Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wv Golf V Klimatyzacja po wymianie spreżarki.

Stefan1121 20 Cze 2015 11:26 1404 17
  • #1 20 Cze 2015 11:26
    Stefan1121
    Poziom 20  

Witam. Na wstępie zaznaczę że nie znam się na samochodach. Ostatnimi czasy coś zaczęło mi zgrzytać przy silniku i mechanik stwierdził rozsypane jakieś łożysko w sprężarce od klimy. Wymienił na inną( biorąc pod uwagę zarobki średnie polaka to oczywiście używaną) o tych samych numerach i powiedział że będzie działać. Pojechałem następnie ją "nabić" czynnikiem czy jak to cholerstwo się nazywa. Miły jegomość stwierdził że wszystko jest szczelne, nabił co się komu należało i stwierdził że jednak coś jest nie tak ( za cholerę nie moglem od niego wyciągnąć co - mechanik w stylu na urządzeniu źle pokazuje wskazówka ale od czego ona to ja już nie wiem), podejrzewam że chodzi o ciśnienie. I teraz moje pytanie czy jest jakaś szansa że sprężarka jest zastojała i się "rozjeździ" czy wracać do mechanika i mu na wyrzucać?
    Spotkał się ktoś już z takim problemem?
    Dodam że wg mnie klima działa jak powinna choć jeszcze nie było paru gorących dni co by przetestować.

0 17
  • #2 20 Cze 2015 20:25
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

To może warto zaczekać właśnie na te gorące dni a potem ewentualnie jechać i robić awanturę skoro wg ciebie działa i jest ok??

0
  • #3 20 Cze 2015 20:31
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Włącz klimę i sprawdź po kilku minutach aluminiowe rurki idące do kabiny auta - jedna powinna być zimna a druga ciepła.
    Majstra nie słuchaj bo skoro nie wie od czego wskazówka to może się okazać że wszystko jest ok.
    Jeżeli sprężarka leżała dłuższy czas to może długo nie pociągnąć.

0
  • #4 20 Cze 2015 20:53
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 22 Cze 2015 12:17
    Stefan1121
    Poziom 20  

@falubaz1, mechanik ją kupował a nie ja, także to jego problem co wstawił.

Chyba jednak nie jest ok bo raz dmucha bardzo zimnym powietrzem a raz takim cieplejszym.

0
  • #6 22 Cze 2015 18:36
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 23 Cze 2015 02:25
    Stefan1121
    Poziom 20  

Rozwodzimy się nad całkiem nie istotnymi rzeczami. Chodziło mi raczej o poradę czy sprężarka może się "rozchodzić" czy raczej nie możliwe to jest.

0
  • #8 25 Cze 2015 22:03
    dastin4
    Poziom 12  

Moim zdaniem rozchodzić to sie mogą spodnie albo buty, a urządzenie mechaniczne albo działa albo nie.

Choć słyszałem już różne historie.

Jeśli klima pracuje dobrze to po co to ruszać? Tylko pytanie co Twoim zdaniem znaczy dobrze? Dobrze to powinna dawać powietrze o temperaturze poniżej 10 stopni, czyli po chwili powinno być w samochodzie zimno.

0
  • #9 26 Cze 2015 10:23
    Stefan1121
    Poziom 20  

Moim zdaniem nie dmucha na tyle stopni na ile jest ustawiona.....u mnie minimum to 18 stopni C. Jak wsiądę do innego auta z klima i jest włączona to od razu czuć że wieje lodem.

0
  • Pomocny post
    #10 26 Cze 2015 12:45
    ediosa2
    Poziom 11  

Jeśli posiadasz termometr elektroniczny zmierz jaka jest temp. przy wylocie z kratki po odpaleniu silnika i uruchomieniu klimy. Na tej podstawie można coś powiedzieć o poprawnym funkcjonowaniu tego układu. Widziałeś kupiony kompresor przed założeniem? Pytam ponieważ często handlarze częściami po zdjęciu kompresora z auta nie zabezpieczają (zatykają ) otworów do których mocowane są przewody. Urządzenie leży w "pokrzywach" a następnie brudne trafia do klienta. W takim kompresorze często znajduje się sporo zanieczyszczeń, które mało korzystnie wpływają zarówno na układ klimatyzacji auta jak i stacji którą uzupełniany jest czynnik.

1
  • #11 26 Cze 2015 14:34
    Stefan1121
    Poziom 20  

Klima od razu po odpaleniu silnika powinna dmuchać ustaloną temperaturą? Kompresora nie widziałem, dostałem tylko telefon że trzeba go wymienić i że używany mechanik znalazł. Osoba nabijająca klimę po wymianie wspominała że mogą być uszkodzone zawory sterujące.

0
  • #12 26 Cze 2015 20:29
    ediosa2
    Poziom 11  

Jeśli układ jest sprawny w krótkim czasie po uruchomieniu masz zimne powietrze

0
  • Pomocny post
    #13 27 Cze 2015 00:00
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

stefan1121 napisał:
    Klima od razu po odpaleniu silnika powinna dmuchać ustaloną temperaturą?

Nie, to chwilę zajmuję bo najpierw parownik musi uzyskać odpowiednią temperaturę a później musi nastąpić schłodzenie kanałów wylotowych, wtedy dopiero temperatura się ustali.

1
  • #14 27 Cze 2015 09:01
    Stefan1121
    Poziom 20  

To jak ja odpale silnik najpierw leci chłodnawe a potem raz chłodne a raz cieplejsze.

0
  • #15 28 Cze 2015 11:35
    jurekk55
    Poziom 35  

Podjedź na warsztat, dwa manometry na króćce obsługowe i wiesz co dzieje się z HP i LP. Wtyczka VCDSa lub VASa w gniazdo diagnostyczne i wiesz wszystko o działaniach panela, aktuatorów klap i odczytów temperatury. Wykonano adaptację aktuatorów?
    Wymieniono sprężarkę , czy wymieniono filtr czynnika? Czy płukano układ ? Ile czynnika trafiło do układu? Filtr pyłkowy czysty ? Odpływ skroplonej wody drożny?
    Sprawdź

0
  • #16 29 Cze 2015 09:03
    Stefan1121
    Poziom 20  

Jak już wcześniej mówiłem nie znam się na autach więc wiem tylko tyle że sprężarka była wymieniona a czynnika weszło tyle ile powinno być.
    Jak zauważyłem bez mechanika ani rusz więc temat zamykam.
    Dzięki za porady.

Temat ponownie otwarty.
    Jako że robi się ciepło a klima dalej lewo co chodzi pojechałem do "speca" z okolic i powiedział że w golfach montowano badziewne klimy i że on może mi założyć jakiś zamiennik (chiński) za 600 zł razem z roczną gwarancją. Myślicie że taki interes jest opłacalny?

0
  • #17 28 Maj 2016 07:05
    domex32
    Moderator na urlopie...

Nie, myślę że trzeba kupić oryginał, w carsie w dobrym rabacie koło 1000zl. Chińczyk zimy nie wytrzyma.

Ewentualnie dobra używana ale nie DENSO jak wcześniej miałeś tylko Sanden, chińczyk do bardzo duże ryzyko.

0
  • #18 30 Maj 2016 11:23
    Stefan1121
    Poziom 20  

Poleci ktoś dobrą firmę sprzedającą używane albo regenerowane?

0
  Szukaj w 5mln produktów