Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ViewSonic VA703B-4 - szukam schematu zasilacza

bodziojano 21 Jun 2015 12:58 1083 3
    bodziojano
    Level 12  
    Witam. Poszukuję schematu zasilacza VA703B-4, czy jest on dostępny bo w instrukcjach serwisowych VA703B-3 nie znalazłem w ogóle schematu zasilacza albo się różnił znacząco od mojego. Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    lisek
    Service technician RTV
    W czym masz taka róznicę ?
    Zasadniczo zasilacz + inverter do modeli z serii ViewSonic va703b-4 (model np.vs11366 ) opisany jako PI-SB03 , bywały na
    - zasilacz główny na SG5841SZ Link + polowy2SK2645
    - invertor zaleznie od rozwiązaniana róznych ukł. opisywanych jako U801 ...?
    * ja widywałem BIT3713 + polowe AOD606

To "spec z forum... " zrysował z płytki Link

Jeśli chcesz pomocy to . pomóż i nam.
    Podaj:
    -opisy z twojej płytki
    - jakie układy scalone zastosowano i jaki trafo. HV w invertorze

Lub skorzystaj po porównaniu tego co masz na swojej płytce z rozwiązaniami z VW, Samsung i innych producentów z tymi samymi układami.
    p.s
    Płytka główna to
    Quote:
    MB-R2523B-DLA1 REV:1.6
    P/N:BLM19VAM10116
    porcesor :RTD2120L, scaler RTD2023L + stabilizatory na 3,3/ 1,8V
    TFT LCD Panel and Model # 1st TFT LCD panel INNOLUX MT170EN01
    TFT LCD Panel and Model # 2nd TFT LCD panel SVA 170SX01TB
    TFT LCD Panel and Model # 3rd TFT LCD panel CMO M170E5-L09
    bodziojano
    Level 12  
    Witam w kwestii mojego zasilacza chodzi mi bardziej o to że brak mam instrukcji serwisowej VA703B-4 z opisaną pozycją danego elementu np.kondensator 100uF450V pozycja C810 bo bardziej chodzi o elementy SMD i w niektórych serwisuwkach podane są wychodzące napięcia np.3,3V i wtedy wiem co jest grane
    Moja płyta to PI-SB03 BLM1700P60210-1 XLM1700390021-SF-R Jest ona napewno popularna a problem mam taki że na boki transformatora dochodzi prąd około 223V
    ale nie przechodzi przez transformator z drugiej strony jego 0.0V Jestem amatorem ale nieraz lubię coś pogrzebać dla siebie w prostej elektronice i jak bym miał dokładny opis to bym powymieniał wszystko od dużego elektrolitu po transormator Transformator sprawdzany prądem z trafo 12V i miernikiem trafo dobre według mnie ma przejścia tylko coś z tym sterowaniem na słupki środkowe Myślę wymienić około 15 elementów ale zasilacz już nie pilny bo zakupiłem drugi monitor ale chciałbym postawić tego na nogi.Diody wydają się sprawne kondensatory też ale to tylko mój pomiar multimetrem Podpowiedz jaki powinien być prąd na nóżkach tranzystora K2645 oznaczenie Q801 Dziękuję za zainteresowanie i za linki od ciebie bo są pomocne i jak mi odpowiedziałes TY to się ucieszyłem bo obserwowałem nieraz Twoją pomoc bezinteresowną na tym forum Jak będę miał czas to z tym zasilaczem jeszcze podziałam Zamieszczam zdjęcie zasilacza ale ze strony internetowej.
    bodziojano
    Level 12  
    Prąd Napięcie na elektrolicie 323V

Moderated By Dzimi:

Proszę na początek zapoznać się z jednostkami w układzie SI które mają zastosowanie w elektronice. PRĄD nie mierzy się w WOLTACH!!! No i te nieszczęsne "słupki" w poprzednim poście - o co chodzi.Może napisz w czym masz problem, jakie są objawy, co zrobiłeś do tej pory. Temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.