Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wyświetlacza w myphone cube

20 Cze 2015 19:44 7221 18
  • Poziom 6  
    Witam. Wczoraj pękła mi szybka wraz z dotykiem w MyPhone Cube ,ekran reaguje na dotyk w kilku miejscach. Mam pytanie odnośnie demontażu ekranu ,wyświetlacz jest przyklejony całkowicie (na całej swojej powierzchni) do dotyku i szybki ,jak to łatwo zdemontować .Widziałem jak ktoś podgrzewał go na takiej specjalnej maszynie, ja niestety nie mam takiego ustrojstwa ,macie jakieś inne metody na odklejenie ekranu bez jego uszkadzania ?
    Pozdrawiam Bartek
  • Poziom 40  
    LCD jest klejony.
    Do wymiany cały komplet.
  • Poziom 6  
    Ma ktoś moze na sprzedaż digitizer i wyświetlacz?

• Poziom 32  
    Dla ciebie najlepiej wymienić cały zestaw lcd plus dotyk, ja mając piec do podgrzewania muszę się nieźle nagimnastykować by to zrobić nie należy do łatwych ani przyjemnych.
  • Poziom 9  
    od roku lece z myphonami Cube i większego problemu z wymiana dotyku nie mam ,mało tego robię to na loce żeby było jak oryginał , czas zabawy to jakieś 1,5 h do 2 i ok 120 zł zarobione na czysto, miałem problemy z opanowaniem kleju bo pojawiał się tzw, yellowing żółte plamy w rogach przez nierówno rozłożony klej na powierzchni ale i ten problem został rozwiazany za pomocą dystansów i mocowania lcd do płaskiej powierzchni , czasem jest ciężko ściągnąć backlight ale jeśli robi się to odpowiednio szybko praktycznie sam się odkleja jak ktoś chce to zrobi a telefony dawalem na gwarancję i zawsze zaakceptowana
  • Poziom 6  
    Możesz mi wyjaśnić jak to odklejasz? albo nagrać mi filmik?
  • Poziom 35  
  • Poziom 9  
    Nie wyjdzie taniej ani bezpieczniej bo nawet serwisy GSM do mnie wysyłają do wymiany dotyku bosobie nie radzą albo chcą wymienić cały panel za 400 zł
  • Poziom 35  
    No tak, ale jak zaniesie do serwisu to tam na pewno będą wiedzieć co z tym zrobić, czy nawet odesłać do Ciebie. Ja miałem na myśli to żeby nie kombinował domowymi metodami, bo na pewno nic dobrego z tego nie wyjdzie a można jeszcze uszkodzić urządzenie.
  • Poziom 9  
    Dziwi mnie że ludzie prowadzą serwisy a takiej podstawowej usterki nie potrafią naprawić
  • Poziom 6  
    Już sobie załatwiłem darmową wymiane u nauczyciela ze szkoły :)
  • Poziom 9  
    Ciekawe czy wymienia ci z użyciem kleju czy bez bo jeśli bez to raczej półprodukt dostaniesz za pewne z porysowanym polaryzatorem jeśli uszkodził ci LCD zostaniesz z niczym bo koszt całego panelu to 350 zł
  • Poziom 6  
    Jest to człowiek który zajmuje się tym na co dzień więc nie ma obaw.
  • Poziom 9  
    Też jestem Ciekawe tego speca za darmo XD
  • Poziom 35  
    @DannyCalifornia , robiac na LOCA rozumiem, ze demontujesz backlight na czas klejenia i pozniej przyklejasz go spowrotem zeby nie ryzykowac plam. Tu tez pytanie bo meczylem kiedys temat G2-ki i efekty byly niezadowalajace. Robisz to w jakiejs formie, jak to Samsungow czy na zywca "celujesz" nowym digitizerem na LCD. Jesli w ramce to jak radzisz sobie z tym, ze ramki przystosowane sa do grubosci LCD z podswietleniem i gdzie po odklejeniu podswietlenia warstwa kleju moze byc zbyt gruba co potem objawia sie wystawaniem ponad ramke po zlozeniu w telefon. Inna kwestia, choc moze to problem u mnie, LOCA "zalewala" mi czasem laczenie digitizera z tasma i w G2-ce podczas 2 na 3 proby mialem problem z dzialaniem nowego dotyku - potrafil sam cos wybierac czy nie dzialac w ogole a po ruszeniu tasma czy ulozeniu jej inaczej chwilowo wszystko wracalo do normy.
  • Poziom 9  
    Co do klejenia i pozycjonowania pozycjonowanie robię na oko ale w miarę równo gdyż każdy LCD ma pewną część nieaktywnej matrycy co widać pod światło na każdym z boków taki paski jaśniejszego polaryzatora i tym posilkuje się podczas pozycjonowania ,co do grubości kleju Loca problem rozwiązał em używając formy do do z1 mogą być też inne bo i tak pracuje na odwrotnej stronie tej płaskiej, przykleilem sobie karty SIM taśma dwustronna po 2 na bok ,LCD przyklejana bardzo cienkimi paskami po wldwa na rogach po dwa na bokach i pomiędzy rogami po jednym paseczku,ważne żeby taśmy były przyklejone do nieaktywnej części LCD bo inaczej będą plamy po klejenia w mieści trzymania taśmy , akurat karty SIM wystają ponad LCD odpowiednio wysoko żeby była odpowiednią grubość dla Cube , g2 itp jak będę miał czas pokaże jak wygląda LCD z taśmami itp a sprawą jest na prawdę prostą
  • Poziom 35  
    Koncepcja ciekawa, nie powiem.

Ja po doswiadczeniach z G2 poki co sobie klasyczne LCD odpuscilem. Pierwsze podejscie robilem w formie, gdzie odlutowalem podswietlenie, skleilem z nowym dotykiem i calosc wygladala w miare, tylko okazalo sie, ze warstwa kleju jest troche za gruba i szyba wystaje ponad ramke a co za tym idzie nie chce sie przykleic. Kolejne podescie zrobilem na golym LCD i o ile po bokach mialem mniej wiecej rowno o tyle nowy dotyk zdjechal mi minimalnie za bardzo w gore przez co nie pasowal w ramke tel. W niektorych modelach ramka na LCD jest prawie idealnie docieta tak, ze nie ma zbytnio miejsca na korekty czy pomylki wiec nawet jesli przyklei sie szybe minimalnie za bardzo w prawy czy lewo i wjedzie na ta nieaktyna czesc LCD to pozniej mozna miec problem z wcisnietem tego ponownie do ramki. Oczywiscie to kwestia modelu, ale tu akurat mialem problem.
    Przy 3 podejsciu, uzylem ramki od telefonu i wszystko skleilo mi sie rowno, ale tasmy od dotyku (w G2 akurat sa dwie tasmy) przy wkladaniu do ramki sie zaginaja przez co klej znalazl gdzies spare, wcisnal sie pod tasme i pozniej zastygl. Nawet po usunieciu kleju digitizer juz poprawnie nie dzialal i nic mi tu nie pomagalo. Po pierwszych dwoch podejsciach, kiedy tasmy byly prosto/na plasko takich problemow nie mialem. Probowalem pozniej jeszcze raz z ramce tel, z kolejnym digitizerem, tym razem probujac jakos zabezpieczyc laczenie tasmy z digitizerem pod szyba, ale klej i tak znalazl gdzies miejsce i swoje szkody wyrzadzil.

Jak mozesz to wrzuc zdjecia jak to wyglada. Mam gdzies jeszcze jedna G2-ke i jakies Z-ki to moze sprobuje inna metoda.