Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 4 - Głośny hałas w katalizatorze.

22 Cze 2015 13:00 1314 9
  • Poziom 13  
    Witam. Od około 30 dni coś mi naprawdę głośno hałasuje w katalizatorze i nie jest to osłona kata. Coś jak by kamień tam wpadł, dzwoniłem do naprawy tłumików i za 120-140zł zaproponował mi naprawę poprzez wycięcie kata i wspawanie strumienicy. Niby powiedział że to co tam lata, to może zapchać przepływ spalin czy jakoś tak i uszczelki w silniku mogą walnąć w razie zapchania. Nie wiem ile w tym prawdy,a ile naciągania. Warto wspawać tą strumienicę czy lepiej wyciąć kata i wspawać jakąś rurkę? Golf 1.4 benzyna, 1999r. Nie wiem tylko co z tą sondą lambda czy jakoś tam.
  • Poziom 42  
    xxxbrowarekxxx napisał:
    i uszczelki w silniku mogą walnąć w razie zapchania
    Raczej nie.

xxxbrowarekxxx napisał:
    wspawać jakąś rurkę?
    Nie przejdzie przeglądu technicznego.

xxxbrowarekxxx napisał:
    Warto wspawać tą strumienicę
    Jedyn sensowne rozwiązanie (nie dla środowiska). Jak na przeglądzie zrobią analizę spalin też może nie dopuścić pojazdu.
  • Poziom 13  
    Robiłem kilka przeglądów i ani razu nie robili analizy spalin tak więc chyba wtedy najlepiej będzie wspawać tą strumienicę. Spalać będzie tyle samo?
  • Poziom 36  
    Pewnie środek się wypalił i halasuje. Możesz go wyciąć i sprzedać, wezmiesz za niego około 200 zł także nie oddawaj go za darmo;-) To czy wsadzisz tam drugi katalizator czy strumienice to już twój wybór.
  • Poziom 13  
    Wiem, wiem. Za kata mi dają 260zł (już dzwoniłem pytać na skup hehe), ale nie wiem, czy nie będzie miej wart przez to wypalenie?
  • Poziom 13  
    Dzwoniłem pytać, to podobno jak mi przez miesiąc to hałasuje to kata nie sprzedam, bo będzie nic nie wart.
  • Poziom 43  
    Jak masz 2 sondy to wycięcie katalizatora nic dobrego nie przyniesie.
  • Poziom 24  
    xxxbrowarekxxx napisał:
    Robiłem kilka przeglądów i ani razu nie robili analizy spalin tak więc chyba wtedy najlepiej będzie wspawać tą strumienicę.

A po co w ogóle w Polsce jest przeglád jak tu tyle wraków na drogach z waznym dopuszczeniem do ruchu.... :cry:

Policja zamiast zabierania dowodów powinna zajác sie tymi ( nie diagnostami bo ini czesto stojá miedzy mlotem a kowadlem) firmami lub stacjami gdzie mozna otrzymac "lewe"dopuszczenie do ruchu.