Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Odea Giro - Nie działa dysza pary, miga szybko czerwony wykrzyknik

tofi79 19 Cze 2015 19:51 1263 1
  • #1 19 Cze 2015 19:51
    tofi79
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z ekspresem Saeco Odea Giro.
    Wszystko zaczynało się stopniowo.
    Mianowice po przekręceniu przełącznika w pozycję podawania pary raz leciała para, a czasami tylko przez chwilę leciała tylko woda i nic więcej się nie działo, nie było charakterystycznego stukania pompki.
    Następnie zupełnie przestało działać podawanie pary z objawami jak powyżej (wody z resztą też nie podaje).
    Oczywiście kawę robił bez problemu.
    Wpadłem na pomysł, żeby odkamienić ekspres, oczywiście musiałem robić to poprzez zaparzanie kawy, bo dysza wody/pary nie działała.
    Do płukania wszedłem w tryb serwisowy i przepompowałem wodę, aż się skończyła w zbiorniku, doszło do zapowietrzenia.
    Teraz po włączeniu ekspresu szybko miga czerwona dioda i zapala się lampka podawania wody (pewnie w celu odpowietrzenia), niestety nie mogę tego zrobić, bo nie działa dysza pary/wody - po przekręceniu przełącznika nic się nie dzieje.
    Zgodnie z tym co znalazłem na forum dobrałem się do przepływomierza - styki czyste, w środku też czyściutko, w trybie serwisowym wygląda na to że działa.
    Choć pod zaworem pary zauważyłem zacieki.

Proszę o jakieś sugestie gdzie szukać problemu, jak zdiagnozować, bo w tej chwili nawet kawy nie mogę zrobić.

Dziękuję i pozdrawiam,
    Krzysztof

0 1
  • #2 21 Cze 2015 16:45
    tofi79
    Poziom 9  

Witam ponownie,

Po kilkugodzinnym kombinowaniu udało mi się doprowadzić do poprzedniego stanu.
    Czyli mogę robić kawę i to bez problemu, natomiast po przekręceniu pokrętła na wytwarzanie pary nic się nie dzieje (a z tego co pamiętam powinien pstryknąć elektrozawór i powinna włączyć się pompka) wody też nie podaje.
    Nie świecą się żadne kontrolki poza zielonym termometrem, ale to normalne.

Wielka prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam,
    Krzysztof

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

I jeszcze raz witam!

Po różnych kombinacjach udało mi się rozwiązać problem.
    Poniżej rozwiązanie.
    Nad zaworem pary jest mała płytka, a na niej między innymi 4 rezytory.
    U mnie rezystor R4 wyglądał podejrzanie, jakby zaśniedziały.
    Pomiar wykazał 0,5 MOhm, z opisy wynikało, że powinien to być rezystor 10kOhm.
    Po wymianie wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam,
    Krzysztof.

0