Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus tworzący skróty na pendrive

Therydusone 21 Cze 2015 14:39 537 5
  • #1 21 Cze 2015 14:39
    Therydusone
    Poziom 4  

Witam,

Czytałem podobne tematy ale z tego co się zorientowałem każdy temat jest inny. Moje rozwiązywanie problemu będzie nietypowe, ponieważ muszę naprawić to KOLEŻANCE czyli będę jeździł i pracował na jej komputerze.

Tak jak w temacie - jakiś wirus zamienił pliki na pendrive w skróty. Nie wiem czy z jej kompa czy z jakiegoś ksero punktu, bo nie jest w stanie to określić. Problem poważny, bo pliki trzeba odzyskać (ważne dane do pracy inżynierskiej, których nie zdążyła zgrać). Jutro jadę do niej i chciałbym wiedzieć co muszę zrobić żeby przesłać to tutaj (lub na inne forum) i uzyskać pomoc. Póki co zrozumiałem żeby zrobić i wkleić logi z OTL oraz USBfix. Czy coś jeszcze? Chcę zebrać jak najwięcej danych żeby później móc albo zrobić to od razu albo pojechać z gotowym rozwiązaniem.

Z góry dziękuję za pomoc!

0 5
  • #3 21 Cze 2015 14:51
    Therydusone
    Poziom 4  

Pytanie - czy musi być pendrive podłączany do jej kompa (prawdopodobnie z niego wyszedł wirus) czy mogę to zrobić na np swoim komputerze - żeby nie jeździć milion razy do niej tylko np zabrać pena, naprawić, oddać?

0
  • #4 21 Cze 2015 15:02
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Możesz to zrobić u siebie. U niej musisz użyć USBFix z funkcji Clean żeby usunąć infekcję skrótową.

0
  • #5 23 Cze 2015 15:48
    Therydusone
    Poziom 4  

Przy włączaniu opcji Clean na USBFix wywala mi Windowsa. Jest zainstalowany Windows 8.

0
  • #6 23 Cze 2015 15:51
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Spróbuj w trybie awaryjnym.

0