Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA1558Q - Przedwzmacniacz basu + wzmacniacz?

21 Cze 2015 13:08 840 5
 • Poziom 14  
  Witam. Dysponuję dwoma układami Philips TDA1558Q. Postanowiłem na jednym z nich zbudować wzmacniacz audio 2x22W wg. projektu manio95.

  Zastanawiam się czy mógłbym zbudować drugi taki sam wzmacniacz, na jego wejściu zastosować filtr dolnoprzepustowy np. 500Hz aby wzmocnić tylko basy, a potem puścić sygnał ze wzmocnionym basem na drugi wzmacniacz, który by pracował już na pełnym paśmie?

  Tylko wtedy na ten drugi wzmacniacz chyba poleci już sygnał z obciętym górnym pasmem...? Da się to jakoś inaczej zrealizować aby zrobić podbicie basu na tych układach?

  Pozdrawiam,
  ladovnik
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Czyli można to podłączyć zgodnie z poniższym schematem poglądowym?

  TDA1558Q - Przedwzmacniacz basu + wzmacniacz?
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Sygnał wejściowy to sygnał niskopoziomowy z wyjścia RCA radia samochodowego. Dlatego chciałem zastosować tutaj normalny wzmacniacz 2x22W ale dodatkowo odrzucić do niego coś, co podbije basy.

  A skoro pisałeś, że filtr dolnoprzepustowy przepuści również wyższe pasmo ale bardzo osłabione, to pierwszy wzmacniacz powinien dać na wyjście bas podbity a wyższe pasmo na poziomie wejścia, a drugi by już równomiernie wzmocnił całe pasmo, w efekcie czego na głośniki pójdzie sygnał z większymi basami - taki był mój pomysł.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto