Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bufor wydruku wyłącza się przy druku przez sieć

Semyazza 21 Cze 2015 15:12 1029 0
  • #1 21 Cze 2015 15:12
    Semyazza
    Poziom 2  

Problem mam z buforem wydruku i nie będę ukrywał że miałem go od zawsze, od kiedy mam nowego PCta czyli od września minionego roku ale od początku.

Miałem przez USB podpiętą drukarkę HP DeskJet 3845 i mogłem na niej drukować dokumenty bez problemów. Klik, bufor pracował, przekazywał pracę na drukarkę a ta drukowała.
    Natomiast jak chce wydrukować cokolwiek na drukarce udostępnionej przez sieć z innego komputera (komputer ojca ma zainstalowane i podpięte 2 drukarki HP Deskjet 720C i HP OfficeJet 4500 G510g-m a nastepnie udostępnia je przez sieć innym) to bufor się wyłącza za kazdym razem.

Teraz zauważyłem że wygląda to tak:
    0. otwieram okno kolejki do wydruku na tej drukarce (HP 720C)
    1. klik do drukowania
    2. bufor się wyłącza
    3. ręcznie włącza bufor w "usługach"
    4. w kolejce wydruku pojawia się mój plik ale z statusem buforowanie
    5. jakie kolwiek zmiany na tym pliku (wstrzymaj, wznów itp) nie działaja i otrzymuje komunikat "podczas przetwarzania polecenia wystąpił błąd"
    6. koniec - nic więcej sie nie dzieje. Mogę co najwyżej włączyć nowonie bufor wydruku. Plik się oczywiście nie wydrukuje ale przynajmniej wygląda jak by było ok.

Popularne rozwiązania sie nie sprawdzają a już robiłem
    - usuwanie sterowników wszystkich drukarek
    - w folderze bufora niema żadnego pliku więc nawet nie mialem co tam usuwać
    - gdzies trafiłem ja opis jak wyczyścić rejestry wydruku i też nie pomogło
    - ten temat tez niestety nie pomógł: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1989274&mark=topic

0 0