Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zmywarki do baterii kuchennej

patmiś 22 Cze 2015 11:30 3474 4
  • #1 22 Cze 2015 11:30
    patmiś
    Poziom 2  

Dzień dobry!
    Chciałabym podłączyć zmywarkę, jak w temacie, do kuchennego kranu. Dołączam film o co konkretnie mi chodzi. Interesuje mnie głównie co mi będzie potrzebne, w jaki sposób to zrobić i czy taki sposób się sprawdzi, ponieważ słyszałam, że po pewnym czasie może zacząć coś cieknąć.

youtu.be/4BgKmNvql1Y?t=1m13s

Z góry dziękuję za pomoc. ;)

2 4
  • #2 22 Cze 2015 20:50
    patryk44gks
    Poziom 14  

Najlepszym rozwiązaniem będzie trójnik i podłączenie weża od zmywarki w trójnik niż jakieś dziwne rzeczy. Po co robić sobie kłopotu jak można kupić zwykły trójnik w sklepie za 2 zł

2
  • Pomocny post
    #3 23 Cze 2015 08:51
    101pawel
    Poziom 25  

patmiś napisał:
    Dzień dobry!
    Chciałabym podłączyć zmywarkę, jak w temacie, do kuchennego kranu. Dołączam film o co konkretnie mi chodzi.
    Film prezentuje przenośną zmywarkę - rzecz w Polsce prawie nieznaną. Jest przenośna, więc podłączana jest za pomocą specyficznej szybkozłączki, u nas również nieznanej dla tego zastosowania. Jeśli kupujesz zmywarkę, którą dziś będziesz stawiał obok drzwi, a jutro w oknie, to taka szybkozłączka jest jak najbardziej na miejscu, jeśli natomiast zamierzasz podłączyć urządzenie tradycyjne, to podłączenie najlepiej wykonać w miejscu niewidocznym - np. pod obudową zlewozmywaka, używając złączek gwintowanych. Jakbyś jednak wybrał szybkozłączkę, to wybierz raczej droższą niż tańszą i z zaworem odcinającym wypływ wody w razie spadku ciśnienia, co zapobiegnie zalaniu mieszkania w przypadku uszkodzenia węża. Aha, co do szczelności połączenia, to bez obaw, w wielu urządzaniach technicznych od lat używa się szybkozłączy dla ciśnień o wiele większych niż ciśnienie wody w kranie i dla mediów o wiele bardziej niebezpiecznych i agresywnych niż ta woda :wink:
    Pozdrawiam

5
  • #4 23 Cze 2015 09:39
    patmiś
    Poziom 2  

Tak, zakupiłAM ( ;) ) właśnie taką zmywarkę kompaktową, ponieważ wynajmuję malutką kawalerkę. Ciągle rozglądam się za czymś większym i nie wiem ile tu jeszcze pomieszkam, także jakoś szczególnie ingerować bym nie chciała w instalację. Aczkolwiek serdecznie dziękuję za cenne wskazówki!
    Pozdrawiam! :bye:

1
  • #5 23 Cze 2015 09:42
    101pawel
    Poziom 25  

patmiś napisał:
    Tak, zakupiłAM ( ;) )
    No tak, - przepraszam.

0