Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KX-TEA308 - fax oraz dlugi czas czekania

20 Cze 2015 09:08 1200 10
  • Poziom 8  
    Witam,

bardzo prosze o pomoc, w zal jest moj konfig.

1 co (2 i 3 wylaczone)
    7 lini wewnetrzych (na jednej lini jest fax na jednej bezprzewodowy telefon panasonic KX-TGA661FX

Linia miejsca podlaczona jest do rozdzielacza: na ruter oraz filtr adsl i potem do centralki do CO1

Prawie wszystko jest ok.
    1 - gdy dzwonie z bezprzewodowego telefonu to czas oczekiwania na polaczenie jest dosyc dlugi, dodatkowo nie slychac sygnalu dzwonienia poprostu cisza i po okoo 20-30sek odrazu jest polaczenie z wybranym numerem i dalej juz normalnie mozna rozmawiac
    2 - Fax - mam wlaczone kolejkowanie ale fax nie podlacza sie (jesli odbiore i przelacze na fax potem odbiore sluchawke fax i ja odloze na faxie to fax zadziala). Zalezy mi na tym by fax sie sam zalaczal jak np nie ma nikogo w biurze.

nie moglem dodac pliku .keb wiec rozszerzenie jest zmienione na .pdf
    prosze wiec pozniej zamienic

prosze o pomoc.
    Moderowany przez Tracer2:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Moderator - Telefony Stacjonarne
    Ustaw fax na funkcję fax i odbiór po 1 dzwonku.
  • Poziom 27  
    1.Faks z miasta dzwoni po 3 dzwonkach. Jeśli masz na faksie opóźnienie i inne ustawienie niż faks to zgłoszenie faksu może nastąpić dopiero po 6-7 dzwonkach.
    2. Zmień wybieranie na linii na DTMF. Dzisiaj impulsy nie mają sensu.
    3. Masz identyfikacje na linii? Masz zainstalowaną kartę identyfikacji? Jeśli tak to jaka to karta?
    RP
  • Poziom 8  
    Bardzo dziekuje za odp
    1 - fax jeszcze sie bawie. ale czy jest opcja by centralka rozpoznala ze przychodzi fax i tylko wtedy jest przychodzaca rozmowa przelaczana
    2 - zmienilem na DTMF - i mam wrazenie ze dziala szybciej i slychac odrazu sygnal w tel
    3 - karta - zrobilem fotke i mam na niej 6KCSE015839 (a na chipie PTC 207/05/044)
  • Poziom 27  
    Aby centrala odebrała automatycznie faks linia musi być ustawiona w trybie DISA z dowolnym komunikatem a nie Normal. Inaczej centrala " nie usłyszy " CNG i nie przełączy połączenia na wyznaczony port.
    Karta identyfikacji ma symbol KX-TE82493 stara lub KX-TE82494 nowa.
    Identyfikacje masz włączoną na linii miejskiej ale nie na wewnętrznych. Chcesz widzieć połączenia tylko na telefonie systemowym?
    RP
  • Poziom 8  
    DISA - ale czy wtedy uzytkownik nie bedzie musial wybrac w moim przypadku 16 (fax)??? czy system sam wykombinuje ze przychodzi fax i przelaczy na odpowiedni port?

Moja karta to KX-TE82493/TA82493

Identyfikacja - czy moglbys prosze powiedziec mi ktora to opcja?

Polaczenia chcialbym widziec na wszystkich tel

Dziekuje
    J.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Nagrywa się zapowiedz w stylu; " proszę wybrać numer wewnętrzny lub włączyć fax...."
  • Poziom 27  
    Jeśli z kompa to 11.Caller ID - 2.SLT Caller ID włączamy wszystkie lub wybrane wewnętrzne.
    Jeśli z systemówki to program 628.

Możesz też włączyć Auto Attendant i nagrać komunikat
    "Witamy w firmie X, proszę wybrać numer wewnętrzny lub poczekać na zgłoszenie operatora
    Aby nadać faks proszę wybrać 1."
    Np. 1 i pod 1 przypisujesz wewnętrzny faksu.
    Oczywiście przy Twoim ustawieniu faksy nadawane w automacie odbiorą się same pod warunkiem, że włączysz na linii funkcję DISA.
    RP
  • Poziom 8  
    Dziekuje za informacje.

A czy włączenie Caller ID wpływa na szybkosc dzialania/łaczenia centralki?
  • Poziom 27  
    Wpływa na dzwonek. Sama identyfikacja numeru w FSK przekazywana jest pomiędzy pierwszym a drugim dzwonkiem.
    Centrala opóźnia wysyłanie dzwonka tak aby wraz z pierwszym sygnałem dzwonienia na telefonie pojawił się identyfikowany numer.
    RP