Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 - Wysokie temperatury

19 Cze 2015 21:21 813 9
  • Poziom 13  
    +/- 90 stopni w trasie a 100 w korkach to norma w audi 80 b4? Przy 100 stopni włącza się wentylator. Są momenty że w trasie (40-70km/h) już dochodzi 100 stopni. Nigdy nie przekroczyło środkowej kreski.
    Mam już uczulenie na chłodzenie silnika ponieważ przez kilka lat miałem dobre auta co wskazówka trzymała się 90 i nie ruszyła wyżej, a teraz trafiają się takie auta)
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Teoretycznie to jest wszystko w porządku..
    Problem zaczyna się gdy auto łapie 120 stopni..
    Ale 100 stopni w korkach nie jest niczym niepokojącym..
  • Poziom 40  
    Ja mam audi 80 b3 wskazania temperatury są takie same jak u ciebie. A z tą 90 stale utrzymująca się to może być tak jak w VW kolegi. Wskazówka tam pokazuje 90st. gdy silnik ma temperaturę między 90 a 110st. dopiero gdy silnik złapie większą temp. to wskazówka leci w górę - pewnie dlatego by nie niepokoić kierowcy lekko podwyższoną temp.
  • Poziom 43  
    Audi 80 ma realny pomiar temperatury i wskazówka pracuje cały czas.
    J.W.
  • Poziom 40  
    Myślisz kolego, że o tym nie wiem? Autor tematu napisał, że wcześniej miał auta w których wskazówka była non stop na 90st. więc napisałem co mogłobyć tego przyczyną.
  • Poziom 13  
    Ok wszystko wiem. Mam jeszcze jedno pytanie czy ciągła temperatura 100 stopni może uszkodzić głowicę lub uszczelkę?
  • Poziom 40  
    Raczej nie powinna. Przy 100st. płyn w układzie chłodzenia jeszcze nie wrze, a to właśnie gotujący się płyn jest najwięszym zagrożeniem dla głowicy (gdyż gwałtownie rośnie ciśnienie w układzie chłodzenia). PS. Masz wersję z jednym czy dwoma wentylatorami chłodnicy?
  • Poziom 13  
    Mam wersję z dwoma włączającymi się razem
  • Poziom 40  
    No to masz dość wydajne chłodzenie. W wersji jednowentylatorowej łapałby jeszcze wyższą temperaturę.
    W kwestii wskaźnika to jeszcze chciałem zwrócić uwagę, że ma on tolerancję na ogół ok.5 stopni więc może trochę zawyżać wskkazania (a piewszy bieg wentylatora załącza się przy 97st.).
  • Poziom 13  
    Niedawno ubywało płynu przez trójnik. Tak więc wymienili mi go i przez tydzień nic nie ubywało. A dzisiaj znowu trochę mokro jest po tym trójnikiem. Jak to możliwe jeżeli trójnik jest założony metalowy?