Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Delonghi ECAM 22.110 - Zanieczyszczenie ekspresu

20 Cze 2015 00:54 9270 21
  • Poziom 16  
    Prośba o pomoc w diagnozie usterki. Ekspres jest niestety ze 2 miesiące po gwarancji, więc chciałbym uniknąć serwisu.
    Ekspres wygląda na zatkany. Przy próbie przepłukania go (także przy włączaniu) słychać delikatne skrzypienie plastiku (tak jakby wytworzył ciśnienie, ale coś blokowało przepływ). Woda ze spieniacza leci normalnie, po włączeniu 'spieniania' para też leci tak jak zawsze. Generalnie kawy nie da się zrobić, przepłukać też nie. Zapalają się diody świadczące wg instrukcji, że wnętrze jest zabrudzone. Dzisiaj jeszcze zrobiłem odwapnianie, przeszło ok, ale nie pomogło.
    Pokusiłem się o rozebranie ekspresu z nadzieją, że namierzę jakiś zatkany wężyk, albo coś w tym stylu, ale bez sukcesów. Wszystko wygląda na czyste, a ja nie mam pomysłu jak sprawdzić co mu przeszkadza...
    Aha, przy próbie płukania czasem wypluje trochę wody, ale więcej wlewa do pojemnika na fusy. Taka się tam breja robi.
    Kawę używam tą co zawsze (Lavazza Crema), mielona na poziomie 6, czyli grubo.
    Od momentu jak przestał prawidłowo działać, to podczas ruchu zaparzaczem słychać piszczenie. Wydaje mi się, że to pisk uszczelki w bloku zaparzacza. Może to mieć jakiś wpływ? Znalazłem w innym poście, że można blok rozebrać, wyczyścić i przesmarować uszczelkę smarem silikonowym. To dobry pomysł?
    Z góry dzięki za rady :)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 23  
    Sprobuj odkamienic zespol cisnieniowy czyli odkamieniaczem przelej przez wylewki do kawy procesem plukania. Jak to nie pomoze to mozna wyczyscic sitko z zaparzacza. Jesli tez nie to wymiana na nowe elementy
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 16  
    Dzięki za odpowiedź. Ale wczoraj udało mi się pokonać gada. Otóż rozebrałem blok zaparzacza i przesmarowałem smarem silikonowym (głównie te plastikowe zębatki i mocowania) - strasznie trzeszczeć zaczął i ciężko chodził. Nie wiem dlaczego ale po tym zabiegu ekspres działa jak należy. Może nie dawał rady ustawić bloku w odpowiedniej pozycji i dlatego woda nie leciała (?). Niepojęte to trochę dla mnie, ale grunt, że kawka jest jak dawniej :)
  • Poziom 23  
    A uszczelki przesmarowales?
  • Poziom 16  
    Tak, oczyściłem z resztek kawy i przesmarowałem. Dobrze?
  • Poziom 23  
    Ok bedzie dzialal poprawnie.
  • Poziom 16  
    No i nacieszyłem się ekspresem tydzień. Najpierw "zdarzało się" że nie chciał wody puszczać, niby pompkę było słychać, ale woda nie leciała, a po którymś przepłukaniu/włączeniu robił kawę bez problemu. Teraz znowu się na mnie obraził i kawy już się nie da zrobić. Nawet procesu płukania nie chce wykonać. Na słuch to dobrze (albo prawie dobrze) ustawia blok zaparzający, ale może nie do końca mu to wychodzi, bo jak próbuje pompować wodę albo do parzenia kawy, albo zwykłego płukania to przez chwilę pompka pracuje, a potem alarmuje (wg instrukcji: wnętrze ekspresu jest mocno zabrudzone). Wczoraj nawet ze dwa razy zaczął migać lampką po prawej (wykrzyknik), która oznacza wg instrukcji "po wyczyszczeniu nie założono automatu zaparzającego". Może on po 2 latach użytkowania się "rozkalibrował", albo coś? Jakoś źle ten blok ustawia i nie chce pompować wody? Jest możliwość jakiegoś resetu? Kalibracji?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jedynie juz teraz serwis.
  • Poziom 16  
    A ma ktoś może do polecenia dobry serwis w Trójmieście (najlepiej Gdańsku)? Tak żeby dobrze naprawili i mnie nie wykasowali za dużo :)
  • Poziom 9  
    witam mam etam 36.365m primadonna xs deluxe

jak by było mozliwe prosze o odpowiedz. moj expres woła napełnij zbiornik chociaz jest pełny po rozebraniu i złozeniu było dobrze przez dwa dni i znowu woła napelnij zbiornik .
  • Poziom 23  
    Zbiornik wody? Sprawdz czujnik czy dziala i czy w zbiorniku sie nie zawiesza plywak.
  • Poziom 9  
    własnie gdzie jest ten czujnik? wida idzie pływak działa sprawdzony

Dodano po 2 [minuty]:

to musi byc czujnik cisnieniowy po przewodach wody nie moge go zlokalizowac
  • Poziom 23  
    Nie musi. A jest to czujnik magnetyczny. Jest wewnatrz ekspresu pod zbiornikiem a dokladniej pod plywakiem. Taka mala prostokatna biala kostka. Ma 2 przewody do glownej elektroniki. Po przylozeniu magnesu i miernika na zakres "brzeczyk" po wyjeciu czujnika oczywiscie powinien zamknac obwod i uslyszysz na mierniku biiiiip.
  • Poziom 11  
    Witam. Bardzo przepraszam, być może pytam nie w tym miejscu...ale nie mogłam nic znaleźć. Wydaje mi się, że mój ekspres DeLonghi Magnifica Pronto Caappucino zaczął głośno chodzic- piszczy ,skrzypi - czy cos trzeba nasmarować? Może wyczyścić? boję się, ze przy kolejnej kawie po prostu się rozsypie. Kupłlam go używanego, nie wiem,jak sprawdzić ile kaw"przerobił" - bo może to jego koniec żywota? Generalnie wszystko działa...tylko te dźwięki :(
  • Poziom 23  
    Podaj prosze model ekspresu. Bo magnifika czy pacyfika to nic mi nie mowi. Chodzi o nazwe z dolnej tabliczki znamionowej.
  • Poziom 11  
    Esam 3600 - taki napis byl pod spodem
  • Poziom 23  
    Czy glosno pracuje podczas poruszania sie zaparzacza? Jesli tak kup smar do kontaktu z zywnoscia lub jakas wazeline i nasmaruj metalowa srube po ktorej jezdzi zapaczacz. Trzeba wyjac aparat zaparzajacy i odkrecic uchwyt tzw sanki i bedzie dostep do sruby windy.
  • Poziom 11  
    po zmieleniu kawy zaczyna wydawać takie dźwięki, więc może to ten zaparzacz? Dziekuję :) a czy ten zaparzacz ciężko wyjąć i włożyć z powrotem? Mam nadzieję, ze sobie jakoś poradzę. Jeszcze raz dziękuję :)
  • Poziom 23  
    Nie jest ciezko. Za czerwone lapki sie wyciaga. Warto tez rozebrac zaparzacz i wymienic uszczelki na tloku. Takie duze pomaranczowe lub czarne.
  • Poziom 11  
    nie wiem, czy to dla blondynki nie za ciężkie :) ale spróbuję :) Dzięki! :) jakbym cos zepsuła to się odezwę - idę szukac uszczelek :)
  • Poziom 16  
    Po dłuższym czasie, ale mam rozwiązanie problemu. Otóż ekspres faktycznie był zapchany. W bloku zaparzającym trzeba było odkręcić sitko i tam na jest taki mały zaworek, średnicy może z 8mm. Po wyciągnięciu go (uwaga na sprężynkę) w tej dziurce był paproch, taki jakby kawałek powłoki lakieru z plastiku. W zależności od tego jak się ustawił, albo kawa się lała albo nie. Wystarczyło go wyrzucić i od tego czasu ekspres robi kawę prawidłowo :)