Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATxmega128a1u - pytanie o porty i podciaganie ich pod pullup i pulldown

JohnCTN 20 Cze 2015 18:23 366 1
  • #1 20 Cze 2015 18:23
    JohnCTN
    Poziom 17  

Witam

mam dylemat... układ cos mi szwankuje, nie mogę znaleźć błędu tak wiec "urodziło mi się pytanie"

Czy jeżeli przy inicjacji układu Atxmega128a1u, podciągnę linie portu (przykładowo portu A) do stanu PullDown, (wiadomo, ze porty są po podaniu zasilania ustawione jako porty wejściowe) robiąc to w taki sposób:

Kod: avrasm
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

i podczas wykonywania programu w Xmega128a1u, często przełączam kierunek tego portu, to czy zmiana kierunku z wejściowego na wyjściowy wyłącza mi podciągniecie do pulldown i trzeba za każdym razem to powtarzać gdy ustawiam port jako wejściowy czy ustawienie podciągnięcia pulldown mogą i będą cały czas podczas zmiany kierunku portu ?

No i czy podciągniecie portu do pulldown lub pullup gdy inne sygnały nadają może spowodować nieokreślone zachowania ?

0 1
  • #2 21 Cze 2015 09:07
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

W dokumentacji w rozdziale I/O Ports:

Cytat:
    A totem-pole output has four possible pull configurations totem-pole (push-pull), pull-down, pull-up, and bus-keeper. The bus-keeper is active in both directions. The totem-pole configurations with pull-up and pull-down have active resistors only when the pin is set as input.

JohnCTN napisał:
    No i czy podciągniecie portu do pulldown lub pullup gdy inne sygnały nadają może spowodować nieokreślone zachowania ?

A konkretnie?

0