Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie znaleziono podpisanych sterownikow urzadzen.

21 Cze 2015 21:36 1806 23
  • Poziom 11  
    Nie znaleziono podpisanych sterownikow urzadzen upewnij się czy nośnik instalacyjny zawiera prawidłowe sterowniki a następnie kliknij przycisk ok. Windows oem Home Premium 64 bit oryginalny proszę w prostym języku . Napęd asus drw-24f1st
  • Poziom 12  
    pytałem się o to jaki system, po instalatorze wnioskuje że siódemka..

skoro masz oryginalny to ściągnij obraz systemu i zainstaluj z pendrive'a
  • Poziom 16  
    Instalowałeś kiedyś Windows-a albo inny system operacyjny bo ze Screena to co widze to próbujesz odzyskać sterowniki z hdd.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    ściągasz po prostu w wiadomy sposób obraz systemu - czyli tak jakby całą płytę z systemem w formacie .iso

Do zainstalowania potrzebny ci jest
    https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

oraz Pendrive min. 4GB - jednak nie może być to 8gb z wolnymi 4gb bo do wrzucenia obrazu systemu na pendrive wymagany jest format (skasowanie wszystkich plików z pendrive'a)

Poza tym pierwotny komunikat był o tym że nie masz sterowników do stacji dysków cd/dvd?

Też tak miałem ostatnio - dlatego przestaje korzystać ze stacji dysków do instalowania systemów u kogokolwiek :P
  • Poziom 11  
    Jak mam ściągnąć ten program nie mam żadnego lapotopa ani nic a da radę z innej płyty zainstalować ? Nie było nic takiego to jest jedyny błąd który przeszkadza mi w zainstalowaniu systemu

Dodano po 4 [minuty]:

babakens napisał:
    Instalowałeś kiedyś Windows-a albo inny system operacyjny bo ze Screena to co widze to próbujesz odzyskać sterowniki z hdd.
    to moje pierwsze samodzielne zetknięcie z czymś takim nie wiem wujek zawsze to robił normalnie wsadzam płytę i chce zainstalować Windows na czystej patrycji dysku której nie mogłem sformatowac dlatego ja usunolem i zrobiłem jeszcze raz
    dobra jednak mam pendrive 8 gb myślę że jak kolega przyniesie laptopa to sobie poradzimy

Dodano:
    Stacyjka dysków dvd to prezent od znajomego dostałem bez płyty mam 2 patrycja 1 na którym chce zainstalować system i 2 której nie mogę ruszyć bo są na niej cenne dokumenty ( gościu sprzedaje napędy w przezroczystych opakowaniach bez płyt ani nic )
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    skoro nie masz jak tego zgrać u siebie to niestety nic nie poradzisz - musisz u kogoś zgrać na pena/ pożyczyć pena z system, kto wie, może ktoś ma?

Rozumiem dotychczasowa partycja systemowa jest już pusta ?
  • Poziom 11  
    hafexo napisał:
    skoro nie masz jak tego zgrać u siebie to niestety nic nie poradzisz - musisz u kogoś zgrać na pena/ pożyczyć pena z system, kto wie, może ktoś ma?

Rozumiem dotychczasowa partycja systemowa jest już pusta ?

Tak w calosci ta 2 jest zajęta i tak jak wyrzej nie do ruszenia jutro znajomy przyjdzie z laptopem to coś spróbujemy mógłbyś bardziej że szczegółami opisać jak to zrobić ?
  • Poziom 12  
    1. Musisz zdobyć obraz systemu z
    a) używasz Nero/innego programu do nagrywania do .iso (google coś znajdzie) i zgrywasz wprost z twojej płytki do .iso

2. Wpinasz czysty (w sensie żeby wszystko co tam miales skopiować) pendrive min 4GB.
    3. Używasz wcześniej wspomnianiego programu - instrukcje będą w programie :)
    4. Przy odpalaniu komputera ustawiasz Boot na Pendrive
    5. Reszta tak samo

Ah. Jeszcze możesz jednego spróbować. Jeśli możesz wejdź do Biosu/UEFI płyty głównej i spróbuj znaleźć opcję "SATA Mode" czy coś w tym stylu. Jeśli ustawione jest na "IDE" zmień na "AHCI", a jeśli jest "AHCI" no to wtedy ta opcja nie jest niczemu winna.

Po zmianie spróbuj jeszcze raz zainstalować z płytki ;)

Edit.
    [master-007]
  • Poziom 11  
    babakens napisał:
    1. Wkładasz płytę instalacyjna windows 7
    2. .Wył laptop (pc komputer)
    3. Włączasz komputer (laptop)
    4. W biosie wybierasz botowanie z cd ( albo samo automatycznie się włączy botowanie z cd )
    5. Wybierasz język format godzin i klawiatury
    6..Klikasz myszka zainstaluj teraz (albo coś w tym stylu no instaluj win 7 )
    7. Akceptujesz AGB (regulamin)
    8. Jakiego typu instalacje chcesz wykonać ? klikasz niestandardowa
    9. Wybierasz dysk partycji na której chcesz zainstalować windowsa (dysk musi mieć partycje)
    10. I dalej powinieneś sobie poradzić

Poradziłbym sobie gdyby nie ten błąd na załączniku

Dodano po 6 [minuty]:

hafexo napisał:
    @kolega z góry tak poważnie czy tylko udaje?

1. Musisz zdobyć obraz systemu z
    a) używasz Nero/innego programu do nagrywania do .iso (google coś znajdzie) i zgrywasz wprost z twojej płytki do .iso
    b) używasz torrentów/chomikuj/innegonielegalnegoserwisu żeby zdobyć obraz płyty (skoro masz oryginał to chyba nikogo to nie zaboli)

2. Wpinasz czysty (w sensie żeby wszystko co tam miales skopiować) pendrive min 4GB.
    3. Używasz wcześniej wspomnianiego programu - instrukcje będą w programie :)
    4. Przy odpalaniu komputera ustawiasz Boot na Pendrive
    5. Reszta tak samo

Ah. Jeszcze możesz jednego spróbować. Jeśli możesz wejdź do Biosu/UEFI płyty głównej i spróbuj znaleźć opcję "SATA Mode" czy coś w tym stylu. Jeśli ustawione jest na "IDE" zmień na "AHCI", a jeśli jest "AHCI" no to wtedy ta opcja nie jest niczemu winna.

Po zmianie spróbuj jeszcze raz zainstalować z płytki ;)

Co do pk 1 muszę zgrać dokładnie Windows oem Home Premium a jak zagram coś innego podejrzewam że coś się z płytą stała a , co do dopisku wejdź w bios jutro to sprawdzę
  • Poziom 12  
    z płytką jest ok myśle - do tego OEMa normalnie masz numer seryjny do wpisania?

Jeśli tak to normalnie pobierz zwykły windows 7 home premium, jeśli płytka jest od razu z licencją no to patrz punkt 1.a
  • Poziom 11  
    hafexo napisał:
    z płytką jest ok myśle - do tego OEMa normalnie masz numer seryjny do wpisania?

Jeśli tak to normalnie pobierz zwykły windows 7 home premium, jeśli płytka jest od razu z licencją no to patrz punkt 1.a

Wszystko jest kupione numery są itp etc

Po włożeniu płyty do napędu i odpaleniu laptopa jak Mam postępować programem nero czy innym zgrać na laptopa w formacie .iso następnie na pendrive i ten program ???
  • Poziom 12  
    Musisz znaleźć opcję nagraj obraz płyty, wybrać .źródło jako Stacja cd/dvd
    Dawno z tego nie korzystałem więc ci nie powiem dokładniej ;P

Albo wyguglaj program do zgrywania obrazu płyty ze stacji dysków ;)
  • Poziom 11  
    hafexo napisał:
    Musisz znaleźć opcję nagraj obraz płyty, wybrać .źródło jako Stacja cd/dvd
    Dawno z tego nie korzystałem więc ci nie powiem dokładniej ;P

Albo wyguglaj program do zgrywania obrazu płyty ze stacji dysków ;)

Ok spróbujemy jutro odezwę się jeszcze

Nie mogę znaleźć czegoś takiego jak sata Mode

Jednak odpalamy z tego co napisałeś ponieważ po naciśnięciu f11 przed stacyjkom mam ten dopisek
  • Poziom 12  
    jaki masz model płyty głównej?
    Gdzieś ta opcja powinna być na 100% ;)
  • Poziom 11  
    hafexo napisał:
    jaki masz model płyty głównej?
    Gdzieś ta opcja powinna być na 100% ;)

Asrock fm2a85x Extreme 4 i mam jeden problem kolega próbuje zrobić to tak jak ty mówisz krok po kroku i nie da się zgrać plików z oryginalnej płyty ;)
  • Poziom 12  
    jest jeszcze opcja numer dwa.

Spróbuj skopiować wszystkie pliki z płyty do jednego folderu (pamiętaj o tym żeby ustawić wykrywanie ukrytych plików i folderów - WAŻNE!) - wtedy za pomocą programu np. http://www.cdrinfo.pl/download/1118122434 tworzysz obraz .iso reszta tak samo

bądź torrenty albo chomik ;P

jaki komunikat się pokazuje przy próbie zgrywania z oryginału?

co do biosu - jeśli UEFI masz po angielsku to ta opcja powinna być w "Storage configuration"
  • Poziom 11  
    hafexo napisał:
    jest jeszcze opcja numer dwa.

Spróbuj skopiować wszystkie pliki z płyty do jednego folderu (pamiętaj o tym żeby ustawić wykrywanie ukrytych plików i folderów - WAŻNE!) - wtedy za pomocą programu np. http://www.cdrinfo.pl/download/1118122434 tworzysz obraz .iso reszta tak samo"
    nie da się znajomy mówi że po prostu się nie da bo to oryginalna płytą i nie da rady wgl ruszyć z niej folderów
  • Poziom 12  
    No to pozostaje tylko jedna opcja ;)
  • Poziom 12  
    Ściągnąć obraz systemu z internetu...