Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH SPS5442/04 nie grzeje wody

28 Maj 2005 20:58 6014 7
  • Poziom 10  
    Witam.. jesli ktos moglby mi poradzic gdzie moze byc problem ze zmywarka Bosch SPS5442/04.
    Grzalka jest raczej dobra bo raz na jakis czas (kilkanascie razy) grzeje, ale z reguly nie. Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
  • Poziom 17  
    Witam ,nie pamietam czy ten model jest sterowany modulem elektronicznym ,jezeli tak to moze byc zimny lut przekaznika na plytce
  • Poziom 10  
    Ona jest sterowana przez taki obrotowy programator (czy tam jest jakas plytka?) i kilka przyciskow do wyboru programu. Czy orientuje sie moze ktos w ktorym momencie zmywarka powinna zaczac grzac? i po czym poznac ze grzeje (oprocz sprawdzania temp wody)?

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam jeszcze ze byla wyprodukowana w 1995 roku.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Zmywarka ma 45cm. Czy ten plaszcz mam wyczyscic ze wszystkiego? W dolnej czesci plaszcza jest jakas brazowa substancja (jakby tluszcz) i jest tam zaznaczony na plaszczu poziom min max. Czy ta substancje tez mam usunac?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ta brazowa substancja slozy do uzdatniania wody nie usowaj tego.
    Wlacz zmywarke i obserwuj <przy zdjetym boku>powinna nabrac wode do *zbiorniczkow* po lewej stronie plaszcza a nastepnie pobrac ja przez ta brazowa substancje do mycia, jezeli nie pobierze calej wody to nie wloczy grzania bo zamale cisnienie bedzie tak jak napisal kolega wyzej.
    Mozesz popukac podczas pobierania wody w ta brazowa substancje reka zeby wzroszyc ja, jak by bardzo wolno brala wode
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Przeczyscilem plaszcz i zmywarka grzeje. Dziekuje bardzo za podpowiedzi. Wydaje mi sie ze teraz pobiera mniej wody. Wczesniej na poczatku programu pobierala 3razy chyba i ta woda jakby sie przelewala (3 razy napelnial az do odlaczenia przez ten zawor podcisnieniowy), a teraz napelnia raz ale woda schodzi ze zbiorniczkow. Z pierwszego zbiorniczka po lewej woda schodzi (co zalacza grzanie) przez ta zywice do zmywarki, a wczesniej przy brudnym plaszczu nie chciala schodzic za bardzo. Czy teraz jest prawidlowo? Czy na cos powinienem zwrocic jeszcze uwage zeby nie chodzila np. na sucho? A swoja droga to moglby sie Bosch bardziej postarac i robic mniej ostrych krawedzi przy tych zmywarkach (mozna paluchy niezle porozcinac). :)