTP - cienki i giętki, nie wykorzystałem tylko jednej żyły. Wszystko gra i tańczy radio zmontowane na sprinterze, na dowód podrzucam foto ;) Motorola CM140 + Radiss - Radiss Terminal - przedłużenie przewodu - schemat Motorola CM140 + Radiss - Radiss Terminal - przedłużenie przewodu - schemat Dzięki serdeczne za pomoc ;) Teraz mogę masowo przedłużać przewody terminali :p wiem że taryfiarze mają z tym problem ;>