Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyty indukcyjne pod 1 faze.

21 Cze 2015 21:30 3903 7
 • Poziom 6  
  Witam wszystkich. Jestem zainteresowany technologią indukcyjną w moim mieszkaniu, do kuchni przeprowadzona jest osobna instalacja (jedno fazowa) do której chcę podłączyć płytę indukcyjną . W związku z jedną fazą maksymalna moc jaką mogę uzyskać wynosi około 4kW , teraźniejsze płyty na 230 V mają maksymalną moc 7-8 kW, czy taki sprzęt mogę spokojnie podłączyć pod jedną fazę ? Czy lepiej szukać płyty gdzie maksymalna moc wynosi 4kW? Czy przy jednym i przy drugim rozwiązaniu pola grzewcze będą sprawdzały się tak samo dobrze ?

  Oczywiście zdaję sobie sprawę , że lepiej byłoby przy podłączeniu 3 fazowym, jednak w moim sytuacji nie jest to możliwe.

  Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Zacznij od podania wartości zabezpieczenia przedlicznikowego. Nawet zakładając 4 kW to prąd wynosi ok 17.5 A .
 • Poziom 6  
  Zabezpieczenie przedlicznikowe 25A
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Można kupić płyty indukcyjne do zasilania jednofazowego, które ograniczają automatycznie moc pobieraną do 3,5kW./Moc całkowita 7KW/
 • Poziom 6  
  Rozumiem, a czy będzie jakaś różnica w funkcjonowaniu( np . lepsze "grzanie" przy włączonych 4 "palnikach") między płytą mającą maxymalną moc 3,5 kW a płytą która może osiągnąć moc 7kW (której oczywiście u mnie nie uzyska?). Któreś rozwiązanie jest lepsze czy jest to bez znaczenia ?
 • Poziom 38  
  Płyta ma zainstalowane pola o mocy 7 kW, ale nie dopuszcza do przekroczenia mocy pobieranej 3,5 kW, czyli nie można wykorzystać jednocześnie pełnej mocy pól.
 • Poziom 6  
  Rozumiem że nie będzie można wykorzystać pełnej mocy pól, ale chodzi mi o inną sprawę. Wyobraźmy sobie moją sytuację i wyżej opisane warunki. Czy odczuję różnicę w szybkości gotowania/wydajności porównując dwie płyty jedna której moc maksymalna wynosi 4kW oraz innej gdzie ów parametr kształtuje się na poziomie 7 kW

  Reasumując- czy w mojej sytuacji muszę szukać płyty gdzie moc maksymalna jest mniejsza czy mogę korzystać z płyty której możliwości nigdy nie osiągnę - nie tracąc przy tym NIC w porównaniu do innej z mniejszą mocą maksymalną?
 • Poziom 38  
  Przeciez nie musisz wykorzystywać pełnej mocy pola. Standardowo płyty mają moc ok. 7 kW.
  Wykorzystanie zależy od użytkownika.

  Dodano po 2 [minuty]:

  W czasie rzeczywistym możesz wykorzystać pełną moc 1 pola i wtedy szybkość gotowania jest taka sama jak płyty wykorzystującej pełną moc zainstalowaną.