Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Symulowanie mastera w centralnym zamku

pulikow 28 May 2005 19:53 1580 9
    pulikow
    Level 20  
    Witam

Chciałbym dorobić przełącznik taki wahadłowy jak do sterowania szyb za pomocą którego będę zamykał lub otwierał centralny zamek (elektryczny w samochodzie).

Chcę ten przełącznik zamontować w lewych drzwiach i chciałbym poprostu podpiąć się pod siłownik master.

Jak to zrobić?
    prezes5000
    Level 20  
    Przełącznik dwubiegunowy łączysz z wyłącznikami krańcowymi mastera równolegle tylko na odwrotnych stykach.
    pulikow
    Level 20  
    Może jakiś schemat ?? :-)

Nie mam mastera pod ręką więc trudno mi sobie to wyobrazić (nawet nie wiem ile z niego kabli wychodzi.

Czy duży tam prąd będzię szedł?
    pulikow
    Level 20  
    Czyli:
    zwarcie białego do masy spowoduje otwarcie
    zwarcie brązowego do masy - zamknięcie ?

(może odwrotnie)
    prezes5000
    Level 20  
    Tak to wygląda na schemacie,ale nie wiem jaki masz centralny zamek(jaki typ). Nie sugeruj się kolorami przewodów (to jest przykład).Najlepiej podaj typ centralnego zamka czy alarmu to się podstawi pod schemat.
    pulikow
    Level 20  
    Niestety typu nie znam.
    Jakiś zwykły CZ z centralką - taki jakich wiele na giełdach.

Myślę, że pokombinuję, pomierzę ... zobaczymy.

Kolorami się ne sugeruję, wiem, że mogą być inne - istotna jest idea, że sterowanie zamknij/otwórz odbywa się przez zwieranie odpowiednich przewodów do masy.
    prezes5000
    Level 20  
    Dokładnie tak jak piszesz.
    Tomek665
    Level 28  
    musisz sterować na zmiane masami ale podłącz sie do wolnych przewidów
    sterownika nie do tych co idą do alarmu (powinna być wolna para dla mastera)W przaciwnym wypadku nie zamkniesz z pilota gdy drzwi są otwarte
    bodzio_tcz
    Level 11  
    witam wszystkich,chciałbym takie samo coś zainstalować w polo 6N z fabrycznym pneumatycznym centralnym,jak taki układ rozwiązać?