Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c330 - prostownik jaki kupić?

21 Cze 2015 19:26 2580 15
  • Poziom 9  
    witam chce kupić prostownik do auta i zarazem żeby podładować baterie w ciągniku , czy możecie mi doradzić który prostownik kupić ? pierwszy to bosch c3 6-12v drugi to bosch c7 12v-24v który będzie dobry zaznaczam ze z ursusem nic nie bylo kombinowane , baterie sa standardowe. pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Ciągnik ma dwa akumulatory 6V połączone szeregowo, które aby porządnie naładować należy ładować każdy osobno po rozłączeniu.Samochód ma akumulator 12V.Wiec w twoim wypadku trzeba kupić prostownik 6V/12V.

Moderowany przez Pawel wawa:

Całkowita bzdura. Akumulatory połączone w szereg, ładujemy tak jak używamy. Wtedy i tylko wtedy mamy pewność równomiernego naładowania.

• Poziom 9  
    czyi nie ma sensu kupowac tego 12-24 tym bardziej ze brat ma skuterka ktorego tez musi czasami ladowac
  • Poziom 26  
    W twoim wypadku 24V jest zbędne a 6V konieczne.
  • Poziom 9  
    a czy prad ladowania c3 i c7 jezeli chodzi o auto jest taki sam ? czyli obydwa prostowniki naladuja w podobnym czasie akumulator ?
  • Poziom 26  
    Prostowniki Boscha C3 i C7 to całkowicie impulsowe rozwiązania ze zmienną charakterystyką ładowania. C3 jest właśnie dedykowany akumulatorom w samochodach osobowych i dostawczych.Natomiast C7 dla pojazdów ciężkich - duże
    ciężarówki,autobusy itp. Gdzie są wymagane akumulatory o dużych pojemnościach i prądach rozruchu.Ten prąd ładowania 3,8A w przypadku prostownika C3 jest optymalny dla prawidłowego naładowania akumulatora samochodowego i nie ma potrzeby ładowania go większym.
  • Poziom 9  
    no tak ale c7 ma funkcje regeneracji a c3 chyba tej funkcji nie ma prawda ? na tej funkcji mi zalezy w danej chwili auto stalo 6 miesiecy , odpalane bylo kilka razy w tym czasie wlasnie po to zeby bateria nie padla ale nic z tego akumulator mial około 3 lata a auto ostatnio nie odpalilo ,
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kupuj śmiało prostownik C7 - jeśli nie masz w planach ładowania akumulatora 6V. Ja bym się nie zastanawiał.
  • Poziom 26  
    No właśnie jest w planach. Tutaj jest wszystko opisane dość zrozumiale:http://www.akumulatory.auto.pl/porady#17
  • Poziom 9  
    No wlasnie plany sa ale szczerze mowiac chce kupic prostownik i priorytetem jest samochod osobowy , pawel wawa dlaczego wybralbys c7 ? Co do ceny yo jest to roznica tylko 100 zl wiec jezeli chociaz w kilku % bedzie lepszy c7 to roznica nie gra roli,
  • Poziom 29  
    Ja bym nie wybrał C7, szkoda kasy. Są inne, równie skuteczne i sporo tańsze.
    Ze względu na ładowanie połączonych akumulatorów z ciągnika. To jak jeden duży akumulator 12V. Parametry C7 są bardziej odpowiednie. dla C3 oznacza to pracę przy maksymalnym obciążeniu, co może wpłynąć na żywotność Twojego prostownika.

Dodano po 2 [minuty]:

Oprysk Stonki napisał:
    Ja bym nie wybrał C7
    Owszem, ale mamy temat o C3 i C7.
  • Poziom 29  
    blow 15a, świetna ładowarka z pełną automatyką. :)
    Mam i C3 i C7. C3 niczym funkcjonalnie nie rózni się od prostownika z Lidla :)
  • Poziom 9  
    [quote="Pawel wawa"]Ze względu na ładowanie połączonych akumulatorów z ciągnika. To jak jeden duży akumulator 12V. Parametry C7 są bardziej odpowiednie. dla C3 oznacza to pracę przy maksymalnym obciążeniu, co może wpłynąć na żywotność Twojego prostownika.

Dodano po 2 [minuty]:

Oprysk Stonki napisał:
    Ja bym nie wybrał C7
    Owszem, ale mamy temat o C3 i C7.[

ok na konkret czekałem dzieki za porady, kupie c7 a do skutera kupie jakis prosty prostownik lub nowy akumulator :)
    Oprysk Stonki napisał:
    nie rózni się od prostownika z Lidla
    Całkowicie się z Tobą zgadzam, nie ma różnic, tych z Lidla używam kilku, jestem bardzo zadowolony. Można nimi spokojnie (po małej przeróbce lub bez) akumulatory żelowe ładować. Mają tylko jedną wadę, jako podtrzymujące, przy braku zasilania, nie wznawiają samoczynnie pracy. To je dyskwalifikuje jako ładowarki podtrzymujące. Jedną przerobiłem, ale to trochę zabawy jest jeśli ma pamiętać wybraną ostatnio funkcję. Prostsza przeróbka jest, jeśli ma załączyć jeden, wybrany tryb.