Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekaźnik bistabilny zamel - jak podłączyć

20 Cze 2015 09:22 2442 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam pewien problem z podłączeniem przekaźnika. od początku: mam ściemniacz oświetlenia F&F zdj.1 i 2 który działa mi do którego mam podpięte parę przycisków i lampę. Ponieważ nie działa mi on z żarówkami LED(robi "dyskotekę") kupiłem przekaźnik bistabilny zamel zdj. 3. i 4. Nie za bardzo wiem gdzie włożyć poszczególne kable bo na schemacie zamela jest ich wiecej.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Nie rozumiem czego nie rozumiesz. Przecież nie można słownie lepiej tłumaczyć niż za pomocą schematu. A ten ściemniacz do LED-ów się nie nadaje.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Elektrotechnika
    Przecież w instrukcji ściemniacza pisało .
    Cytat .
    Z niektórymi zasilaczami elektronicznymi ściemniacze mogą błędnie pracować (np. migotanie oświetlenia).
    Zasilanie 230V dla przekaźnika Zamela podłączamy pod L-N, fazę L podłączamy również pod zacisk 11. Odpływ do żarówek fazy L podłączamy pod zacisk 14 . Natomiast sterowanie poprzez przyciski dzwonkowe podłączamy pod zaciski "IN " .
  • Poziom 2  
    Przepraszam nie jestem elektrykiem i nie za bardzo potrafię czytać schematy. Nie wiem co to może być za kabel w ściemniaczu (zaznaczyłem go jako nr 3) i gdzie go mam przełączyć do przekaźnika?
  • Moderator
    adek25 napisał:
    Przepraszam nie jestem elektrykiem i nie za bardzo potrafię czytać schematy.

To przestań się w elektryka bawić, bo narobisz więcej szkody niż pożytku. Nie wszyscy na tym świecie muszą być elektrykami, zajmij sie tym co umiesz, a to podłączenie zleć komuś, kto zrobi to bezpiecznie. Temat zamykam.