Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka szlifierka mimośrodowa dla amatora stolrza do 250 PLN Metabo czy Skil ?

21 Cze 2015 20:53 5100 6
  • Poziom 9  
    Myślę nad :

Skil 7460 AA - duża moc, płynna regulacja prędkości (czy to się przydaje?) i cena to około 230 PLN
    Skil Skil 7220 AC - okrągła i delta w 1 - 250 PLN
    Metabo SFX 200 Intec - najtańsza 210 PLN i chyba nie jest zła + 3 lata gwary

Co wybrać i dlaczego? ;]

Skila mam pilarkę tarczową w której tylko tarcze wymieniam i "zarobiła" już na kilka następnych i jestem bardzo zadowolony, ale o Skilu ludzie różnie mówią. O Metabo raczej same dobre rzeczy słyszałem lub czytałem i jednak 3 lata gwary to też coś.

Sprzęt będzie używany amatorsko i tylko dla siebie. Robię jkieś drobne mebelki, półki, szafki nocne i różne cosie z desek kupionych w tartaku więc obróbka jest potrzebna a klocek szlifierski jednak męczy i bardzo wydłuża pracę. Robie tylko dla siebie i dla rodziny i tylko dla Przyjemności bo to samo mógłbym kupić w sklepie ale ja sobie zrobię coś na wymiar i to jest plus ;]
    Wszystko jest szlifowane pod lakier lub bejce i jak to wiadomo trzeba kilak razy malować, ścierać i malować i papierkiem ściernym to trochę schodzi ;p

Mak toś jakieś rady lub inne propozycje ?

Myślałem też nad oscylacyjna z kwadrtową stopa, ale tylko dlatego, że mam ogromną rolkę papieru ściernego - coś jak rolki z papierem falistym w marketach, ale to też się nie zmarnuje i chyba mimośrodowa do obróbki drewna będzie lepsza :D

Dziękuję za poświęcony czas!
  • Poziom 15  
    Witam, rzeczywiście możesz od razu skreślić szlifierkę oscylacyjną- do nie oheblowanych desek się nie nadaje. Tak jak myślisz mimośrodowa jest dużo lepsza.
    A firma Metabo jest dużo lepsza od skilla więc wybór jest oczywisty.

Po za tym jeżeli chodzi o wstępne czyszczenie drewna to My na różnych budowach używamy dużej szlifierki-polerki kątowej z tarczą płaską i papierem o średnicy 230 mm .Przy odpowiedniej wprawie można bardzo szybko wyczyścić drewno - wstępnie dużą szlifierką ,a później mimośrodową .
    Pozdrawiam

Ps.używamy również denaturat ( albo nafta) !!! :):) ale nie do konsumpcji tylko do czyszczenia samego papieru ściernego z żywicy.
  • Poziom 17  
    W takiej szlifierce dużej filozofii nie ma, dlatego Skil z regulacją prędkości może być równie dobrym wyborem.
  • Poziom 30  
    bryzat napisał:
    Wszystko jest szlifowane pod lakier lub bejce i jak to wiadomo trzeba kilak razy malować, ścierać i malować i papierkiem ściernym to trochę schodzi ;p

Mak toś jakieś rady lub inne propozycje ?

Wiesz do takich rzeczy to najlepsza chyba będzie szlifierka taśmowa (czołg) dlatego że dokładnie szlifuje wzdłuż słoja i pięknie się bejca pod lakierem prezentuje, a szlifierką mimośrodową trzeba bardzo uważać by nie pozostały poprzeczne linie bardzo widoczne pod lakierem.
  • Poziom 9  
    Tak się zastanawiam i trochę brak mi zdania kogoś kto by miał, któreś z tych urządzeń, albo chociaż jakiegoś skil-a, ponieważ o metabo jest jednak więcej filmów porównawczych czy opinii lub nawet widoku jak wygląda wnętrze danej szlifierki w środku np w porównaniu do tańszego chińczyka i nie ukrywam, że jest różnica na plus dla Metabo ;p
  • Poziom 1  
    Witam, potrzebuje pomocy w doborze odpowiedniej szlifierki mimośrodkowej. Co polecacie dla amatora do oszlifowania desek z palet np. pod wykonanie stolika bądź ławki? Szlifierka raczej używana będzie w celach domowych. Z tego co czytam to większość poleca boscha pex 400ae lub metabo tylko czy do wykonania paru mebli potrzebny mi będzie aż taki sprzęt? Co polecacie żeby cena była do jakości ???