Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra - dwie syreny

20 Cze 2015 14:05 1341 10
  • Poziom 12  
    Witam,
    czy jest taka możliwość, dwa tryby uzbrajania, że przy wyjeździe na wakacje mam tryb z działającą syreną zewnętrzną , a jeśli nocuję w tym obiekcie to mogę włączyć inny tryb alarmu (np. syrena zewnętrzna nie działa a powiadomienie jest zrealizowane inaczej - dzwoniący telefon lub druga syrena wewnętrzna).
    Pozdr.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Jeszcze się nie oszczędziło :-) Na razie się kombinuje. Chciałem/może chcę Versa 5 ale trochę się pogubiłem w modułach GSM ponieważ chcę sterować alarm smsami. I czy w Versie będzie działało to ok a przede wszystkim czy jest dobra aplikacja na iphona/androida ...
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Jeżeli chodzi o aspekt zdalnego sterowania systemem VERSA to dzisiaj wygodnie jest użyć centrali VERSA Plus albo dowolnej klasycznej VERSY (5/10/15) razem z modułem ETHM-1 Plus.

A dlaczego tak? Ano dlatego, że dostępna jest darmowa aplikacja VERSA Control (na razie tylko android, docelowo ios też), która działa przyzwoicie. Aplikacja działa w sieci internet, więc nie jest z niej możliwe sterowanie SMS. Dzisiaj to jednak nie powinno stanowić problemu.

Jeżeli chodzi o sensowność takiego rozwiązania (może VERSA, może MICRA, może coś innego), to trudno cokolwiek doradzić, nie znając wymagań co do systemu oraz koncepcji zabezpieczenia obiektu.
  • Poziom 8  
    Do Versy możesz podpiąć GPRS T4 i będziesz mógł sterować podstawowymi funkcjami przez sms, jak choćby włączanie czy wyłaczanie czuwania. Do tego dostaniesz sms o alarmie, braku zasilania czy co tam sobie ustawisz.
  • Poziom 10  
    Standardowo (na płycie centrali) Versa 5 ma pięć wejść i 4 wyjścia (dwa nisko i dwa wysokoprądowe) trzeba to wziąść pod uwagę jeżeli chodzi o moduł GPRS T4 - każde zdarzenia wymaga oddzielnego wyjścia z centrali.
    Co innego jeżeli chodzi o moduł GPRS-T1 tam wpinamy się pod złącza linii telefoniczej w centrali
  • Poziom 8  
    Tylko nikt nie mówił, że musi to być Versa 5. Można zastosować T4 + Verse 10 (średni 60zł brutto detal droższa niż Versa 5). A co do T1 to super, tylko nie można tym sterować przez SMS (a jak pisał kolega sjux5 chciałby to mieć). Wydaje mi się, że wtedy na Versie mógłby sterować wyjściami tworząc sobie strefy (i miałby alarm bez syngalizatorów lub z sygnalizatorami) albo ustawić alarm cichy.
    Pozdrawiam kolegów
  • Poziom 17  
    Zastanów się nad optimagsm-ps ropam-u jak bardzo chcesz mieć system w pełni zintegrowany z GSM. Na pewno jest to lepsze niż podstawowa integracja poprzez I/O np. versa i t4.