Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1,6 (75 KM) hdi 2006, wtryski

edde1 20 Cze 2015 09:44 1272 0
  • #1 20 Cze 2015 09:44
    edde1
    Poziom 1  

Witam,
    1,5 roku temu regenerowałem wtryski i wymieniałem rozrząd. Ze względu na to, że zaczął znowu szarpać w czasie jazdy oddałem do przeglądu i okazało się, że wtryski są zablokowane z powodu niskiej jakości paliwa. Tylko, że ja tankowałem tylko na StatOil olej ulepszony i nie mieszałem z tańszym. Może to była słaba regeneracja wtrysków sam nie wiem co o tym myśleć. Macie może jakieś podobne doświadczenia w tym temacie?
    Po czasie samochód ogólnie jeździ dość dobrze, spalanie 5,8 l. w trasie jest zadowalające, a silnik pracuje dość cicho jak na diesla.
    Zauważyłem że szarpanie musi być spowodowane elektryką. TZN. na zimnym silniku nierówno pracuje, czasami gaśnie w czasie brzydkiej pogody zarywa w czasie jazdy. Może ktoś ma pomysł jaki czujnik może być powodem takiej pracy silnika?
    Niestety wszystko wskazuje na to, że to wtryski. Samochód dalej się dusi ale na wyższych obrotach, chociaż do 3000 pracuje dość dobrze. Powyżej zaczyna się dusić i szarpać. Będziemy reklamować do skutku.
    Zamykam temat :(

0 0