Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lista pralek z rozbieralnymi bębnami.

21 Cze 2015 18:12 19221 23
  • Poziom 8  
    Na początek chce stworzyć listę pralek z rozbieralnymi bębna

AMICA - wszystkie modele i linie mają rozbieralny bęben
    Bosch - wszystkie (WAE,WAS,WLX,WLM,WAB,WAT) 60 cm i 40 cm,wyjątek seria WAA
    Siemens - modele z serii E składane w Polsce mają rozbieralne bębny.
    Whirpool - z tego co wiem otwierane od góry mają wymienne, a od frontu nie, Polar podobnie.
    Beko - seria Volumax 5,6,7,8 mają rozbieralne , nowe serie green line, superia NIEWYMIENNE.
    Na tym moja wiedza się kończy jeśli coś wiesz pomoż :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Jeśli chodzi o Boscha to zbiornik rozbieralny/skręcany na śruby ma seria WAE (made in Poland) i WLG (made in Russia) i prawdopodobnie WAS (made in Germany) też ma skręcany.
  • Poziom 22  
    Ze slimów to turecka seria WLX ma nierozbieralny.
  • Poziom 10  
    Czy pralki Indesit, LG i Electrolux mają rozbieralne bębny? Jak jest z bębnami LG przy napędach direct drive?

Co do Boscha tutaj jest info, że seria WAB ma bęben klejony. To jak to w końcu jest?
  • Poziom 10  
    Byłem dziś w Saturnie i rozmawiałem ze sprzedawcą o pralkach Boscha. Zarzekał się że nie ma na sklepie żadnej pralki z rozbieralną obudową bębna (mówił też o innych firmach).
    Powiedział że był na szkoleniu Boscha i mówili im że wszystkie obudowy są jednolite klejone. Pytałem akurat o jakąś z serii WAE. Pralka wyprodukowana w Polsce z 7 kg wsadu.
    Ile w tym prawdy?
  • Poziom 22  
    silencer7 napisał:
    Byłem dziś w Saturnie i rozmawiałem ze sprzedawcą o pralkach Boscha. Zarzekał się że nie ma na sklepie żadnej pralki z rozbieralną obudową bębna (mówił też o innych firmach).
    Powiedział że był na szkoleniu Boscha i mówili im że wszystkie obudowy są jednolite klejone. Pytałem akurat o jakąś z serii WAE. Pralka wyprodukowana w Polsce z 7 kg wsadu.
    Ile w tym prawdy?

Gadał głupoty, nie dostał prowizji od Boscha! (i dobrze).
    Rozbieralne zbiorniki- zespoły piorące to min. WAE czy WLG w przypadku slimów.
  • Poziom 8  
    A co z serią EWS Electroluxa?
  • Poziom 7  
    Czy jest jakaś seria pralek ładowanych od góry z rozbieralnymi bębnami?
  • Poziom 9  
    Z tego co wiem mają nierozbieralne zbiorniki,ale łożyska można wymienić jak mają wkręcane piasty po obu stronach.Ale nie jestem pewien czy wszystkie.
  • Poziom 40  
    A kogo to obchodzi czy rozbieralny/ nierozbieralny.
    Masz gwarancje, przeczytaj jeszcze raz warunki gwarancji. Sprzęt z opisu jest nie naprawialny. Mają wymienić na nowy egzemplarz. Nie chcą. Do sklepu pismo, w ramach rękojmi. Wymiana na nową/ lub zwrot pieniędzy

To 160 zł to chyba dodatkowa gwarancja (ubezpieczenie).
  • Poziom 9  
    Tylko problem jest w tym, że w zapisach umowy ubezpieczeniowej jest napisane, że w 5-tym roku użytkowania sprzętu, jak się coś zepsuje i będzie nienaprawialne, oddają 40% wartości ceny sprzedaży i to jedynie w postaci bonów podarunkowych.
  • Poziom 40  
    Było o tym pisane, że umowy przedłużające gwarancję są w 99% nie korzystne gdy się coś zepsuje - przed podpisaniem trzeba je przeczytać ale zwykle nie ma na to czasu.

Z uwagi, ze to było kupione w 2014 to tam będą działały stare przepisy o niezgodności towaru z umową. Obecnie zakończyć proces reklamacji a zacząć "o niezgodności towaru z umową", koniecznie do sklepu, na piśmie, zadać wymiany na nową.
  • Poziom 9  
    Tylko problem jest taki, że ja już się zgodziłem na taką formę załatwienia sprawy czyli na przesłanie bonów towarowych :(
  • Poziom 2  
    Czy kojarzy ktoś dobre i teraźniejsze pralki górnozasypowe z rozbieranym bębnem?
  • Poziom 7  
    Dzień dobry
    Które pralki firm Samsung i LG mają aktualnie wymienne łożyska / rozbieralny bęben? Chodzi mi głównie o pralki o głębokości do 50 cm tzw. "slim"
    Dzisiaj otrzymałem odpowiedź z serwisu Bosch:
    Witam,
    Dziękuję za przesłanie wiadomości. Rozbieralne bębny i wymienne łożyska mają pralki z serii WAE, WAN oraz pralki płytkie, do 50 cm głębokości WLG, WLK i WLT.
    Pozdrawiam
    Michał Z...
    Referent w Call Center Serwisu, Pion Serwisu (BSH-PL/SM-CSB)
    BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
  • Poziom 12  
    Antofima napisał:
    Które pralki firm Samsung i LG mają aktualnie wymienne łożyska / rozbieralny bęben?

Witam .
    A czy wiadomo coś o LG ?
    pzdr
  • Poziom 7  
    Odpowiedź od LG:
    Szanowny Panie,
    dziękujemy za kontakt z naszym działem.
    Uprzejmie informujemy, iż wszystkie pralki firmy LG Electronics Polska posiadają rozbieralny bęben, a łożyska są wymienne.
    Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
    Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie która znajduje się na dole wysłanej wiadomości, jej wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi.
    Z poważaniem,
    Paweł ...
    LG Electronics Polska.
  • Poziom 12  
    Antofima napisał:
    wszystkie pralki firmy LG Electronics Polska posiadają rozbieralny bęben, a łożyska są wymienne.

Brawo LG ! Cieszę się , że jak kiedyś nadejdzie moment wymiany łożysk a reszta bedzie sprawna i opłacalna to jakiś pan serwisant bedzie miał robotę ! Kilka dni temu zamówiłem pralkę LG

Dzięki za odpowiedź !
  • Poziom 10  
    mily1990 napisał:
    Serie EWS mają nierozbieralne,mam taką po półtora roku poszedł simering.Miałem szcęście że poszło to na gwarancji.

Seria EWF też ma nierozbieralny zespół piorący. Zakupiłem takową w 2013, właśnie padły łożyska w 6 zespole piorącym. Najdłużej wytrzymały nieco ponad rok.
  • Poziom 5  
    Czy bęben w pralce Samsung WF9502NQR/XEO jest wymienny? Niestety mój wypadł...
    Dziękuję za odpowiedź.