Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ATIV BOOK 2 - Nie działa klawiatura i touchpad

22 Cze 2015 00:12 2865 11
  • Poziom 9  
    Cześć

W moim laptopie przestała działać klawiatura i touchpad. Jestem prawie pewien, że jest to programowe i że winna jest jakaś aktualizacja Windows 8.1 - bo po restarcie od aktualizacji zaczęły się te objawy. Ponowne instalacje dostępnych mi sterowników nie skutkują. Może ma ktoś jakieś pewne drivery do klawiatury i touchpada?

"Zarządzanie" pod "mój komputer" pokazuje problemy z obydwoma urządzeniami.

Klawiatura - kod błędu 19
    Identyfikator sprzętu:
    ACPI\VEN_MSFT&DEV_0001

Synaptics PS/2 Port TouchPad
    kod błędu 10
    Identyfikator sprzętu:
    ACPI\VEN_SYN&DEV_2601

bardzo prosze o pomoc!

pozdrawiam
    Tomasz
  • Poziom 9  
    Cześć,

niestety podane rozwiązanie nie pomogło.

Instalator sterowników touchpada do Della uruchomił się, restart komputera i niestety bez efektu. Objawy dokładnie takie same jak przed instalacją tych sterowników.

Może jakieś inne propozycje?!?

T.
  • Poziom 9  
    niestety, ciągle nic ...

obydwu sterowników system nie przyjmuje, informując, że są niezgodne z systemem

może jeszcze inne propozycje?

pozdr.
    T.
  • Poziom 9  
    Windows 8.1 64 bit

pozdr.
    T.
  • Poziom 9  
    Niestety dalej nie działa.

Próbowałem uruchamiać poprzez Setup - system coś kopiuje i instaluje ale po restarcie jest dalej touchpad synaptics.

Próbowałem aktualizować same sterowniki z archiwum rozpakowanego (*.inf) - teoretycznie widać, ze to urządzenie Della Cypress, ale po instalacji ten sam błąd - kod 10. Dalsza aktualizacja sterowników też kończy się błędem i pojawia się ponownie w urządzeniach touchpad Synaptics.

Jeszcze jakieś propozycje???

t.
  • Poziom 9  
    Niestety, wszystkie próby zawodzą!

Odinstalowywanie za pomocą Revi i instalacja wskazanych sterowników nic nie pomaga. System i tak uparcie, po restarcie, widzi sterowniki Synaptics. Jedynie przy klawiaturze widać inne sterowniki (cypress), ale ona też nie działa i zwraca ciągle ten sam błed. Ponadto - klawiatura zewnętrzna podłączona przez USB też nie działa ze wskazaniem identycznych błędów.

Może tu jest potrzebna jakaś "naprawa" samego Win 8.1???

Powoli załamuję ręce, bo wyczerpują mi się pomysły...

Pozdr.
    T.
  • Poziom 9  
    Wreszcie się udało.

Dzielę się wiedzą i sukcesem.
    Dobry i skuteczny sposób przedstawił kolega Krzychu:
    http://forum.centrumwindows.pl/Temat-Windows-...uchpad-nie-dzia%C5%82aj%C4%85-po-aktualizacji
    - ostatnia wypowiedź na dole.

U mnie pomogło!!!!

Gdyby link przestał działać cytuję Krzycha:

"aby, włączyć ponownie klawiaturę i touchpad na windows 8.1 po aktualizacji , podłącz klawiaturę i mysz na usb, lub użyj ekranu dotykowego jeżeli posiadasz:
    1. uruchom regedit
    2. odnajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i otwórz tak aby mieć podgląd w oknie po prawej.
    3. modyfikuj UpperFilters ( w dane wartości wpisz tylko : mouclass resztę usuń i naciśnij ok. )
    4. odnajdź HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i otwórz tak aby mieć podgląd w oknie po prawej.
    5. modyfikuj UpperFilters ( w dane wartości wpisz tylko : kbdclass resztę usuń i naciśnij ok. )
    6. zrestartuj komputer - klawiatura już powinna działać, jeżeli nie działa mysz to wejdź w menadżer urządzeń i zmień sterownik myszy ręcznie na mysz ps/2.
    7. powinno wszystko być ok."

Pozdrawiam wszystkich a najbardziej Krzycha - nie wiem czy tu zagląda..
    Tomasz