Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do nietypowej kutej bramy dwuskrzydłowej

21 Cze 2015 15:28 1383 6
 • Poziom 13  
  Witam
  Pisze z prośba o poradę, co byście zaproponowali w przypadku takiej nietypowej bramy dwuskrzydłowej(kuta) jeśli chodzi o automatykę do niej.
  Brama z tego co przedstawia rysunek jest ustawiona pod kątem do drogi co powoduje że jedno skrzydło musi mieć dość spory kąt zamknięcia(otwarcia) w granicach 130 stopni. Nie wchodzi w grę wykuwanie wnęki w słupku.

  Ja mam dwie propozycję Tousek Spin ( jednak ta cena)
  Druga propozycja to NICE POP z zastosowaniem ramienia od HYKE nie wiem czy by się sprawdził taki składak. Napęd do nietypowej kutej bramy dwuskrzydłowej
  Dziękuję za zainteresowanie.
 • Pomocny post
  specjalista -automatyka bramowa
  A jak ciężka ta brama? Popy są delikatne i zakładanie do bramy ponad 80-100 kg skrzydło to max. Więcej to pobożne życzenie producenta.
  Luknij może jeszcze na Faace (391), podobny do Touseka kąt otwarcia a cena dużo niższa.
  Zauważ jeszcze, że coby napęd miał duży kąt, zawiasy skrzydeł muszą być ustawione blisko wewnętrznej krawędzi słupka, wtedy siłownik ma większy ruch ramienia do wewnątrz - inaczej żadnemu napędowi nie starczy ramienia.
  A myślałeś o napędach podziemnnych - co prawda cena Touseka ale w niektórych kąt do 180 stopni ( zdaje się w Nice Metro z dodatkowym ramieniem).
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Przy tej długości bramy proponuje FAAC 414 LONG przy dobrym ustawieniu do 130 stopni a cena przystępna przy skrzydłowej bramie waga ma mniejsze znaczenie raczej wypełnienie jest ważne ten napęd spokojnie powinien poradzić sobie.
 • Pomocny post

  Poziom 15  
  Zabrakło jednego ważnego wymiaru. Mianowicie odległość zawiasu od wewnętrznej krawędzi słupka (tam, gdzie siłownik będzie montowany) dla jednego i drugiego słupka. Jeśli jest ona mała, to praktycznie większość napędów podejdzie nawet z krótkim skokiem. Jedynie elastyczne mocowania, aby były - wiele opcji.
 • Poziom 13  
  Dziękuję za zainteresowanie. Skrzydła nie przekraczają 100kg. Wypełnienie z małymi oporami powietrza - czyli rzadka zabudowa metalowa.
  Wymiar zawiasu od brzegu słupka 19cm.
 • Pomocny post

  Poziom 15  
  Jeśli 19 cm, to jest już granica nawet dla siłowników o skoku 30cm. Mocowanie blisko słupka i skok 30 cm (pełny) przełoży się na duży kąt. Siłowniki ETM-01 albo ETM-02 taki mają. Na priv mogę Ci wysłać plik excel do wyliczania skoku w kontekście wszystkich wymiarów. Jeśli "nie wyda", to można stosować kombinacje:
  https://www.youtube.com/watch?v=FZhAp_aQ_QA
  i ponad 2000 zł za droższy - bardziej skomplikowany napęd zaoszczędzone :)
 • Poziom 13  
  Dziękuję wszystkim za zaintetesowanie tematem. Zamontowalem jednak Nice pop z dodatkowym ramieniem dla jednego słupka od hyke.
  Wszystko ładnie płynnie pracuje bez zacięć i skoków.
  Dorzucę jeszcze zdjęcia w wolnej chwili.