Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza, 1,4 benzyna 2008 - Nie chce zapalić na upale

20 Cze 2015 10:14 1164 4
  • Poziom 19  
    Witam, moja kuzynka nabyła ten samochód rok temu i już rok temu zauważyła, że ten samochód nie chce zapalić w upalne dni. Zostawiła to do tego roku, ale gdy przyszły znów upalne dni, problem z zapalaniem wrócił, a raczej czekał na upały:) Można go zapalać z 7, 8 razy aż "pokaszle" i zapali. W normalne dni i w zimie zapala idealnie. Co jest jeszcze zastanawiające to to, że jak już zapali w upalne dni, pojeździ się nim, temperatura silnika może być wysoka, wyłączymy silnik i gdy chcemy zapalić to zapali idealnie, lecz jak zostawi się go na godzinę, (na tym upale), problem wraca. Ciężki temat.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

• Poziom 39  
    Przyczyn takiego stanu rzeczy może być sporo. Dla odmiany u mnie taki efekt ja wyżej powodował bezpiecznik autoalarmu ukryty pod kierownicą. W upalne dni nawet rozrusznik nie kręcił a gdy było chłodniej odpalał bez problemu. W Pana przypadku warto byłoby przejrzeć instalację elektryczną w okolicach rozdzielacza i przewody WN to tak na początek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Jakie oznaczenie silnika, model 6l czy 6j ? Przyczyną może być nieszczelny zawór odpowietrzenia zbiornika -pod obudową filtra powietrza.
  • Poziom 19  
    Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, nie było mnie w kraju. Zapytam kuzynki jakie to oznaczenie silnika i dam znać. Póki co bardo dziękuję za zainteresowanie:)